Od dłuższego czasu zmagam się z porannym osłabieniem, uczuciem gorąca i wilgotnej skóry. Towarzyszy

3 odpowiedzi
Od dłuższego czasu zmagam się z porannym osłabieniem, uczuciem gorąca i wilgotnej skóry. Towarzyszy temu obniżona temperatura ciała (nawet 34,5°C). Zgodnie z zaleceniem lekarza rodzinnego przeprowadzono u mnie badanie krzywej cukrzycowej, które wykluczyło cukrzycę. Badanie TSH również nie wykazało żadnych odchyleń. Dodam, że jestem osobą aktywną zawodowo, powyżej opisane zaburzenia stanowią dla mnie poważny dyskomfort. Uprzejmie proszę o przypuszczenie czym może być spowodowany mój obecny stan oraz jakie są dalsze zalecenia zmierzające do poprawy funkcjonalności mojego organizmu. Dodam, że jestem kobietą w wieku 48lat
Witam, opisane przez Panią dolegliwości są wynikiem osłabienia całego organizmu. Prawdopodobnie jest Pani poddana wpływowi stresu, zbyt małej ilości wypoczynku i/lub nieregularnych posiłków. To są czynniki, które mogły wpłynąć na kondycje Pani organizmu, jednak szczegółowej analizy można dokonać dopiero w gabinecie na podstawie badania pulsu, języka i szeregu szczegółowych pytań. W Pani wieku najczęstszą przyczyna tych dolegliwości jest osłabienie nerek ( wg. medycyny chińskiej , często badania zachodnie nie wykazują żadnych nieprawidłowości). Wzmacnia się wówczas nerki i cały organizm za pomocą akupunktury i ziół, a opisane dolegliwości mijają.

Dzień dobry, przyczyn tego stanu moze być kilka. Nie mniej jednak należy zwrócić uwagę na tryb pracy i styl życia - czy są stresujące? Dodatkowo czy przechodzi Pani menopauzę? Moze warto skonsultować się z ginekologiem/endokrynologiem? Ponadto takie objawy mogą pomóc w diagnozie wg medycyny chińskiej, a następnie dobrać terapię (akupunktura).
Dzień dobry,
Prawdopodobnie Pani układ autonomiczny szaleje być może ze stresu, z przemęczenia... Z pewnością trzeba na nim popracować, wyciszyć nadnercza i zobaczyć co się zmieni.