Od jakiegoś czasu nie mam chęci do niczego, do nauki do jakiejkolwiek pracy do wychodzenia z domu ra

6 odpowiedzi
Od jakiegoś czasu nie mam chęci do niczego, do nauki do jakiejkolwiek pracy do wychodzenia z domu rano , cały czas śpię i najchętniej to bym nie wychodziła z łóżka mam problem żeby wstać rano , nic mnie nie obchodzi, nawet jak prowadze auto to nie czuje zadnego zagrozenia , czesto placze mam się martwić?
Dzień dobry, objawy, które Pani opisała mogą wskazywać na początki depresji. Jednak bez wywiadu i diagnozy nie mogę tego stwierdzić jednoznacznie. Mogę natomiast zaproponować Pani, aby zdecydowała się na wizytę u psychologa. Spotkanie ze specjalistą może Pani pomóc w potwierdzeniu choroby, może również być początkiem wychodzenia z choroby. Psycholog zaproponuje Pani różne drogi i rozwieje wszelkie wątpliwości. Na pewno należy zrobić ten pierwszy krok i zdecydować się na wizytę u specjalisty. Mam nadzieję, że pomogłam, pozdrawiam serdecznie Małgorzata Ostrowska

Witam. Pisze Pani o objawach w sposób bardzo ogólny. Żeby jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie musiałbym wiedzieć: od jak dawna to trwa, czy coś się w Pani życiu wydarzyło w ostatnim czasie, co mogło spowodować taki nastrój.Te i wiele innych pytań i odpowiedzi zadać, aby dowiedzieć się czy jest normalny czy chorobowy proces. Należałoby też dokładniej przyjrzeć się objawom i Pani życiu osobistemu, co pozwoliłoby zdiagnozować problem.
Na ten moment jasne są 2 rzeczy. Pierwsza to fakt, że odczuwa Pani cierpienie a druga to informacja, że prawdopodobnie zaistniała sytuacja dezorganizuje Pani życie. Jest to sytuacja w której poleciłbym konsultacje z psychoterapeutą. Pozdrawiam
Martwienie się tymi objawami jedynie dołoży do ich listy kolejny: zamartwianie się. Lepiej będzie, jeśli zaadresuje Pani te dolegliwości w sposób, który stanowi szansę na ich złagodzenie, odwiedzając specjalistę, np. psychologa/psychoterapeutę.
Zamiast się martwić warto posłuchać swej intuicji i poszukać profesjonalnej pomocy psychologicznej. Bo pewnie intuicja skierowała Panią do zadania tego pytania na portalu Znanylekarz. Pani dolegliwości mogą sugerować depresję. Specjalistyczna konsultacja psychologiczna może pomóc dokładniej zdefiniować problem i metody leczenia. Pozdrawiam.
Zachęcam, aby udać się do psychologa lub psychoterapeuty celem ustalenia, czy doświadczane przez Panią objawy mieszczą się w diagnozie zaburzenia nastroju - nazwanie ewentualnego zaburzenia na podstawie Pani pytania nie jest możliwe, trzeba przeprowadzić wywiad, badanie psychologiczne.
Może to sugerować depresje, ale warto udać się na terapię i przeprowadzenie wywiadu klinicznego, a później zacząć pracować nad danym problemem. Pozdrawiam Piotr Włodarczyk