Nie wiem jakby to nazwać. Chodzi mi o coś takiego, ze spotykaja sie dwie osobowosci i one kreuja rel

2 odpowiedzi
Nie wiem jakby to nazwać. Chodzi mi o coś takiego, ze spotykaja sie dwie osobowosci i one kreuja relacje. I kazdy z uczestnikow relacji ma jakby swoj status, tozsamosc, nie wiem jakiego slowa by tu uzyc. Glownie chodzi mi o takie relacje gdzie jest silna kobieta i slabszy mezczyzna osobowosciowo, wtedy to ma znacznie. Dlatego ze prehistorycznie mezczyzna jest do walki , do zdobywania i nawet jesli wchodzi w role pasywna, to gdzies ten prehistoryk w nim drzemie. Oczywiscie na codzien tego moze byc nie widac ale gdzies tam gleboko to jest podskornie. Status relacji. Dzis to jest coraz bardziej podnoszone. Moza miec duzo zasobow, wladzy, wszystkich innych rzeczy tego swiata, ale na poziomie relacji zawsze ten status zostanie. No mozna miec tez wiele zon i wiele roznych statusow. Niemniej jednak w indywidualnym podejsciu do pary bedzie ten status istniec. Kiedys jak liczylo sie przezycie ten status relacji nie byl taki wazny. Im bardziej bezpieczny swiat tym bardziej sie akcentuje poprawnosc statusu relacji. Jak wszystko bedzie poprawne to az chcialoby sie zrobic blad w tym systemie, bo tak naprawde ludzka psychika dobrze nie znosi swiata 100 / 100 gdzie wszystko zawsze dobrze i szczesliwie.
Po pierwsze nigdzie nie ma zapisane tego, co jest normą. Istnieją różne kultury, grupy społeczne. To co jest dozwolone w jednej społeczności, może być zakazane w drugiej. Prawo nie reguluje siły wpływów w relacji.
Dlatego warto byłoby się zastanowić, czy takie uogólnienia dotyczą naprawdę całych społeczeństw, czy tylko jest to Pańska indywidualna refleksja. A jeżeli byłaby indywidualna to warto się zastanowić, co idzie pod tą myślą. Można sobie odpowiedzieć na jedno pytanie " dlaczego jest to dla mnie ważne?".
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 180 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Nawiązuje Pan do wielu tematów związanych z ludzką psychiką. Zarówno genetyką jak i środowiskiem czyli wychowaniem i wchodzeniem w określone role płciowe. Polecam książkę "Bonobo ateista". Z chęcią poruszę z Panem te wątki podczas rozmowy.