Za 20 dni mam mieć wykonane testy alergiczne. Zostałam poinstruowana, ze muszę odstawić wszystkie le

2 odpowiedzi
Za 20 dni mam mieć wykonane testy alergiczne. Zostałam poinstruowana, ze muszę odstawić wszystkie leki. Tak tez zrobiłam, jednak od tygodnia codziennie mam lejący katar i ledwo funkcjonuję. Czy sa jakieś leki, które mogę przyjmować tak, by nie zmieniły wyników testów? Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry, tak można stosować sterydy do nosa. Na pewno posiada Pani te leki, a jeżeli nie proszę się zgłosić do lekarza rodzinnego. Preparat Avamys 1x2 do każdej dziurki nosa. Ten lek można wypisać bez potwierdzenia alergii.
Pozdrawiam

Generalnie wszystkie donosowe preparaty są dozwolone (w tym glikokortykosteroidy). Zawsze trzeba jeszcze wziąć pod uwagę, że aktualny katar nie musi być skutkiem alergii, a np. infekcji. Dodatkowo objawowo można zastosować np. ksylometazolinę do nosa lub pseudoefedrynę doustnie.