Od 2-3 tygodni prawie codziennie płacze, od dłuższego czasu nie widzę sensu życia, chciała bym tylko

3 odpowiedzi
Od 2-3 tygodni prawie codziennie płacze, od dłuższego czasu nie widzę sensu życia, chciała bym tylko siedzieć w domu i do nikogo się nie odzywać. 3 lata temu zmarł mi tata, do niedawna byłam "pogodzona" z jego śmiercią, ale od jakiegoś czasu na samą myśl o nim chce mi się płakać, nie mogę zrozumieć dlaczego to właśnie on odszedł, skoro był dobrym człowiekiem. Jestem przybita, nic nie sprawia mi radości, chciała bym zniknąć, ale wiem, że sprawiła bym wielki ból rodzinie. Nie wiem co mam robić
Jeżeli te objawy będą utrzymywać się około dwóch tygodni proszę skontaktować się z lekarzem psychiatra ,ponieważ może rozwinąć się zespół depresyjny

Zachęcam Panią do konsultacji z lekarzem psychiatrą. Opisane przez Panią objawy mogą wskazywać na depresję. Specjalista przeprowadzi z Panią wywiad i podejmie decyzję o podjęciu leczenia. Dzięki temu poczuje się Pani lepiej. Zachęcam również do konsultacji z psychoterapeutą.
Szanowna Pani, wyobrażam sobie, że przeżywany przez Panią stan jest bardzo trudny. Być może jedną z jego przyczyn jest nie przeżyta do końca żałoba po odejściu taty. Warto skonsultować się z lekarzem psychiatrą, który oceni, czy Pani stan wskazuje na depresję i, w razie konieczności, przepisze odpowiednie leki. Warto również spotkać się z psychologiem/psychoterapeutą, z którym będzie Pani mogła przyjrzeć się swoim potrzebom, uczuciom, postrzeganiu rzeczywistości - i poszukać takich sposobów odbierania świata, by żyło się Pani łatwiej. Życzę Pani dużo sił i mądrego zadbania o siebie:)