lek.

Wiesław Łuczkowski

Psychiatra, Neurolog

46 opinii +dodaj

Umów wizytę Zapytaj lekarza 541 odwiedzin w ciągu 30 dni

Specjalista psychiatra i neurolog z ponad 40-letnim stażem pracy. Absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu (1974). Wiedzę fachową oraz doświadczenie zawodowe zdobył pracując w szpitalach… więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.
 • Prywatny gabinet neurologiczno-psychiatryczny

  Trzebnicka 88 (Przychodnia MEDICOR, gab. 5), Psie Pole
  Wrocław, dolnośląskie

  Pokaż dane kontaktowe

  Sposoby płatności
  Gotówka

  Usługi

  Pierwsza wizyta 200 zł
  Eeg - elektroencefalografia (opis i interpretacja w cenie wizyty)
  Kolejna wizyta 100 zł

Ocena pacjentów

5

Ogólna ocena
46 opinii

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  To była moja pierwsza wizyta u doktora ! Pan doktor zrobił na mnie bardzo duże wrażenie wyrozumiały kompetentny lekarz! Chodziłam do wielu innych lekarzy żaden lekarz nie postawił mi żadnej diagnozy tylko recepta i koniec . A doktor nawet zaleca żeby się kontaktować telefonicznie jakby się coś działo to jest bardzo duzy plus . Daje rady, uważnie słucha nawet nie musiałam wszystkiego mówić a doktor wiedział o co chodzi ! Nie patrzy na zegarek ze czas ucieka tylko poświęca tyle czasu ile potrzebuje pacjent . Polecam i napewno wroce! Pozdrawiam Małgorzata

 • E
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Prywatny gabinet neurologiczno-psychiatrycznyUsługa: kolejna wizyta

  Bardzo dobry specjslista. Rzetelny, dokladny, serdeczny, bardzo dokladny . Wszystko wyjasnia, tlumaczy.

 • R
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl

  Wspaniały człowiek. Skrupulatny, słuchający pacjenta i otwarty na sugestie. Jak ktoś szuka lekarza i człowieka, to śmiało. U niego nie ma nic na siłę a kultura osobista na poziomie dziś nie spotykanym, zwłaszcza w służbie zdrowia.

 • R
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Prywatny gabinet neurologiczno-psychiatryczny

  Bardzo dobre wrażenie po pierwszej wizycie. Szczegółowy, wnikliwy wywiad. Procedury kuracji, zostały mi przedstawione w jasny i zrozumiały sposób. Jestem zadowolony z tego specjalisty.

 • A
  Lokalizacja: Prywatny gabinet neurologiczno-psychiatrycznyUsługa: kolejna wizyta

  Bardzo sympatyczny lekarz.Dokladnie bada,szczegółowo prowadzi wywiad.Profesjonalne podejście do pacjenta

 • A
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Prywatny gabinet neurologiczno-psychiatrycznyUsługa: pierwsza wizyta

  Zgłosiłam się do Pana doktora z moją siostrą, która cierpi na szereg dolegliwości, związanych z chorobami z pogranicza specjalizacji Pana doktora.Był to pierwszy lekarz który tak dogłębnie starał się zrozumieć znaleźć kierunek leczenia.Jestem bardzo wdzięczna, za cierpliwość, troskę, ciepło i czas, który Pan doktor nam poświęcił.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Prywatny gabinet neurologiczno-psychiatryczny

  Wizyta była wizytą kontrolną. Lekarz przeprowadził dokładny wywiad i zaproponował kontynuację leczenia. Leczenie przynosi dobre rezultaty. Polecam.

 • M
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Prywatny gabinet neurologiczno-psychiatrycznyUsługa: pierwsza wizyta

  Bardzo dobry lekarz i człowiek. Przeznacza dużo czasu na pacjenta, dokładnie bada i analizuje dotychczasowe wyniki badań. Sposób podejścia do pacjenta sprawia, że człowiek po samej już wizycie czuje się lepiej :) Bardzo dziękuję.

 • Z
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Prywatny gabinet neurologiczno-psychiatryczny

  Z czystym sercem mogę polecić każdemu, kto szuka pomocy Fachowca - dr Łuczkowskiego. Uważam, że jest to lekarz, z powołania, który uwielbia swój zawód, a takich osób niestety jest niewiele i można rzec, że takich ludzi trzeba przysłowiowo "ze świeczką szukać". W gabinecie pacjent czuje się komfortowo. Doktor odpowiada na każde zadane pytanie, zawsze ze spokojem. Posiada imponujące doświadczenie medyczne i stąd też dysponuje dużą wiedzą medyczną. Doktor stara się dobrać odpowiedni lek, również dbając, aby przy tym nie ucierpiała kieszeń pacjenta. Jedyny minus jaki można by dostrzec, gdyby ktoś zechciał się przyczepić, to zdarzające się poślizgi czasowe, które wynikają głównie z tego, że Doktor poświęca pacjentowi odpowiednią ilość czasu, jaka wymagana jest do dokładnego postawienia diagnozy i ustalenia programu leczenia, a więc staje się to olbrzymią i niecodzienną zaletą w dzisiejszych czasach.

 • H
  Wizyta ze ZnanyLekarz.pl
  Lokalizacja: Prywatny gabinet neurologiczno-psychiatrycznyUsługa: pierwsza wizyta

  Polecam Pana doktora. Rzeczowy, sympatyczny, kontaktowy. Spokojny ton głosu oraz sposób komunikowania pomaga zwalczyć stres w trakcie wizyty. Leki odpowiednio dobrane do potrzeb pacjenta. Wszystko idzie ku lepszemu.

Pytania pacjentów (86)

Martwisz się swoim zdrowiem?

Zadawaj pytania 23 tysiącom lekarzy i specjalistów, odpowiedź na swoje pytanie otrzymasz średnio w przeciągu 48 h, zupełnie za darmo.

Zadaj pytanie naszym specjalistom
 • Czy przy zaklipsowanym tętniaku na tętnicy środkowej mózgu klipsem metalowym, bezpieczne jest wykonanie badania Eeg?

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Witam!
  Bez obawy, przy zaklipsowanych tętniakach można wykonywać EEG, ale opisujący badanie powinien wiedzieć o metalowym klipsie.
  Powodzenia
  W. Łuczkowski.

 • Mam pytanie do każdego neurologa, specjalisty, który jest w stanie pomóc. Moja koleżanka Asia od 21 lat bierze leki na padaczke, która jest tylko w wywiadzie, nie jest ona stwierdzona, była już u różnych '' specjalistów '' zostawiając po 300zl za 5 minut w gabinecie bez chociażby żadnego badania choć neurologicznego, nie wspominając już o takim, które mogłoby stwierdzić jaką kolwiek chorobę. Asia leżała ze mną w szpitalu rok temu,jej objawy to częste mocne zmęczenie i straszne zawroty głowy, nietrzymanie moczu. Ja choruje na stwardnienie rozsiane, a ona miała robione badania w kierunku SM, lekarze rozkładając ręce powiedzieli jej, że nie wiedzą czy ma SM, czy padaczke, czy co jej jest. Asia ma ponad 30lat, jest osobą dość specyficzna, bardzo grzeczna, przejęta sobą, wydaje mi się, że szybciej te objawy mogłaby mieć z problemu swojej '' delikatnej '' psychiki jak z choroby innego pochodzenia. Czy jest tu lekarz, który mógłby Asię zbadać stwierdzając u niej, jakaś chorobę? Bardzo jej zależy na zrobieniu badań takich jak :
  - punkacja z kręgosłupa
  -potencjały wzroku
  -rezonans magnetyczny
  Bądź innych badań w kierunku stwierdzenia SM czy chociażby padaczki na, którą bierze leki od tylu lat. Bardzo chciałabym jej pomóc, jest załamana. Dodam również, że Asię nie jest stać na wykonanie wszystkich badań odpłatnie, jest możliwość wykonania takich badań bez kosztów?
  Jest tu lekarz, który podjął by się chociażby stwierdzenia u Asi czego kolwiek? Bardzo proszę o odpowiedzi i z góry bardzo dziękuję. Lokalizacja mieszkaniowa Asi to Wałbrzych, oczywiście jest możliwość wyjazdu w Polskę jeżeli, któryś z lekarzy jest w stanie pomóc.

  ODPOWIEDŹ LEKARZA:

  Witam!
  Różnicowanie pomiędzy SM, epi. i zaburzeniami nerwicowymi może nastręczać nieco problemów na początku drogi diagnostycznej. I przy SM i przy epi. zazwyczaj występują problemy nerwicowe, co jest jak najbardziej zrozumiałe (boimy się tych chorób, ponadto dotykają centralnego układu nerwowego, gdzie m.in. powstają nasze emocje). Przebywając na Oddziale Neurologicznym koleżanka nie była na wczasach, tylko w szpitalu i powinna mieć wykonane odpowiednie badania: RM głowy, EEG, badanie płynu mózgowo-rdzeniowego, z prążkami oligo., potencjały wywołane itp. Bez badań, czyli na oko w 21 wieku już się nie diagnozuje, ale większość tych badań można wykonać tylko w ramach oddziału. Wskazane byłoby zrobienie odpowiednich testów projekcyjnych w Poradni Zdrowia Psychicznego. Określenie profilu osobowości, poziomu lęku i niepokoju wewnętrznego, podatności na sugestię i ew. podjęcie leczenia emocji.
  Pozdrawiam
  W. Łuczkowski.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Specjalista psychiatra i neurolog z ponad 40-letnim stażem pracy. Absolwent Akademii Medycznej we Wrocławiu (1974). Wiedzę fachową oraz doświadczenie zawodowe zdobył pracując w szpitalach i poradniach na różnych stanowiskach: od lekarza-stażysty do dyrektora szpitala. Był zatrudniony w Szpitalach Psychiatrycznych w Bolesławcu, Gorzowie Wlkp., Krośnicach i we Wrocławiu; oraz w Poradniach Neurologicznych i Zdrowia Psychicznego. Od 1988 r. pracował w Szpitalu Psychiatrycznym we Wrocławiu, m. in. pełniąc funkcje: ordynatora Oddziału dla Narkomanów (1989–1991), ordynatora Męskiego Oddziału Psychiatrycznego V (przez ponad 20 lat). Wykładowca akademicki m.in. na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu (2004-2009) oraz na Akademii Muzycznej we Wrocławiu (1990-1992).

  W gabinecie leczone są przede wszystkim osoby dorosłe z dysfunkcją układu nerwowego: zaburzeń psychicznych oraz neurologicznych (ze szczególnym uwzględnieniem tzw. pogranicza tych dziedzin).

  UWAGA! Ze względu na specyfikę pracy psychiatry możliwe są opóźnienia w wizytach, dochodzące nawet do kilkunastu minut. Uprzejmie prosimy o cierpliwość, ponieważ bardzo niewskazane jest przerywanie wizyt i rozpraszanie pacjentów. W godzinach konsultacji doktor nie odbiera telefonów ani smsów!

Specjalizacje

 • Psychiatria
 • Neurologia

Ukończone szkoły

 • Akademia Medyczna we Wrocławiu

Publikacje

 • W. Łuczkowski: Mięsień miotoniczny w mikroskopie świetlnym i elektronowym - opis przypadku. Akademia Medyczna we Wrocławiu; Prace Naukowe Katedry Neurologii; Zeszyt II; Wrocław 1985.
 • W. Łuczkowski, E. Stefaniak-Łuczkowska: Próba oceny epidemiologii psychiatrycznej nowopowstającego okręgu przemysłowego miasta i gminy Polkowice. Międzynarodowa Konferencja Psychiatrów Polskich i Czechosłowackich - Kraków 1986.
 • W. Łuczkowski: Myotonia congenita (Morbus Thomsen). Akademia Medyczna we Wrocławiu. Prace naukowe Katedry Neurologii. Wrocław 1982.
 • W. Łuczkowski: Ostra, śmiertelna katatonia poporodowa - problemy diagnostyczne i terapeutyczne (opis przypadku z badaniem katamnestycznym). ANN. UMCS Lublin 2006.
 • W. Łuczkowski: Zaburzenia psychiczne towarzyszące guzom mózgu (opis trzech przypadków). IV Międzynarodowa Onkologiczna Konferencja Naukowa. Sanok czerwiec 2007.
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • Czerwiec 2011 r. Prezes DiL dr n. med. Igor Chęciński. Podziękowania i wyróżnienie za sumienne i rzetelne wykonywanie swoich obowiązków oraz zaangażowanie swojej wiedzy i doświadczenia w pracy Komisji Bioetycznej Dolnośląskiej Izby Lekarskiej: kadencja 2008 - 2011 r.

Znajomość języków

 • polski
 • rosyjski

Staże

 • Klinika Neurologiczna AM we Wrocławiu 1983 - 1984.
 • Klinika Psychiatryczna AM we Wrocławiu 1981.
 • Klinika Neurochirurgiczna AM we Wrocławiu 1980.

Certyfikaty

 • Wiesław Łuczkowski, psychiatra w mieście Wrocław - Certyfikaty
 • Wiesław Łuczkowski, psychiatra - Certyfikaty
 • Wiesław Łuczkowski, Wrocław - Certyfikaty
 • Wiesław Łuczkowski, psychiatra w mieście Wrocław - Kwalifikacje zawodowe

Zdjęcia