Dr n. med.

Piotr Sawiec

Pediatra, Alergolog

16 opinii

Adresy i kontakt

Ostatnia opinia

 • Lokalizacja: Centrum Medyczne LUX MED - Kraków

  Pan Doktor to godny polecenia specjalista. Ma super podejście do dziecka .Posiada ogromną wiedzę, jest rzetelny oraz indywidualne podchodzi do pacjenta. A dodatkowo jest spokojny, cierpliwy, zawsze odpowie na wszystkie moje pytania.
  Życzyłabym sobie więcej takich profesjonalistów.

  dr n. med. Piotr Sawiec2017-12-07

  Dziękuję za życzliwą opinię (Mikołajową:-)). Gdybym jeszcze miał sposób na zdobycie zaufania każdego dziecka, które na mój widok wpada w płacz. Na szczęście kolejne wizyty na ogół poprawiają takie relacje.

 • Doświadczenie i kwalifikacje

  O mnie

  • Pediatrią zajmuję się już od trzeciego roku studiów. Przeszedłem przez różne etapy szkolenia: Klinikę Chorób Dzieci prowadzoną przez Profesora Jacka J. Pietrzyka, doktorat pod jego kierunkiem i zajęcia dydaktyczne dla studentów Wydziału Lekarskiego. Moje zainteresowania obejmują różne dziedziny pediatrii, w tym neonatologię (noworodki), genetykę, a ostatnio alergologię. Aktualnie pracuję ambulatoryjnie jako pediatra i alergolog w Centrum Medycznym LUXMED w Krakowie na ul. Puszkarskiej oraz w Centrum Medycznym w Liszkach. Ponadto bardzo aktywnie rozpowszechniam wiedzę medyczną wśród pediatrów dzięki pracy w Medycynie Praktycznej (publikacja pisma, książek i organizacja konferencji dla lekarzy), dzięki czemu jestem stale na bieżąco z postępem w medycynie. Czego rodzic może po mnie oczekiwać:
   1. Postępowania zgodnie z najnowszą i ugruntowaną wiedzą medyczną.
   2. Dobrego słuchania. Wiem że wielu z was przychodzi do lekarza zaniepokojonych nawet pozornie błahymi objawami i rozumiem to. Wiem, że szukacie w internecie odpowiedzi na różne pytania, często sami stawiacie rozpoznanie. Też to rozumiem i akceptuję. Moim zadaniem jest wybrać spośród natłoku informacji to co rzeczywiście istotne i wiarygodne.
   3. Zrozumiałej porady. Dbam, aby każdy wychodził z gabinetu wiedząc co ma robić, z dokładnym, często pisemnym instruktażem, podanym zrozumiałym językiem.

   Wszystkich rodziców, których niepokoją różne zachowania ich niemowlęcia zapraszam do lektury pięknych słów dr. J. Korczaka: Wkładanie rąk do ust to niekoniecznie ząbkowanie, a chwytanie za ucho, to zwykle nie jest ból ucha. To mali odkrywcy.
   „Niemowlę bada swe ręce. Prostuje, wodzi w prawo i w lewo, oddala, zbliża, rozstawia palce, zaciska w pięść, mówi do nich i czeka na odpowiedź, […] bierze grzechotkę i patrzy na dziwnie zmieniony obraz ręki, przekłada ją z jednej do drugiej, bada ustami, natychmiast wyjmuje i znów patrzy powoli, uważnie. [...] Ono nie bawi się: miejcież do licha oczy i dostrzeżcie wysiłek woli, by zrozumieć. To uczony w laboratorium, wmyślony w zagadnienie najwyższej wagi, a które wyślizguje się jego rozumieniu.”

  Specjalizacje

  • Pediatria
  • Alergologia

  Choroby

  • astma oskrzelowa
  • alergia
  • choroby wieku dziecięcego
  • atopowe zapalenie skóry
  • alergia pokarmowa
  • alergie skórne
  więcej

  Pytania od pacjentów

  Ten lekarz nie odpowiedział jeszcze na żadne pytanie

  Martwisz się swoim zdrowiem?

  Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz w ciągu 48h, zupełnie za darmo.

  Zadaj pytanie naszym specjalistom

  Ocena pacjentów

  5

  Ogólna ocena
  16 opinii

  • Punktualność
  • Zaangażowanie
  • Gabinet
  • Lokalizacja: Centrum Medyczne LUX MED - Kraków

   Pan Doktor to godny polecenia specjalista. Ma super podejście do dziecka .Posiada ogromną wiedzę, jest rzetelny oraz indywidualne podchodzi do pacjenta. A dodatkowo jest spokojny, cierpliwy, zawsze odpowie na wszystkie moje pytania.
   Życzyłabym sobie więcej takich profesjonalistów.

   dr n. med. Piotr Sawiec2017-12-07

   Dziękuję za życzliwą opinię (Mikołajową:-)). Gdybym jeszcze miał sposób na zdobycie zaufania każdego dziecka, które na mój widok wpada w płacz. Na szczęście kolejne wizyty na ogół poprawiają takie relacje.

  • Lokalizacja: Centrum Medyczne LUX MED - Kraków

   Do doktora chodzimy od narodzin naszej córki tzn. od 2013 roku. Lekarz jest w 100% godny polecenia. Fachowe podejście do dzieci. Dokładnie bada i cierpliwie wyjaśnia wszystkie wątpliwości, a tych przez ten czas mieliśmy naprawde sporo, szczególnie w kwestii szczepienia/nieszczepienia. Rozsądnie przepisuje lekarstwa - córka niedługo kończy 5 lat i jak na razie obyło się bez żadnych antybiotyków. Z drugim dzieckiem, dwumiesięcznym synem również chodzimy do doktora Sawca, choć dostępność terminów u doktora jest niestety bardzo mała. Szkoda, że do tak dobrego lekarza tak ciężko się dostać.

   dr n. med. Piotr Sawiec2017-12-01

   Dziękuję za zaufanie. Trochę zwiększam dostępność dla pacjentów dzięki rozpoczęciu pracy w CM Liszki, ale muszę godzić różne obowiązki zawodowe i rodzinne. A różne wątpliwości po prostu lubię wyjaśniać, potem rodzice sami sobie lepiej radzą.

  • Lokalizacja: Centrum Medyczne LUX MED - KrakówUsługa: wizyta szczepienna

   Krótka przedszczepienna wizyta, ale widać, że specjalista wysokiej klasy. Chętnie wrócimy. Mieliśmy do czynienia z kilkoma pediatrami, dr Sawiec dotychczas najlepszy z nich - umie doradzić, omawia trudne tematy w zrozumiały sposób, cierpliwy, bardzo łagodny i ciepły do dziecka. Na pewno wrócimy. O ile terminy pozwolą.

   dr n. med. Piotr Sawiec2017-11-02

   Zapraszam na kolejne wizyty. To co Pan opisuje, to sedno pracy każdego pediatry. Mam nadzieję, że mały pacjent zapała sympatią do kolejnych wizyt.

  • Lokalizacja: Centrum Medyczne LUX MED - KrakówUsługa: wiele

   Nie znam lepszego lekarza. Niestety ciężko się dostać na wizytę, szczególnie z chorym dzieckiem (ze zdrowym można poczekać kilka tygodni, z chorym już nie), co nas smuci. Zawsze stawia trafne diagnozy, nie daje leków na wszelki wypadek bo zawsze wie jak pomóc i daje konkretne zalecenia. Dokładnie bada dziecko. Przed pierwszą wizyta u doktora przez 3 tygodnie błakaliśmy się po różnych lekarzach i żaden nie wiedział co dziecku jest i jak go wyleczyć, a dzięki doktorowi Tomuś wyzdrowiał. Mało który lekarz bada brzuszek, a to u nas pozwoliło postawić trafną diagnozę. Gdy jest potrzeba to bez problemu wystawi skierowanie, nie panikuje przy drobnych odstępstwach od normy. Z czystym sumieniem polecam każdemu rodzicowi, tym spanikowanym również. Doktor jest bardzo cierpliwy i odpowiada na każde pytanie. Prosimy o więcej terminów.

   dr n. med. Piotr Sawiec2017-09-25

   Dziękuję za opinię. Zapraszam na kontrolną wizytę, chętnie dowiem się co i jak. Zawsze to nauka na przyszłość. Temu kolejnemu lekarzowi z kolei jest łatwiej, bo inni już sporo rzeczy spróbowali, myślę, że również byli to dobrzy specjaliści.

  • Pan Doktor to godny polecenia specjalista. Wspaniałe podejście do dziecka, zawsze uśmiechnięty, spokojnie i cierpliwie odpowiada na wszystkie zadawane pytania. Podczas badania zawsze dokładny i kompetentny, przy tym ciepły i pogodny.
   Życzyłabym sobie więcej takich profesjonalistów.

   dr n. med. Piotr Sawiec2017-09-25

   Dziękuję. Im więcej uda się wyjaśnić rodzicom, tym rzadziej będą potrzebować pomocy lekarza :-)

  • Lokalizacja: Centrum Medyczne LUX MED - KrakówUsługa: szczepienia

   Do Pana Doktora trafiliśmy przez przypadek i tak już zostało do dzisiaj. Chodzimy z naszym synkiem już 1,5roku i jesteśmy bardzo zadowoleni. Każda wizyta to szczegółowy wywiad i badanie małego pacjenta. Pan doktor jest dokładny, cierpliwy i przede wszystkim ma aktualną wiedzę na temat leczenia i rozwoju małych pacjentów. Z uwagą wysłuchuje pytań, niezależnie czy są one błahe czy dotyczą istotnych kwestii zdrowia czy rozwoju. Nie straszy bez powodu rodzica, co zdarza się notorycznie innym lekarzom. Jeśli jest taka potrzeba kieruje do innych specjalistów czy wystawia zlecenia na dodatkowe badania. Podsumowując, polecam Pana doktora, choć niestety na termin trzeba przynajmniej miesiąc poczekać.

   dr n. med. Piotr Sawiec2017-09-06

   Serdeczne dzięki, cieszę się, że budzę zaufanie u Państwa i u syna, zawsze to stymuluje do dobrej pracy i dalszego rozwoju.

  • Lokalizacja: Centrum Medyczne LUX MED - Kraków

   Bardzo cenię Pana Doktora za dużą wiedzę i doświadczenie oraz brak schematycznego podejścia do swoich pacjentów. Zawsze z dokładnie przeprowadza badanie i uważnie zbiera wywiad. Nie wprowadza pochopnie leków. Jest zainteresowany ogólnym rozwojem dziecka, także zagadnieniami wykraczającymi poza bezpośrednią przyczyną zgłoszenia się na wizytę. Dodatkowo, bardzo ważne jest dla mnie to, że Pan Doktor potrafi zbudować dobrą i pełną zaufania relację zarówno z dzieckiem, jak i rodzicem. Zawsze cierpliwie i ze stoickim spokojem odpowiadał na wszystkie moje pytania, co jak się domyślam, nie zawsze było łatwe :) Z pewnością będę przychodzić do niego również z drugą córką.

   dr n. med. Piotr Sawiec2017-08-21

   Dziękuję, myślę, że następnym razem zobaczymy się z nowym, wesołym maluchem :-) i uśmiechem starszej, że ma siostrzyczkę.

  • Jeżeli weźmiemy lekarza, który stale się kształci, wie, co robi, potrafi słuchać, jest cierpliwy, empatyczny, spokojny, nie ma alergii na odpowiadanie na pytania a w dodatku lubi dzieci, to wyjdzie pediatra idealny. I najlepsze jest to, że Pan Sawiec taki właśnie jest a ja miałam szczęście trafić do Niego z dwójką moich potomków. Polecam z czystym sumieniem. :-)

   dr n. med. Piotr Sawiec2017-08-21

   Dziękuję, czym byłaby wizyta bez kolejnych pytań? To najbardziej lubię.

  • Lokalizacja: Centrum Medyczne LUX MED - Kraków

   Profesjonalne podejście pana dr Piotra do małych pacjentów jest w 100%godne polecenia!!! Jestem bardzo szczęśliwa, że trafiłam z synem w ręce Wybitnego Specjalisty. Wystarczyło tylko przyjść na wizytę dwa lata temu i tak kontynuujemy do dnia dzisiejszego i długo jeszcze będziemy kontynuować!!! Ogromna wiedza, rzetelność, zrozumienie , indywidualne podejście do pacjenta, profesjonalizm , wyrozumiałość , to cechy, które prawdziwy Lekarz powinnien posiadać, a p.dr Piotr posiada je wszystkie !
   J

   dr n. med. Piotr Sawiec2017-08-21

   Dziękuję, no to kontynuujemy, cieszę się, że obdarza mnie Pani zaufaniem.

  • Lokalizacja: Centrum Medyczne LUX MED - Kraków

   Pan Doktor jest typem pediatry jakich, niestety, mało. Jest bardzo dokładny. Ma dobre podejście do dziecka. Przepisuje leki wtedy, kiedy są naprawdę konieczne zamiast faszerować dziecko "na wszelki wypadek" antybiotykiem. Chętnie odpowiada na dodatkowe pytania i wszystko szczegółowo tłumaczy.

   dr n. med. Piotr Sawiec2017-08-21

   Dziękuję, najbardziej cieszy mnie, że córa ma do mnie coraz większe zaufanie na każdej wizycie. Choć nadal onieśmielona.