Rozerwany więzozrost barkowo - obojczykowy

6 odpowiedzi
W dzieciństwie uległam wypadkowi rowerowemu i miałam wystawiony obojczyk - nastawiany bez gipsu (rodzice się nie zgodzili) Po kilkunastu latach zaczął dokuczać mi ból barku - na rtg wyszło: prawdopodobnie rozerwany więzozrost barkowo - obojczykowy. Czy jest się czym martwić ? Jak to leczyć, tylko operacyjnie? Ręka boli coraz bardziej ...
Witam!
W tej sytuacji należy przeprawadzić diagnostykę obrazową, w zależności od badania klinicznego (MRI, ARTRO MRI, USG). Po ustaleniu rozpoznania można podjąć próbę leczenia zachowawczego (rehabilitacja lub miejscowe podanie leków) lub operacyjne.
Pozdrawiam
Paweł Sokołowicz

Przewlekła niestabilność stawu barkowo-obojczykowego to nieprzyjemna przypadłość, która nie ma jednoznacznie skutecznego wyleczenia. Leczenie operacyjne powoduje ustabilizowanie stawu, ograniczenie dolegliwości bólowych, ale i pewne ograniczenie funkcji. Leczenie zachowawcze nosi charakter objawowy i może wymagać długotrwałego postępowania leczniczo-rehabilitacyjnego
Jestem lekarzem weterynarii, nie pomogę
Proponuje wykonać RM barku - najprawdopodobniej ból pojawił się z powodu artrozy stawu barkowo-obojczykowego i warto sprawdzić czy nie irytuje mięśni stożka rotatorów i nie zmniejsza przestrzeni podbarkowej. Takie dolegliwość leczy się albo iniekcjami dostawowymi pod kontrolą USG lub operacyjnie.
W pierwszej kolejności należy zdefiniować problem-ocenić z jakiego powodu występują dolegliwości bólowe. Badanie kliniczne i badania obrazowe mogą wykazać że ból nie jest spowodowane sprawą stawu barkowo-obojczykowego lecz ramiennego. Najlepiej zgłosić się do dobrego ortopedy
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Jeżeli to stare wieloletnie uszkodzenie leczenie rekonstrukcyjne może być niemożliwe. Przyczyną bólu może być pourazowa choroba zwyrodnieniowa oraz uszkodzenie tkanek miękkich barku. Bez badania przedmiotowego i dobrej diagnostyki trudno jednoznacznie określić rodzaj skutecznego leczenia