Z powodu zdarzenia osobistego (zdrada partnera), mam nawrót depresji. Jest to już trzeci raz. Powróc

1 odpowiedzi
Z powodu zdarzenia osobistego (zdrada partnera), mam nawrót depresji. Jest to już trzeci raz. Powróciłam do leku Cital w dawce 20mg ( przerwa była ok 8 mscy, wcześniej cital zażywałam ok 5-6 lat w dawkach 20-40mg). Biorę od 1,5 tyg. Mam okropne objawy - lęk, natłok myśli, kołatanie serca i przede wszystkim bezsenność. Na początku lekarz zalecił brać hydroksyzynę na sen ( kiedyś na mnie działała uspokajająco i nasennie). Niestety nie tym razem. Wybudzałam się bardzo często, z lękiem i waleniem serca. Nie szło dalej usnąć, bo gdy tylko przymykałam oko walenie serca i nadchodzący lęk mnie wybudzały. Lekarz dał mi Zolpic bym jakoś przetrwała ten stan. Niestety 4 dni zażywałam ten lek (3 dni 10mg i 1 dzień 5mg) i zero reakcji. Przy całej tabletce dałam radę odlecieć tylko na 3h, wczoraj gdy wzięłam połówkę już prawie w ogóle nie spałam. Czuję że zaraz padnę ze zmęczenia… Przy pierwszym epizodzie depresyjnym brałam lek Miansec ( cital rano, na sen miansec) i pamiętam, że po nim spałam. Wizyta psychiatry dopiero za 5 dni, czuję że nie wytrzymam. Co mogę wziąć by w końcu spać? Mianseryna pomoże?
Witam. Teoretycznie powinien pomóc ale proszę nie brań nic dodatkowo bez badania i uzgodnienia z lekarzem.