lek.

Wiesław Łuczkowski

Psychiatra, Neurolog

Specjalista psychiatra i neurolog z ponad 40-letnim stażem pracy. Absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu (1974). Wiedzę fachową oraz doświadczenie zawodowe zdobył pracując w szpitalach… więcej

Umów wizytę

info-iconCreated with Sketch. Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Antydepresanty a bezsenność

  Pół roku temu stwierdzono mi obecność naczyniaka w mózgu, dowiedziałam się o nim przy okazji bezsenności. Moja historia z bezsennością rozpoczęła się od dużej ilości stresu na studiach, spałam po 3 godziny dziennie, czesto kiedy zasypiałam budziłam się zalana potem, czasem zdarzało mi się budzić z kołataniem… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Wiesław Łuczkowski

  Witam!
  Każdy człowiek reaguje po swojemu na różne leki i opisywane objawy uboczne mogą w ogóle się nie pojawić! Z tego co Pani opisała to ta bezsenność jest jednym z elementów nerwicy. Nie ma sensu… Więcej

 • czy przy dystonii szyjnej mozna brać leki od psychiatry?Biorę na noc łexotan ale nie za bardzo działa,ma rozlużniać mięśnie,a u mnie się one mnapinają,chodzę też na psychoterapię.Brałam :Madopar,baclofen ,akineton ale żadne ztych leków nie działało.Moje pytanie jest takie czy jest sens w ogóle brać jakieś… Więcej

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Wiesław Łuczkowski

  Witam! Leczenie przewlekłe Lexotanem nie ma większego sensu, a nawet okaże się szkodliwe! Lek ten z niedługim biegiem czasu uzależni Panią i będzie kolejny kłopot! Problem dystonii szyjnej ma genezę złożoną,… Więcej

Doświadczenie i kwalifikacje

about-me-iconCreated with Sketch. O mnie

 • Specjalista psychiatra i neurolog z ponad 40-letnim stażem pracy. Absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu (1974). Wiedzę fachową oraz doświadczenie zawodowe zdobył pracując w szpitalach i poradniach na różnych stanowiskach: od lekarza-stażysty do dyrektora szpitala. Był zatrudniony w Szpitalach Psychiatrycznych w Bolesławcu, Gorzowie Wlkp., Krośnicach i we Wrocławiu; oraz w Poradniach Neurologicznych i Zdrowia Psychicznego. Od 1988 r. pracował w Szpitalu Psychiatrycznym we Wrocławiu, m. in. pełniąc funkcje: ordynatora Oddziału dla Narkomanów (1989–1991), ordynatora Męskiego Oddziału Psychiatrycznego V (przez ponad 20 lat). Wykładowca akademicki m.in. na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu (2004-2009) oraz na Akademii Muzycznej we Wrocławiu (1990-1992).

  W gabinecie leczone są przede wszystkim osoby dorosłe z dysfunkcją układu nerwowego: zaburzeń psychicznych oraz neurologicznych (ze szczególnym uwzględnieniem tzw. pogranicza tych dziedzin).

  UWAGA! Ze względu na specyfikę pracy psychiatry możliwe są opóźnienia w wizytach, dochodzące nawet do kilkunastu minut. Uprzejmie prosimy o cierpliwość, ponieważ bardzo niewskazane jest przerywanie wizyt i rozpraszanie pacjentów. W godzinach konsultacji doktor nie odbiera telefonów ani smsów!

Specjalizacje

 • Psychiatria
 • Neurologia

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna we Wrocławiu

Publikacje

 • W. Łuczkowski: Mięsień miotoniczny w mikroskopie świetlnym i elektronowym - opis przypadku. Akademia Medyczna we Wrocławiu; Prace Naukowe Katedry Neurologii; Zeszyt II; Wrocław 1985.
 • W. Łuczkowski, E. Stefaniak-Łuczkowska: Próba oceny epidemiologii psychiatrycznej nowopowstającego okręgu przemysłowego miasta i gminy Polkowice. Międzynarodowa Konferencja Psychiatrów Polskich i Czechosłowackich - Kraków 1986.
 • W. Łuczkowski: Myotonia congenita (Morbus Thomsen). Akademia Medyczna we Wrocławiu. Prace naukowe Katedry Neurologii. Wrocław 1982.
 • W. Łuczkowski: Ostra, śmiertelna katatonia poporodowa - problemy diagnostyczne i terapeutyczne (opis przypadku z badaniem katamnestycznym). ANN. UMCS Lublin 2006.
 • W. Łuczkowski: Zaburzenia psychiczne towarzyszące guzom mózgu (opis trzech przypadków). IV Międzynarodowa Onkologiczna Konferencja Naukowa. Sanok czerwiec 2007.
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • Czerwiec 2011 r. Prezes DiL dr n. med. Igor Chęciński. Podziękowania i wyróżnienie za sumienne i rzetelne wykonywanie swoich obowiązków oraz zaangażowanie swojej wiedzy i doświadczenia w pracy Komisji Bioetycznej Dolnośląskiej Izby Lekarskiej: kadencja 2008 - 2011 r.

Znajomość języków

 • polski
 • rosyjski

Staże

 • Klinika Neurologiczna AM we Wrocławiu 1983 - 1984.
 • Klinika Psychiatryczna AM we Wrocławiu 1981.
 • Klinika Neurochirurgiczna AM we Wrocławiu 1980.

Certyfikaty

 • Wiesław Łuczkowski, psychiatra w mieście Wrocław - Certyfikaty
 • Wiesław Łuczkowski, psychiatra - Certyfikaty
 • Wiesław Łuczkowski, Wrocław - Certyfikaty
 • Wiesław Łuczkowski, psychiatra w mieście Wrocław - Kwalifikacje zawodowe

Zdjęcia

Ocena pacjentów

Dodaj własną opinię
5

Ogólna ocena
33 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Bardzo dobry specjalista. Przeprowadził dokładny wywiad i postawił trafną diagnozę. Leczenie przynosi dobre rezultaty. Polecam.

 • Z
  Lokalizacja: Prywatny gabinet neurologiczno-psychiatryczny

  Doktor bardzo pomógł mi w trudnym dla mnie momencie. Ma swietne podejście do pacjentki, a dodatkowo bije od niego spokój i opanowanie. Doktor ma bardzo duże doświadczenie i zna się na rzeczy. Zauważyłam poprawę, a dzięki regualrnemu stosowaniu leków wróciłam do funkcjonowania z przed choroby. Przyznam, że trochę bałam się pierwszej w życiu wizyty u psychiatry, ale biepotrzebnie. Doktor to przemiły i dowcipny człowiek, czułam się bardzo komfortowo podczas wizyty. Polecam każdemu, kto jeszcze się waha!!1

 • P

  U Pana doktora leczę się na depresję od około pół roku. Pan doktor jest człowiekiem bardzo spokojnym, słuchającym i myślącym. Nie ignoruje pacjenta, nie patrzy na zegarek podczas wizyty. W umówione dni można dzwonić do Pana doktora, aby porozmawiać o ewentualnych problemach w trakcie brania leków. Zawsze jest uprzejmy i nigdy nie daje człowiekowi odczuć, że jest mu nie na rękę rozmowa. Spokojnie tłumaczy co zrobić i jak się w danej sytuacji zachować. Gdyby nie on, teraz byłabym strzępkiem człowieka. Z każdym kolejnym miesiącem leczenia czuję się coraz lepiej. Wraca pogoda ducha i perspektywa na lepsze jutro. W mojej ocenie to bardzo dobry fachowiec. Wbrew negatywnej opinii użytkownika may, Pan doktor, mimo swojej choroby, nigdy nie odmówił mi pomocy i zawsze odbiera telefon.

 • Leczę się u Pana Doktora od czterech miesięcy. Moją przypadłością jest depresja, z którą zmagam się od dłuższego czasu. Wizyty u innych specjalistów nie dały mi spodziewanej poprawy, dopiero Pan Doktor odpowiednio zdiagnozował i zminimalizował mój problem. Poszedłem z polecenia znajomego, który leczył się na nerwice i był bardzo zadowolony z efektów leczenia. Spotkałem człowieka kulturalnego i cierpliwie słuchającego. Na pierwszej wizycie spędziłem ponad godzinę, dokładny wywiad i badanie. Efekty bardzo pozytywne, mogę normalnie funkcjonować, gorąco polecam.

 • Pan dr Wiesław Łuczkowski - jest bardzo dobrym lekarzem w swojej dziedzinie, leczę się u niego od 20 m-cy na depresję , nerwicę -obecnie moje życie dzięki doktorowi znowu jest po prostu normalne , absolutnie nie mogę zgodzić się z opinią poprzednika "may" , gdyż od pierwszej wizyty jestem bardzo zadowolona z efektów leczenia, nadmieniam że pierwsza wizyta trwała ok 1,5 godziny w trakcie której dr Łuczkowski przeprowadził bardzo dokładny wywiad , a ponadto przez pierwsze tygodnie choroby często dzwoniłam do dr Łuczkowskiego / o różnych porach dnia i tygodnia/ celem udzielenia mi bieżących wyjaśnień na temat mojego złego samopoczucia ale ustępującego sukcesywnie dzięki leczeniu zastosowanemu przez dr Łuczkowskiego .Jestem jego dozgonną dłużniczką za przywrócenie mnie do "życia" sprzed choroby. Nadmieniam jeszcze że wcześniej próbowałam leczyć się u innych lekarzy , których z nazwiska nie wymienię , ale nie tylko nie pomogli , ale nawet nie potrafili ustalić prawidłową diagnozę - pomimo różnych badań : TK głowy , MRI głowy , badanie błędników i wiele innych .Mogę z czystym sumieniem polecić Dr Łuczkowskiego każdemu który potrzebuje pomocy naprawdę dobrego,uczciwego lekarza.Szkoda tylko że On jest jeden , a nas chorych dużo .
  Zdrowa

 • Stanowczo nie zgadzam się z opinia wyrażoną przez użytkownika o nicku "may". Mam kontakt z p. Łuczkowskim od mniej więcej roku, leczy osobę mi bliską. Mimo że sam ma problemy ze zdrowiem, w niczym niw przeszkadzają mu one wykonywać rzetelnie swojej pracy. Cierpliwy, rzetelny, spokojny. Wsłuchuje się w to, co pacjenta gnębi. Wizyta nigdy nie trwa poniżej godziny, poświęca pacjentom tyle czasu ile oni potrzebują. Nie stroni od rozmowy co nagminnie robią niektórzy inni "fachowcy", którzy przepisują lek po 5 minutach rozmowy. To prawda, że w umówione dni zawsze można do niego zadzwonić, jeśli jest jakiś problem.

 • Długo nosiłem się z wystawieniem mojej opinii, ale nadeszła pora, po tym jak naczytałem się tyle pochlebnych ocen. Zaznaczę, że "dojrzewałem" do tego, by wyrazić swoja opinię prawie dwa lata i proszę ją potraktować jako przestrogę, niż jako osobistą "zemstę". Każdy kieruje się własnymi odczuciami i ma własny rozum. Ja osobiście mam jak najgorsze zdanie na temat tego specjalisty .Pan doktor czerpie wiedzę o pacjencie z wypisu ze szpitala i wcale nie słucha, co do powiedzenia na temat swoich objawów ma pacjent i dalej kontynuuje leczenie zalecane przy wypisie.Niestety trzytygodniowy pobyt w szpitalu, w którym pracuje pan doktor okazał się stratą czasu, bo szpitalna diagnoza (urojenia) okazała się depresją.Zadziwiająca rozbieżność w diagnozie i wielkie brawa dla szpitala za znakomitych specjalistów, bo myślę, że to dwa różne rozdziały w podręcznikach medycznych i z całą pewnością inne metody leczenia.Całe szczęście, że to nie onkolodzy. Pani doktor z mojego oddziału dziękuję tylko za to, że mogłem wypisać się na własną prośbę, bo czwartego tygodnia bym nie zniósł. Wracając do pana doktora Łuczkowskiego, to w okresie, kiedy miałem wątpliwy zaszczyt być jego pacjentem sam chorował i otwarcie powiedział, że nie może mi więcej czasu, bo ma kłopoty ze zdrowiem, co nie przeszkadzało mu kasować 200 zł za chwilowe zagrzanie krzesła, bo nawet nie popatrzenie w oczy. Tak jak pisałem ZERO kontaktu, myślami nieobecny, po przeczytaniu wypisu wiedzący z jaką receptą wyjdę i niewiedzący tylko kiedy wyjdę. I tym razem dziękuję tylko sobie, że w porę zaprzestałem dostarczania gotówki panu doktorowi, bo skończyłoby się na elektrowstrząsach, które od początku chciał zastosować. Jeżeli mogę polecić lekarzy, którzy po rozmowie i WYSŁUCHANIU mnie wystawili prawidłową diagnozę, to polecam dr Pissa i dr Laskowskiego i bez patosu tylko im zawdzięczam, że jeszcze jestem. Nie będę się rozpisywał na temat mojej choroby, ale zapewniam, że przy depresji leki na urojenia nie poprawiają stan chorego. Takie "leczenie" trwało prawie rok.Po dwóch latach od prawidłowej diagnozy moja depresja przechodzi już do historii, a szpital na Conrada-Korzeniowskiego , podobno najlepszy na Dolnym Śląsku (boje się myśleć jak jest w innych) i pan doktor Łuczkowski bardziej mi przypomina szpital ze "Szwejka" Haška ("lewatywa dla wszystkich"), tylko dużo mniej zabawny. Życzę wszystkim powrotu do zdrowia i trafnego wyboru lekarza, co jak się okazuje na moim przykładzie, może skrócić czas leczenia o połowę i oszczędzić układ pokarmowy i przede wszystkim nerwowy przed "medycznymi" eksperymentami. Zaufanie i pomoc rodziny przy wyborze lekarza to więcej niż połowa sukcesu. Moim zdaniem ocena lekarza "bardzo słaby" jest dużo zawyżona. Pozdrawiam.

 • Wspaniały6 lekarz, wsłuchujący się w słowa, cierpliwy i wyrozumiały. Jest to najlepszy lekarz na Dolnym Śląsku o ogromnej kulturze osobistej i wiedzy medycznej. Do pacjenta i rodziny podchodzi z szacunkiem i stara się pomóc .Polecam!!!

 • moj mąz chodziłdo doktora z zawrotami glowy, dostal leki z zaleceniami co do trybu zycia i problem szybko i jak na razie trwale zniknal.

 • Bardzo empatyczny i cierpliwy człowiek. Pomocny. Bierze pod uwagę ceny leków i wypisuje tańsze, jeśli jest taka możliwość. Bada długo i dokładnie, odpowiada na pytania, stara się pomóc.