Od kilku lat zmagam się z mizofonią (nadwrażliwości na niektóre specyficzne dźwięki). Korzystałam z

2 odpowiedzi
Od kilku lat zmagam się z mizofonią (nadwrażliwości na niektóre specyficzne dźwięki). Korzystałam z pomocy wielu psychoterapeutów oraz psychiatrów, brałam różne konfiguracje leków lecz nic nie przynosiło dobrych rezultatów. Byli to jednak specjaliści, którzy nigdy nie spotkali się z osobą z takim zaburzeniem. Chciałabym więc zapytać czy ktoś z Państwa miał do czynienia z mizofonią? Jeśli znajdzie się taki lekarz bardzo proszę o odpowiedź, ponieważ chciałabym umówić się na wizytę do kogoś, kto spotkał się już z takim zaburzeniem.
Dzień dobry! Spotkałam się z tego rodzaju zaburzeniem. W jakim nurcie Pan/Pani korzystał dotychczas z psychoterapii?

Dzień dobry,

spotkałem się z tym zaburzeniem. Pracuje w nurcie CBT.

W terapii cbt pacjenci, którzy pracowali nad mizofonią uczyli się rozpoznawać jak reagują na dane dźwięki (myśli, emocje, zachowanie).
Identyfikowali irracjonalne lub przesadne myśli związane z mizofonią oraz poszukiwali bardziej realistycznych sposobów myślenia na ten temat.
Co pomagało zmniejszać natężenie reakcji emocjonalnych na dźwięki.
Uczyli się również technik relaksacyjnych, dzięki czemu obniżał się ich dyskomfort związany z dźwiękami.
Stopniowo byli narażani na bodźce wywołujące mizofonię w kontrolowanych warunkach, począwszy od mniej uciążliwych, aż do tych najtrudniejszych. To pozwalało stopniowo przyzwyczajać się do tych bodźców i zmniejszało napięcie emocjonalne.
Uczyli się również komunikować swoje potrzeby i dyskomfort, co pomagało budować relacje i obniżać stres związany z mizofonią.
Sugeruję wizytę: Psychoterapia dorosłych - 230 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.