Jestem w małżeństwie od 10 lat i generalnie nie jestem z niego zadowolony albo tak to sobie tłumacze

2 odpowiedzi

Jestem w małżeństwie od 10 lat i generalnie nie jestem z niego zadowolony albo tak to sobie tłumacze. Mam 35 lat i niemal codziennie mógłbym uprawiać seks, bądź po prostu się masturbować przy filmach. Tłumacze sobie że chce się zakochać i szukam ukojenia w ramionach innych kobiet. Nie przyjmuje do wiadomości że to stan depresyjny ponieważ żona dowiedziała się o moich zdradach. Od lat żyjemy w kłótni ale mam szczerą obawę że problem leży po mojej stronie. Wiem że jeżeli nie zajrzę wgłąb siebie nie zrozumiem problemu. Tylko jak to zrobić? Niemal w kazdej kobiecie widzę obiekt sexualny, jestem jak padlinożerna hiena (z szacunkiem do kobiet). Mam wrażenie że to objaw sexohilizmu prowadzącego do destrukcji. Co w tym wypadki zrobić? Pozdrawiam
Najlepszym rozwiązaniem było by udanie się na konsultacje do psychoterapeuty, dobrze żeby był także seksuologiem, choć nie jest to konieczne. Psychoterapeuta po konsultacjach doradzi jaka forma pomocy w Pana przypadku będzie najlepsza.
Można rozważać także terapie małżeńską ale z tego co Pan pisze, przyczyny trudności w Pana związku, widzi Pan głównie w sobie i od zajęcia się tym wątkiem bym rozpoczęła.

Witam. To, co Pan opisuje - wypełnia znamiona hiperseksualności, czyli nadmiernego popędu seksualnego. Rzeczywiście czasami mówi się o uzależnieniu od seksu, ale nie zawsze. Nie jestem w stanie i nie będę wyrokować na temat Pana sytuacji, bazując wyłącznie na tak krótkiej wypowiedzi. Zachęcam Pana do odbycia konsultacji psychologiczno-seksuologicznej, problem może rzeczywiście być głęboko osadzony i związany ze strukturą osobowości. Pozdrawiam.
Sugeruję wizytę: Poradnictwo seksuologiczne - 120 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.