trittico 75

11 odpowiedzi
czyjest mozliwa bezsennoscpotrittico 75 obecnie maz napoczatku leczenia bierze 2/3 tabl leczy nerwice z derpresja . dolegliwosci nie ustaja choc juz 12 dzienbrania leku .jest agresja bezsennosc i urojenia oraz zmniejszona erekcja
Jeśli po 12 daniach przyjmowania leku zaburzenia snu nie ustąpiły należy ponownie zgłosić się na wizytę celem modyfikacji leczenia. Nie wiem co miała Pani na myśli pisząc o urojeniach? Nie warto czekać, potrzebna jest konsultacja psychiatryczna.

Witam.
Trittico w dawce 50 mg, jest zbyt niską dawką, aby wyleczyć depresję.Często tego typu lek włącza się w takich dawkach, gdy wiodącym problemem są zaburzenia snu związane z czynnikami stresowymi np. kłopoty w pracy, bez wyraźnie zaznaczonych objawów depresyjno-lękowych.Niepokoją mnie objawy wymienione przez Panią : "agresja, urojenia". Proponuję szybki kontakt z psychiatrą !
Witam. 2/3 tabletki 75 mg Trittico to 50 mg- mało. Może konieczne jest podniesienie dawki do 100 lub 150 mg żeby uzyskać efekt nasenny. Jeśli w nocy występują jak Pani pisze "agresja, bezsenność i urojenia" to być może są to epizody zaburzeń świadomości (majaczenia) często występujące u ludzi w starszym wieku. To zaburzenie wymaga zdecydowanie innego leczenia niż mała dawka Trittico, proszę niezwłocznie zgłosić się do psychiatry celem modyfikacji leczenia. Pozdrawiam.
Witam. Trazodon jest lekiem przeciwdepresyjnym mającym komponent przeciwlękowy i działanie nasenne, co wynika ze specyfiki receptorowej leku. Oczywiście efekt przeciwdepresyjny leku zaczyna się przy większych dawkach, przy niższych możemy liczyć na uspokojenie i wyrównanie snu. 50 mg trazodonu nasennie to nie jest duża dawka leku i w przypadku utrzymującej się bezsenności można ją zwiększać stopniowo o 25 mg w dawce wieczornej, około 1,5 do 2 godzin przed planowanym snem. Co do libido- trazodon jest jednym z nielicznych leków, które nie wpływają negatywnie na libido a więc zaburzenia popędu, erekcji nie będą wynikiem działania leku. Agresja i urojenia, o których jest informacja nie wynikają z działania Trittico. W przypadku wystąpienia takich objawów proszę jak najszybciej zgłosić się do swojego lekarza psychiatry celem weryfikacji diagnozy i leczenia. Pozdrawiam.
Zawsze możliwa jest paradoksalna reakcja na lek i wtedy trzeba słyszeć pacjenta, a nie bezkrytycznie trzymać się książkowej wiedzy. Przy okazji zwracam uwagę, że w psychiatrii czas biegnie inaczej - 12 dni to nie jest wystarczający czas leczenia, by móc się jednoznacznie wypowiadać.
Witam,
proszę pilnie skonsultować się z psychiatrą, podane objawy nie wynikają ze stosowania Trittico, a wskazują na konieczność zastosowania dodatkowego leczenia, a być może hospitalizacji pacjenta. Pozdrawiam i życzę zdrowia!
Dzień dobry. Jeśli mąż ma urojenia, tak jak Pani mówi, to istnieje potrzeba weryfikacji diagnozy i być może zmiany leczenia. Proponuję jak najszybsze zgłoszenie się do specjalisty psychiatry. Pozdrawiam.
Witam! Leki p/depresyjne z grupy SSRI zaczynają działać dopiero po2-4 tygodniach, pełne działanie rozwija się z czasem trwania leczenia. Czasem nie ma reakcji na dany lek i trzeba jego działanie wzmocnić lub zmienić lek. U większości leczonych Trittico CR poprawia zasypianie, ale może być inaczej - każdy po swojemu reaguje! Po Trittico CR natomiast jest "poprawiona erekcja", ale nie ma gwarancji! Inne leki z grupy SSRI mogą czasowo obniżać sprawność seksualną i libido. Wspomniała Pani coś o urojeniach!!! Trittico urojeń nie leczy!
Pozdrowienia
W. Łuczkowski.
Witam, w przypadku nietypowej odpowiedzi na zastosowane leczenie oraz niejasnym/nietypowym obrazie klinicznym zaburzeń depresyjno-lękowych (pobudzenie, agresja, urojenia) w pierwszej kolejności należałoby rozważyć weryfikację diagnozy. Wskazana jest pilna konsultacja psychiatryczna.
Zaburzenia erekcji owszem mogą być po Trittico, ale z powodu reszty objawów zalecam skonsultowanie się z lekarzem psychiatrą w celu oceny stanu psychicznego. Pozdrawiam
Tak, po trittico jest możliwa bezsenność.