Neuropatię układu obwodowego, cukrzycę i przełyk Barretta.

10 odpowiedzi
Chcę skonsultować się w sprawie zaleceń dietetycznych dla moiho klienta. Pan intensywnie do niedawna trenował piłkę nożna oraz pływanie. Obecnie choruje na neuropatię układu obwodowego, cukrzycę i przełyk Barretta. Klient chciałby jak najszybciej wrócić do zdrowia i sportu. Co najlepiej zrobić? Dziękuje!
Witam, niestety w opisanej sytuacji nie można udzielić wskazówek żywieniowych, które będą uniwersalne. Podane choroby przewlekle wymagają żywienia ukierunkowanego na leczenie hiperglikemii, a także zapobiegania hipoglikemiom, szczególnie w sytuacji, kiedy stosowana jest insulina. Osoba taka powinna być objęta opieką dietetyczną i diabetologiczną, wymagana jest ciągła edukacja żywieniowa, a dietę można jedynie dostosować mając informacje na temat samokontroli w zakresie poziomów glikemii, sposobu odżywiania oraz stosowanego modelu leczenia cukrzycy. Najpierw zalecam poznanie i opanowanie swojej cukrzycy, a następnie wprowadzanie wysiłku fizycznego, aczkolwiek nie powinien być to wysiłek o charakterze wyczynowym, z przewagą procesów beztlenowych. W celu dokładnej analizy, ustalenia sposobu żywienia i edukacji zapraszam na konsultację.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Witam, niestety takiego przypadku w jednym zdaniu nie da się opisać, jak również żeby móc się wypowiedzieć, musiałabym osobiście zobaczyć się z pacjentem i z nim porozmawiać.

Pozdrawiam
Magdalena Kołodziej
Dietetyk
Dziękuję za pytanie.
Trudno udzielić takiej porady przez internet. Myślę, że należałoby przeanalizować wyniki badań biochemicznych, przeprowadzić dokładny wywiad żywieniowo - medyczny i dopiero wtedy zaproponować jakieś rozwiązania dietoterapii
Witam.Najlepiej jakby dieta była dostosowana indywidualnie do pacjenta, jeżeli Pan jest otyły musi przede wszystkim zredukować masę ciała., powinna pokrywać zapotrzebowanie na składniki odżywcze oraz witaminy i składniki mineralne. Posiłki należy przyjmować regularnie 5-6 razy dziennie.Źródłem większości białka powinny być: chudy drób, cielęcina, wołowina, ryby, chude wysokogatunkowe wędliny, chude mleko i jego przetwory, jaja. Dietę wzbogać w wielonienasycone kwasy tłuszczowe, czyli olej sojowy, kukurydziany lub sojowy oraz jednonienasycone kwasy tłuszczowe, czyli oliwę z oliwek i olej rzepakowy, jednocześnie unikając nasyconych kwasów tłuszczowych, takich jak smalec, słonina, tłuste mięso, wędliny, masło, tłuste mleko i jego przetwory.
Pozdrawiam
Witam Serdecznie!
Problem pacjenta jest bardzo złożony i postępowanie również musi być wielokierunkowe. Przede wszystkim pacjent musi być pod kontrolą diabetologa oraz gastrologa - specjaliści powinni ściśle współpracować z dietetykiem w celu dobrania i wdrożenia najlepszej dietoterapii. Jeśli chodzi o ruch, to wszystko zależy od stanu pacjenta, zaawansowania cukrzycy, przełyku Barreta i neuropatii. W niektórych przypadkach pomocna może być pomoc fizjoterapeuty. W celu kompleksowej konsultacji zapraszam do przychodni Medispace w Warszawie, z całą pewnością wraz z zespołem specjalistów będziemy mogli pomóc.
Tomasz Kolipiński - Dietetyk
To poważne jednostki chorobowe, neuropatia może mieć wiele przyczyn od pasożytów w układzie nerwowym przez niedobory witamin, zwłaszcza z grupy B, przełyk Barretta i problemy z żołądkiem często wynikają z niedokwaszenia żołądka, które też może wynikać z różnych sytuacji, zła dieta, popijanie posiłków, brak wody, pasożyty w dwunastnicy, natomiast cukrzyca może mieć jeszcze więcej przyczyn, na pewno jest niezbędna odpowiednia dieta. Zapraszam na diagnostykę vega test, która pozwoli dojść do przyczyn tych stanów chorobowych.
U Pana/i klienta występuje wielochorobowość. Dieta powinna uwzględniać wszystkie schorzenia , a jednocześnie nie powinna być niedoborowa. Ważny jest dokładny wywiad zarówno żywieniowy jak i medyczny i dopiero na tej podstawie opracowanie indywidualnego planu dietetycznego.
Pozdrawiam!
Leczenie przełyku Baretta wymaga bardzo specjalistycznej diety, dlatego najlepiej wysłać klienta do dietetyka o odpowiedniej wiedzy. Niestety przy tak złożonym przypadku nieodpowiedzialnym byłoby udzielanie rad przez internet bez poznania innych kwestii związanych ze zdrowiem i oczekiwaniami pacjenta.
Dziękuje za zapytanie, ale niestety nie pomogę Pani, ponieważ wymaga to poprostu rozpisania dobrego planu żywieniowego z uwzględnieniem wszystkich dolegliwości.. do tego dopasowanie suplementacji..
Witam, najważniejszym zaleceniem dietetycznym będzie wyrównanie cukrzycy. Regularne posiłki dobrze skomponowane z pewnością pomogą w powrocie do zdrowia.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.