Seks nie daje mi satysfakcji, czy da się coś z tym zrobić?

5 odpowiedzi
Witam. Mam problem z seksem, a mianowice nie czuję z seksu satysfakcji. Chodzi o to, że w ogóle się nie podniecam, a nawet nie chce mi się tego robić. Czy ten problem da się wyleczyć czy po prostu taka już jestem. Mam 23 lata.
Aby móc odpowiedzieć na Pani pytanie, należałoby przeprowadzić szczegółowy wywiad kliniczny. Potrzebna jest bowiem analiza rozwoju psychoseksualnego i funkcjonowania w różnych sferach. Czy taka sytuacja miała miejsce zawsze, czy może objawy nasiliły się w pewnym momencie? Czy popęd jest zupełnie nieobecny czy też zdarzają się masturbacje, erotyczne sny lub fantazje? Czy występują inne dolegliwości psychiczne/choroby przewlekłe? To tylko kilka przykładowych informacji niezbędnych w procesie diagnostycznym. Może to być utrata potrzeb seksualnych o podłożu nerwicowym, relacjami, może też wiązać się to z depresyjnością, wynikać z problemów o charakterze urazowym, osobowosciowym albo mieć charakter cechy konstytucjonalnej. Możliwości jest dużo dlatego zachęcam do kontaktu ze specjalistą. Pozdrawiam serdecznie.

Popęd seksualny nie jest stały. Zmienia się wraz ze zmianami w naszym życiu, tak jak zmieniają się potrzeby. Myślę, że należałoby się przyjrzeć skąd owa "niechęć do seksu" pochodzi, jakie jest jej źródło i jeśli jest taka potrzeba - popracować nad zmianą.
Myślę, że warto byłoby skonsultować Pani problem z seksuologiem. Zastanawiam się czy zanik popędu płciowego mógłby być także związany z zaburzeniami hormonalnymi. Myśle,że to byłoby na początek.
witam Serdecznie, generalnie ważne jest rozpoznanie, jaka jest tego przyczyna, emocjonalna czy fizyczna. Wiele problemów z seksem, ma podłoże czysto emocjonalne - wówczas jak najbardziej wskazana jest terapia. Serdecznie zapraszam
Z Pani pytania wynika raczej, że to nie kwestia odczuwania, ale jakichś hamujących przekonań, do których powinna Pani się dogrzebać, jeśli chce Pani coś w tym wymiarze zmienić. Bo też nie wynika to wcale z Pani zapytania - skoro pisze Pani o czymś, czego Pani nie czuje, bo "nie Pani się tego robić". Ja tu w ogóle nie widzę problemu. Pani nie pisze, że jest nieszczęśliwa, że chciałaby bardziej seksu chcieć i bardziej go czuć, a pisze, że ma z seksem problem, jakby Pani postrzegała go jako nieprzyjemny z gruntu,zbyteczny, kłopotliwy obowiązek (??). Myślę więc, że dobrze by Pani sobie najpierw na te pytania podstawowe odpowiedziała, zanim zacznie szukać pomocy z zewnątrz. To kwestia też Pani wartości i kształtującej się tożsamości.Powodzenia!