Problemy z samym sobą, gdzie szukać pomocy?

5 odpowiedzi
Witam, od dłuższego czasu zmagam się z problemami i nie wiem do jakiego specjalisty mam się udać. Nie radzę sobie ze sobą, z emocjami. Od roku obserwuje znaczne pogorszenie nastroju, jestem albo smutna, albo zła, albo obojętna. Stałam się bardzo płaczliwa. To, co sprawiało mi radość już tego nie robi. Mam trudności ze wstaniem rano z łóżka, nie mam siły sprzątnąć czy pójść pod prysznic. Od miesiąca nie byłam na uczelni, bo nie potrafiłam zwlec się z łóżka, zdaję sobie sprawę, że zawalam studia, czuje się z tego powodu beznadziejnie, ale nie potrafię, i nie idę, nie idę i jest jeszcze gorzej, czuje się bezradna i nic nie warta. Próbowałam zebrać się w garść i zrobić to, co do mnie należy. Przeraża mnie to bardzo, bo nigdy nie byłam taką osobą. Próbowałam już tyle razy i chyba sama sobie z tym nie poradzę. Do kogo mam się udać by mi pomógł – psychiatra, psycholog? Czy to może być depresja?
Witam. Objawy, które Pani opisuje faktycznie wskazują na stan depresyjny. Dokładne różnicowanie jest możliwe dopiero na wizycie. w pierwszej kolejności powinien być to psychiatra.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Dzień dobry, objawy o których Pani pisze wskazują na obniżenie nastroju. Jednak do postawienia prawidłowej diagnozy konieczne jest badanie lekarskie. Z tego co Pani pisze nasilenie objawów jest znaczne więc powinna Pani zostać zbadana przez lekarza psychiatrę. Obniżenie nastroju może występować w różnych zaburzeniach psychicznych i po Pani opisie nie jestem w stanie Pani zdiagnozować tzn. możliwe że jest to depresja, jednak mogą to być również inne zaburzenia psychiczne. Pozdrawiam i życzę szybkiego powrotu do zdrowia!
Droga Pani! To może być depresja. Jeśli nawet to trzeba się leczyć!! Koniecznie. Bez tego ani rusz. Proponuję wizytę u psychiatry i farmakoterapię. Psychoterapia też wskazana. Proszę nie lękać się wizyty u psychiatry. Zaburzenia zachowani wynikające z zakłóceń emocjonalnych są dla innych widoczne i bardziej stygmatyzują niż leczenie psychiatryczne (o ile ono jest wskazane, ale o tym niech zadecyduje lekarz!!). Pozdrawiam i życzę poprawy
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz.pl, klikając w przycisk Umów wizytę.
Niskie poczucie własnej wartości, oraz trudności z wykonywaniem codziennych prac, obowiązków, czy obniżony nastrój to objawy, które mogą sugerować zaburzenia depresyjne. Zachęcam do skorzystania najpierw z pomocy psychologicznej/psychoterapeutycznej, ponieważ tego typu działania są dużo mniej inwazyjne niż farmakoterapia zlecona przez psychiatrę. W trakcie wizyty specjalista będzie miał możliwość zorientować się jak poważne są trudności, z którymi się Pani zmaga oraz ocenić, czy będzie mógł Pani pomóc, czy lepiej zrobi to psychiatra.
Witam serdecznie, Tak może być to depresja, ale może być to też co innego , warto udać się do specjalisty , zaczął bym od wizyty u psychologa. Trzymam kciuki za szybki powrót do pełni szczęścia !

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.