Odbyłam kilkumiesieczną psychoterapie poznawczo behaviouralną. Trafiłam na przemiłą i kompetentną os

2 odpowiedzi
Odbyłam kilkumiesieczną psychoterapie poznawczo behaviouralną. Trafiłam na przemiłą i kompetentną osobe i bardzo dobrze nam się rozmawiało. I dużo mi te rozmowy pomogły. Jednak sporo też nakłamałam i teraz mi jest z tym źle. Jak mam pozbyc się poczucia winy i czy w tym przypadku terapia nie była stratą czasu?
Z całą pewnością nie była to strata czasu, bo jak sama Pani pisze, pomogły Pani te spotkania. Jeżeli czuje Pani, że coś zostało niedopowiedziane / skłamane, może Pani umówić się z terapeutą na jedną wizytę i wyjaśnić wszystko.

Dzień Dobry!
Szczerość i otwartość to jeden z centralnych obszarów psychoterapii. Psychoterapeuta mógł stosować metody i techniki kierunku CBT bazując na tym co Pani mówiła, a to jak Pani pisze, niekoniecznie była do końca prawda... Proszę zastanowić się, czy kłamstwa dotyczyły spraw zasadniczych dla procesu, czy tez były to nieścisłości dotyczące spraw pobocznych, drugorzędnych i ewentualnie domknąć proces. Terapeuta zrozumie Panią. Dobrego dnia.