Trudne pytanie, tylko dla wrażliwych psychologów. Czy można kobiecego animusa ten pierwiastek stereo

2 odpowiedzi
Trudne pytanie, tylko dla wrażliwych psychologów. Czy można kobiecego animusa ten pierwiastek stereotypowo męski w osobowości kobiety potraktować jako uzupełnienie męskości mężczyzny? Czy to będzie próba zawłaszczenia? W dobrych chwilach będzie okej, ale w złych nie za bardzo. Na ile okiełznanie animusa może się udać? Na 30%, 60%? na pewno nie na 100%. Taki animus potrzebuje niezależności i wolności. Więc jedynie można grać w pewną grę z animusem. Tylko jak jest gra to nie ma pokazania prawdziwej twarzy, słabości, człowiek nie jest do końca prawdziwy, spontaniczny. Więc pozostaje wybór taki albo gra z animusem oraz aseksualność żeby nie wchodzić w pewną perserwsje zycia albo kobieta partner + mega moce od wszechkosmosu. Tylko komos nie kwapi sie zeby mocy udzielac a czas jest niemillosierny. :o
Pytanie jest bardzo skomplikowane, więc postaram się je rozbić na mniejsze części.
Po pierwsze odwołajmy się do definicji animusa - jest wzorem idealnego mężczyzny w psychice kobiety. Należy zwrócić uwagę na to, że każda kobieta jest inna. Ma inne uwarunkowania genetyczne, została wychowana w innym środowisku i wykształtowała różne style przywiązania z matką i ojcem. Co za tym idzie? Każda kobieta na swojego animusa.
Odpowiadając na pierwszy pytanie, czy można potraktować go jako uzupełnienie męskości mężczyzny - to zależy. Przede wszystkim od świadomości kobiety. Sprowadzając się do tego, że żyjemy w świecie, który sami konstruujemy to będzie to zależne od tego, jak bardzo kobieta jest świadoma siebie, a jak bardzo ufa swoim nieświadomym konstruktom i programom.
Odpowiadając na drugie pytanie- po co okiełznywać animusa? Skoro, aby czuć spełnienie i żyć wysoką jakością życia, animus i anima muszą żyć w kontroli. Wszelkie próby kontroli i oporu będą niezgodne i mogą przynieść odwrotny efekt.
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Dzień Dobry, zdecydowanie polecam terapię poznawczo-behawioralną oraz dialektyczno-behawioralną. Pańskie rozważania są niezwykle ciekawe, jednak wiążą się z bardziej z filozofią niż nauką. Zapraszam na wizytę, gdzie możemy poruszyć trapiąca Pana wątki.