Witam. Dwa tygodnie temu urodziłam córeczkę. Po kilku dniach zaczęłam się źle czuć.. osłabienie, drę

1 odpowiedzi
Witam. Dwa tygodnie temu urodziłam córeczkę. Po kilku dniach zaczęłam się źle czuć.. osłabienie, drętwienie rąk, uczucie spuchniętego języka, skaczące ciśnienie, nagle wybuchy gorąca i kołatanie serca, byłam blada jak trup i nie miałam na nic siły. Moja Pani psychiatra stwierdziła, że to nawrót choroby. Przed ciążą leczyłam się na nerwicę lękowa. W połowie ciąży ta choroba już się odzywała. Teraz obecnie jestem 9 dzień na leku Velaxin ER 37,5mg rano i wieczorem. Pierwszego dnia po wzięciu tabletki dostałam biegunki po ok. 5-6 godz.. miałam takie skutki uboczne jak nasilenie lęków, mrowienie twarzy, ucisk i pieczenie w klatce, suchość w ustach, zawroty głowy i senność, drżenie rąk, brak apetytu. Schudłam w ciągu tyg ponad 10 kg. Następnego dnia doszedł ból żołądka. Teraz obecnie biegunka nie ustąpiła, ból żołądka się nasilił, dodatkowo boli już cały brzuch najbardziej prawy bok pod żebrem i w okolicy pępka, dalej mam suchość w ustach i uczucie spuchniętego języka, oraz uczucie drętwienia twarzy plus tzw. gula w gardle i senność i nadal brak apetytu.Jak zjem to boli żołądek, a dokładnie kłuje i kręci się w głowie. Tabletkę biorę podczas jedzenia a dodatkowo od 3 dni stosuję też osłonę i dzisiaj zażywam Iberogast. Czy to dalej są skutki uboczne tego leku? Czy mógł mi zaszkodzić na żołądek? Nie wiem co mam brać żeby sobie ulżyć. Boję się, że ten lek narobił mi szkody..
Dzień dobry Nie można wykluczyć że objawy somatyczne o których Pani pisze mogą być związane z objawami ubocznymi po wenlafaksynie ale też mogą być komponentą somatyczną zaburzenia lękowego , któremu może towarzyszyć brak apetytu , spadek masy ciała, zawroty głowy, mrowienie ciała , suchość w ustach , ucisk w klatce piersiowej . Osobiście jestem za wolniejszym wdrażaniem do leczenia wenlafaksyny tzn . stosuję dawkę 37,5 mg na dobę przez 10 dni i dopiero przy dobrej tolerancji zwiększam dawkę do 75mg na dobę. Sugerowałabym kontakt z psychiatrą prowadzącym. Ciepło pozdrawiam Magdalena Skał-Mydłowska