Dzień dobry, od Ponad trzech lat mam niezdiagnozowane bóle okolic łopatek. Przez pierwsze póltora ro

2 odpowiedzi
Dzień dobry, od Ponad trzech lat mam niezdiagnozowane bóle okolic łopatek. Przez pierwsze póltora roku był to jeden mały punkt po prawej stronie , później dołączył do Niego ten sam maly punkt w tym samym miejscu tylko po drugiej stronie. Mam kilkanascie roznego rodzaju badan i wynikow jak MR barku/calego kregoslupa, EMG, rtg, tk, mocz, krew(kilka wynikow jest zlych i zawsze te same ale lekarze to bagatelizuja poniewaz nie sa to mocne odchylenia od normy) borelioza(jeden wynik jest niby niejasny drugi negatywny ) itp. Niektore badania za jak mr barku(byl robiony 3krotnie) wykazuja kilka uszkodzen a w ostatnim badaniu mr barku artrografii miesiac po poprzednim mr nagle wszystko jest ok. To samo EMG nerwu podlopatkowego jeden wynik jest graniczny a za chwile wszystko ok. Bylem juz u kilkunastu lekarzy w poradniach leczenia bolu, ortopedow/neurologow/reumatologow. Kazdy bagatelizuje moj problem lub nie potrafi odkryc przyczyny. Czy jest tutaj jakis ambitny lub po prostu dobry lekarz, ktory zechcialby pomoc? Pelna dokumentacje moge przeslac w wiadomosci prywatnej lacznie ze zdjeciami owych bolesnych punktow. Pragne nadmienic, ze cale zycie bylem sportowcem(mam 30lat) uprawiLdm boks/karate/pilke nozna i uwazam sie za dosc odpornego na bol i twardego czlowieka. W zeszlym roku mialem operowane kolano , wielokrotnie bylem uderzany podczas walk i nigdy nie czulem takiego bolu jak teraz. Te punkty to jakis innego rodzaju bol. Kompletnie zniewalajacy, nie dzialaja na niego nawet takie leki jak tramadol. Jedyne co mi troche pomaga(chyba to jest przyczyna pomocy) to pregabalina w dawce 450/doba.

Mialem robione wszelkie mozliwe blokady(chyba), zastrzyki z kolegenu md-tissue(o dziwo to przynioslo raz kompletna ulge na pare tygodni ale bol wrocil a ponowne zastrzyki juz nie pomagaly).

Fizjoterapie/masaze/rozne cwiczenia lasery prady akupunktury i nic. Do czasu wystapienia objawow bylem czynnym sportowcem(karate).

Bardzo prosze aby ktos kto chcialby mi pomoc i potrafil to zrobic, ktos kto ma inne spojrzenie na problem, mysli nieszablonowo zglosil sie i mi pomogl.
Myślę, że aby pomóc panu skutecznie potrzebne byłoby badanie przedmiotowe i dokładny wywiad - bez tego trudno jest cokolwiek wyrokować, nawet po zapoznaniu się z historią choroby.

W takiej sytuacji jaką pan opisuje może być trudno ustalić konkretną przyczynę. Można jednak spróbować poradzić sobie z tym bólem przy użyciu inwazyjnych technik leczenia bólu. Nawet jeśli miał Pan już jakąś blokadę czy akupunkturę to inne podejście, inny dostęp lub inna technika mogą dać bardziej oczekiwane efekty. Nierzadko trzeba spróbować kilku rzeczy by trafić w lokalizację bólu.
Sugeruję wizytę: Konsultacja anestezjologiczna (pierwsza wizyta) - 250 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.