problemy zawodowe jak sobie z nimi radzić?

7 odpowiedzi
Dzień dobry. Przez wiele lat pracowałam w małej agencji reklamowej i nawet nie przypuszczałam, że kiedyś będą mnie dotyczyć problemy natury zawodowej, niestety odkąd przeniosłam się do większej korporacji to się to stało. Nie wiem jak sobie radzić. Przerasta mnie tempo pracy, niezdrowa rywalizacja, a także przejawy mobbingu ze strony szefostwa. Czy terapia psychologiczna pomogłaby na kłopoty zawodowe?
Dzień dobry!
Myślę, że terapia mogłaby pomóc Pani odnaleźć się w panujących warunkach, zrozumieć co Panią kieruje, jakie stawia sobie Pani cele.
Zachęcam do umówienia się na konsultację psychologiczną, porozmawiania z terapeutą. W kontakcie indywidualnym będzie mógł zaproponować najwłaściwszą dla Pani formę pracy terapeutycznej.
Pozdrawiam,
Katarzyna Batugowska

Dobry wieczór. Każda zmiana może nieść za sobą trudności. Korporacja to nie tylko inny styl pracy, ale także inne relacje między ludźmi. Bez głębszej analizy Pani problemu nie sposób stwierdzić czy i jaka terapia mogłaby pomóc. Jestem przekonany, że najlepszą drogą do uzyskania odpowiedzi jest spotkanie/spotkania konsultacyjne, w czasie których psychoterapeuta wraz z Panią przyjrzy się dokładnie Pani sytuacji. Serdecznie pozdrawiam.
Dzień dobry Pani,
Rozmowa z psychologiem o kłopotach zawodowych, o których Pani pisze, może pomóc w odpowiedzeniu sobie na m.in. takie pytania: na ile mam wpływ na sytuację w pracy? (w tym na tempo pracy), co zależy ode mnie? a co nie?, jak mogę bronić się przed mobbingiem?, jak odnaleźć się w sytuacji rywalizacji w zespole?, jak bronić się przed niezdrową rywalizacją?, jakie plusy i minusy ma moja obecna praca?, czy chcę ją zmienić czy pozostać w tej pracy?, co mnie relaksuje po pracy?, jak ważne miejsce praca zajmuje w moim życiu? itp. Terapia pomaga też wprowadzić nowe zachowania aby lepiej sobie radzić z trudnościami również zawodowymi. Zachęcam do kontaktu.
pozdrawiam serdecznie
Agata Czaja-Michaud
Terapia z pewnością pomogłaby Pani lepiej zrozumieć i uporządkować sprawy wokół Pani. Terapia również mogłaby wspomóc Panią, jeśli chodzi o wybór odpowiedniej postawy i zachowań w miejscu pracy, w taki sposób, by doświadczenia te były dla Pani jak najmniej dojmujące i krzywdzące. Ostatecznie na drodze terapii mogłaby Pani nauczyć się tego w jaki sposób zmniejszać wpływ stresu na własne życie. Mam jednak nadzieję, że główny wpływ terapii polegałby na tym, że mogłaby Pani odkryć swoje własne preferencje, to co jest dla Pani akceptowalne i nieakceptowalne, Pani dążenia. Sądzę, że najwartościowszą byłaby sytuacja, w której określiłaby Pani własne granice, także wytrzymałościowe i to co jest Pani w stanie zrobić dla pracy, a czego już nie. Mogłaby Pani wtedy dokonać świadomego wyboru co do miejsca i charakteru pracy.Pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry,
zmiana pracy może być trudnym doświadczeniem. Szczególnie, gdy podkreśla Pani klimat rywalizacyjny, mobbing, szybkie tempo. Podczas terapii mogłaby Pani przyjrzeć się bliżej kłopotliwej sytuacji. Terapeuta nie daje gotowych rozwiązań, jednak pomaga w poszukiwaniu sposobów radzenia i dbania o siebie. Tak, aby w przyszłości (w tym czy innym miejscu pracy, w tych czy innych relacjach) mogłaby Pani korzystać z własnych zasobów.
Pozdrawiam serdecznie,
Kinga Jaromińska
Witam,

Terapia psychologiczna mogłaby pomóc dowiedzieć się dlaczego pojawiają się takie trudności. Jeżeli Pani pozna ich pochodzenie, będzie Pani mogła inaczej spojrzeć na siebie, poczuć większą pewność siebie, przez co będzie Pani mogła zniwelować odczucia, które się pojawiły.

Pozdrawiam, Magdalena Pstrągowska
Szybkie tempo życia, praca pod presją czasu potęguje stres co powoduje napięcie i poczucie że to co do tej pory zawsze się udawalo jest obecnie niewykonalne. Dodatkowo rywalizacja w zespole który z kolegów czyni agresorów jest streorem utrudniającym wykonywanie obowiązków, zwłaszcza w nowym miejscu. Stresujące kontakty dają dalej problemy komunikacyjne w zespole czy w pionie pracodawca- pracownik. Obraz mobbingu który się wyłania z Pani opisu na tym tle nie jest trudno zinterpretować. Natomiast nie wiem na ile do tego dołączją sie problemy natury adaptacyjnej do nowego środowiska pracy po przeprowadzce do korporacji. Nie wiem tez czy przy okazji nie przeprowadała sie Pani także mieszkaniowo. Jakby nie mierzyc skali trudności wszystkie te kwestie można poruszać z terapeutą na terapii psychologicznej. Mozna ustalic priorytety i od tego zacząć.Czy będzie to strategia przetrwania w trudnej obecnej pracy, czy praca nad soba i swoimi kompetencjami by znaleźć lepsze miejsce dla siebie, czy jeszcze jakieś inne cele natury zawodowej- ten kierunek zależy juz tylko od Pani.
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.