melisa po Efectinie?

10 odpowiedzi
Czy po Efectinie mogę pić melisę w początkowej fazie leczenia aby zniwelować skutki uboczne nasilonych lęków?
Tak melisa jest bezpieczna. Jeśli to nie będzie skuteczne, proszę porozmawiać ze swoim lekarzem o odpowiednim stopniowym dawkowaniu lub innych metodach łagodzenia objawów.
Pozdrawiam,
JK

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Jeżeli pomaga to oczywiście że można.
Dzień dobry,
Jeśli są mocno nasilone trwają i nie ustępują to radziłabym jednak konsultację u lekarza.Melisa może być tylko wspomagająca.Pozdrawiam.
Witam.

Moim zdaniem nie ma żadnych przeciwwskazań, aby pić melisę podczas stosowania wymienionego leku. Możliwe, że zmniejszy ona nasilenie działań niepożądanych - lęku, niepokoju - w początkowej fazie stosowania leku. Ja nie mam takich obserwacji, ale też nie próbowałem praktykować takiego połączenia u swoich pacjentów.

Pozdrawiam serdecznie
Witam,

nie ma przeciwwskazań do picia melisy w trakcie zażywania wenlafaksyny (Efectin)- może być to użyeczny sposób łagodzenia początkowych objawów niepożądanych. W przypadku zażywania leków przeciwdepresyjnych jedynie preparaty zawierające wyciągi dziurawca nie są wskazane.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl
Witam, napary ziołowe nie zawierają takich ilości substancji czynnej, aby stanowiło to ryzyko wchodzenia w interakcję z lekiem przeciwdepresyjnym, można więc je pić bezpiecznie. Pozdrawiam.
Jeśli napary z melisy powodują, ze czuje się Pan/Pani lepiej, można ją pić.
Witam Melisa nie ma interakcji z Efectinem. Można ją śmiało pić w trakcie całej terapii tym lekiem. Pozdrawiam
Witam,
w dostępnym piśmiennictwie brak informacji o interakcjach pomiędzy melisą i wenlafaksyną (Efectin). Aczkolwiek opisywane jest zmniejszenie stężenia serotoniny po łącznym stosowaniu melisy i leków przeciwdepresyjnych z grupy SSRI. Jako że mechanizm działania wenlafaksyny jest oparty o inhibicję wychwytu zwrotnego serotoniny można wnioskować, że stosowanie melisy może nieco zmniejszyć siłę działania Efectinu. Nie należy spodziewać się innych działań niekorzystnych, jednak gdyby Pani/Pan odczuwał jakieś subiektywne objawy należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym. Pozdrawiam i życzę zdrowia!
oczywiście, że tak

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.