Psycholog dziecięcy

13 odpowiedzi
Poszukuje dobrego psychologa dziecięcego. Mój synek 4-letni nie potrafi sobie poradzić ze stratą dziadka w zeszłym roku, a teraz w tym roku dodatkowo ze stratą ojca. Dodam, że oboje odeszli nagle, niespodziewanie.
Bardzo proszę o pomoc, bo dziecko jest jeszcze małe, a już ma taki nieprzyjemny bagaż z którym ewidentnie sobie nie radzi mimo moich najszczerszych chęci i tłumaczeń. Potrzebuje specjalisty w tym temacie.
Jako psychologa dziecięcego polecam Panią Justynę Piękoś. Jest również certyfikowaną terapeutką poznawczo-behawioralną, doświadczoną w pracy z dziećmi. Namiary na nią znajdzie Pani na tym portalu. Współczuję i życzę wszystkiego dobrego dla Pani synka.

Zapraszam do kontaktu
Witam. Na samym początku proponuję spotkanie tylko z Panią, by omówić sytuację w Pani rodzinie, dot. Pani syna. Nie jestem psychologiem dziecięcym, nie mam takiej specjalizacji, pracuję z rodzinami (także z dziećmi w różnym wieku), parami, małżeństwami, indywidualnie, także z młodzieżą. Niewątpliwie zarówno Pani jak i syn potrzebujecie czasowego wsparcia ze względu na doświadczenie straty bardzo bliskich osób, żałobę. Mając na uwadze takiego maluszka bardzo ważna jest praca z rodzicem, najbliższym z obecnych dorosłych w życiu chłopca. Pozdrawiam, Karolina Piórkowska
Sugeruję wizytę: - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Zdecydowanie polecam Panią Justynę Piękoś. Bez wahania zachęcam do kontaktu z nią. Pozdrawiam serdecznie
Witam Panią!
Rzeczywiście podjęła Pani słuszną decyzję odnośnie wizyty u psychologa wraz ze swoim synkiem. Niestety nie mogę polecić Pani psychologa z Pani okolicy. Mam nadzieję że uda się Pani znaleźć odpowiedniego specjalistę. Pozdrawiam! Milena Wyszyńska
Witam panią. Jest pani z Gliwic? Bo jeśli tak, nie znam psychologa dziecięcego z Gliwic.
Pozdrawiam
RT
Mogę polecić Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Gliwicach, ul. Sikorskiego 134. Oczywiście jeśli nie znajdzie Pani na miejscu kogoś konkretnego. Pozdrawiam serdecznie.
polecam Ośrodek Diada w Gliwicach, bądź FENIX w Chorzowie. Tam znajdzie Pani adekwatne wsparcie dla swojego syna.
Praca nad żałobą dziecka, o ile potwierdzimy, że stan Pani syna wynika ze straty dziadka i ojca, dotyczy również współpracy psychologa z rodzicami. Po ocenie objawów chłopca, psycholog zaproponuje Państwu formy działania psychologicznego oraz wskaże kierunek Państwa wpływu na sytuację. W wieku od 2-5 lat dzieci rozumieją już pojęcie śmierci, ale nie rozumieją, że jest ona nieodwracalna. Jest to moment, w którym potrzebują dużo ciepła i uwagi, ale jednocześnie cierpliwości, ponieważ mogą zadawać masę pytań związanych ze śmiercią bliskiej osoby, co może być trudne dla kogoś, kto również jest pogrążony w rozpaczy. W tym wieku może się także zdarzyć, że dziecko będzie czuło się winne śmierci, bo np. życzyło jej komuś lub źle się zachowywało. W tym wieku reakcją może być również bunt, który dzieci kierują w stronę osoby, która odeszła, albo w kierunku rodzica, który żyje. Małe dzieci często nie potrafią wyrazić swoich emocji słowami i jeśli nie rozładują tak silnego napięcia, występują u nich objawy somatyczne, np. moczenie się, odczuwanie różnego rodzaju bólów, brak apetytu czy zaburzenia snu.
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Szanowna Pani,

wsparcie najbliższych jest kluczowe w kontekście trudnych doświadczeń życiowych. Pani obecność dla dziecka w takich okolicznościach jest najważniejsza. Jednak czasami sytuacje w życiu przerastają możliwości adaptacyjne, nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Rozumiem, że dla Pani również było to niespodziewane i nagłe doświadczenie. Utrata dwóch ważnych dla dziecka (szczególnie chłopca) mężczyzn w życiu może w dużej mierze dezorganizować jego przeżywanie rzeczywistości, często w takich sytuacjach wymagana jest specjalistyczna pomoc. Sugeruję zorientować się jacy specjaliści przyjmują w Pani okolicy, wybrać formę pracy z dzieckiem i nastawić się na proces adaptacji do nowej sytuacji, który może trochę potrwać. Zachęcam do popytania znajomych / pediatrę o kogoś, kogo mogliby polecić, bądź też przejrzenia różnych ofert w internecie. Psycholog dziecięcy przyjmuje zarówno bezpłatnie (w ramach NFZ w Poradniach Zdrowia Psychicznego bądź w Poradniach Psychologiczno-Pedagogicznych), jak i w gabinetach prywatnych.

Życzę powodzenia,
Natalia Pilarska.
Dzień dobry Pani,
Bardzo mi przykro z powodu straty, której Pani i Pani dziecko doświadczyliście. W tej sytuacji zarówno synek jak i Pani jesteście w procesie żałoby. Niestety w takiej sytuacji nie da się niczego przyspieszyć. Polecałabym zgłosić się z synkiem do psychologa pracującego z dziećmi i młodzieżą. Nie jestem w stanie wskazać konkretnego miejsca, ponieważ jestem z innej części kraju. Zachęcam również Panią do zadbania o siebie i wybranie się do psychologa, ponieważ utrata ojca a teraz męża są dużym kryzysem również dla Pani.
Pozdrawiam i zachęcam do zgłoszenia się po pomoc.
Paulina Dąbrowska
Dzień dobry, znajdzie Pani ofertę psychologów dziecięcych, poprzez wpisanie wyszukiwarkę hasła "psycholog dziecięcy Gliwice". Gdyby była Pani zainteresowana poleceniem przeze mnie konkretnego nazwiska, proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy (dostępne na mojej stronie internetowej).
Pozdrawiam Panią serdecznie. Katarzyna Zalewska
Zapraszam na wizytę - nie potrafię pomóc bez osobistego kontaktu z chłopcem