Mój staż małżeński to prawie 20 lat, doszłam właśnie do ściany i nie wiem co dalej. W moim małżeństw

3 odpowiedzi
Mój staż małżeński to prawie 20 lat, doszłam właśnie do ściany i nie wiem co dalej. W moim małżeństwie było nadużywanie alkoholu przez męża i związane z tym kłótnie, strasznie mnie i dzieci, mąż w końcu poszedł na terapię ale jej nie dokończył, nadal niestety popija ale robi to po kryjomu, oszukuję mnie i dzieci, problemem jest też brak jakiejkolwiek bliskości, nie kochałam się z mężem od 7 miesięcy wcześniej też bywały wielomiesięczne przerwy ale ostatnio dodatkowo odkryłam że mąż ma jednak swoje potrzeby i załatwia je z pomocą stron pornograficznych, nie wiem co mam robić , wielokrotne rozmowy NT. zaufania, szacunku, potrzeby bezpieczeństwa nie przynoszą efektu, jestem na skraju zalamania, nie radzę sobie że sobą, z emocjami, życiem, boję się podjąć drastycznych decyzji ale też wiem że dalej tak się nie da żyć. Pomocy
Proszę zadbać o siebie i swój komfort psychiczny. Zachęcam odo skorzystania ze wsparcia specjalisty, powinna uzyskać Pani oczekiwanego wsparcia.
Pozdrawiam

Życie z osobą uzależnioną od alkoholu potrafi być bardzo trudne. Niestety najbardziej cierpią najbliższe osoby. Doświadczają huśtawki emocjonalnej, wstydu za partnera/rodzica, upokorzenia, odtrącenia i wielu jeszcze innych skutków, o których nie będę tu pisać ale które z łatwością wymieni każda osoba współuzależniona. Mam przekonanie, że Pani zna je na pewno... Co robić? Po pierwsze proszę zadbać o siebie, zgłosić się po pomoc do psychologa/psychoterapeuty. Mogą być to też grupy wsparcia dla rodzin alkoholików (proszę sprawdzić w swoim mieście, są grupy czy konsultacje w pewnym zakresie bezpłatne). Jeżeli nabędzie Pani wewnętrznej siły, poukłada sobie wszystko, a przede wszystkim otrzyma wsparcie -którego tak bardzo Pani w tym trudnym czasie brakuje- łatwiej będzie Pani podjąć decyzję co dalej. Proszę pamiętać również o dzieciach i ich emocjach. Jeżeli Pani nabędzie "siły" do zmiany dzieci też na tym skorzystają. Pozdrawiam ciepło.
Dzień dobry, w każdej sytuacji która jest dla nas źrodłem cierpienia warto osobiście skorzystać z pomocy specjalisty. Życie z osobą uzależnioną jest bardzo trudne i może powodować bardzo duże obciążenie psychiczne dla osoby, która pomimo braku uzależnienia, każdego dnia się z nim zmaga w postaci obserwacji jego konsekwencji u osoby bliskiej, która jest pod jego silnym wpływem. W takim przypadku można rozważyć kilka opcji pomocy: indywidualna terapia dla rodzin osób uzależnionych (psycholog/ psychoterapeuta uzależnień) albo terapia grupowa dla osób, które zmagają się z nałogiem swoich bliskich.
Sugeruję wizytę: Bezpłatna konsultacja wstępna - telefoniczna
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.