Od dłuższego czasu zmagam się z porannym osłabieniem, uczuciem gorąca i wilgotnej skóry. Towarzyszy

4 odpowiedzi
Od dłuższego czasu zmagam się z porannym osłabieniem, uczuciem gorąca i wilgotnej skóry. Towarzyszy temu obniżona temperatura ciała (nawet 34,5°C). Zgodnie z zaleceniem lekarza rodzinnego przeprowadzono u mnie badanie krzywej cukrzycowej, które wykluczyło cukrzycę. Badanie TSH również nie wykazało żadnych odchyleń. Dodam, że jestem osobą aktywną zawodowo, powyżej opisane zaburzenia stanowią dla mnie poważny dyskomfort. Uprzejmie proszę o przypuszczenie czym może być spowodowany mój obecny stan oraz jakie są dalsze zalecenia zmierzające do poprawy funkcjonalności mojego organizmu. Dodam, że jestem kobietą w wieku 48lat.
Dzień dobry,

Myśle,ze kolejnym krokiem powinno być wykonanie badania morfologii krwi oraz moczu. Radziłabym tez udać się do ginekologa oraz reumatologa.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam,
Na wstępie mam kilka pytań. Co się dzieje poza osłabieniem i wilgotna skóra, czy występuje świąd, czy miesiączkuje Pani regularnie, co z włosami i paznokciami, defekacją? Z tego co Pani pisze wykluczona została jedynie cukrzyca. Zlecanie badań w ciemno bez możliwości porozmawiania z Panią i zebrania dokładnego wywiadu wg mnie mija się z celem, to jak szukanie igły w stogu siana. Jeśli jednak tego Pani oczekuje to w pierwszej kolejności dokładne badania tarczycy, samo oznaczenie THS to za mało. FT3,FT4, anty TPO, antyTG oraz usg tarczycy. W następnej kolejności morfologia i mocz jak proponuje koleżanka powyżej. Jeśli jest świąd będą potrzebne inne badania, tak samo jeśli miesiączka jest nieregularna.
Pozdrawiam serdecznie
Dzien dobry.
Podobnie jak koledzy wyzej sugeruje wykonanie badan krwi - morfologii oraz badania ogolnego moczu.
Czy choruje Pani na cos przewlekle? Czy wciaz Pani miesiączkuje? A moze w zwiazku z aktywnoscia zawodowa - stres towarzyszy Pani w codziennym zyciu?
Prosze odwiedzic ginekologa, lekarza rodzinnego i poszerzyc diagnostykę, bo przyczyn moze byc bardzo duzo - zarowno somatycznych, jak i na podlozu psychogennym.
Pozdrawiam.
Uważam że wymagane jest zebranie/podanie większej ilości danych z wywiadu (choroby przelekłe, leki zażywane na stałe, miesiączkowanie oraz wywiad ginekologiczno-położniczy oraz psychologiczny itd.) oraz poszerzenie profilu badań laboratoryjnych (badania zalecone powyżej)
Wymagana jest również wizyta u ginekologa oraz lekarza rodzinnego

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.