melisa po Efectinie?

10 odpowiedzi
Czy po Efectinie mogę pić melisę w początkowej fazie leczenia aby zniwelować skutki uboczne nasilonych lęków?
Tak melisa jest bezpieczna. Jeśli to nie będzie skuteczne, proszę porozmawiać ze swoim lekarzem o odpowiednim stopniowym dawkowaniu lub innych metodach łagodzenia objawów.
Pozdrawiam,
JK

Jeżeli pomaga to oczywiście że można.
Dzień dobry,
Jeśli są mocno nasilone trwają i nie ustępują to radziłabym jednak konsultację u lekarza.Melisa może być tylko wspomagająca.Pozdrawiam.
Witam.

Moim zdaniem nie ma żadnych przeciwwskazań, aby pić melisę podczas stosowania wymienionego leku. Możliwe, że zmniejszy ona nasilenie działań niepożądanych - lęku, niepokoju - w początkowej fazie stosowania leku. Ja nie mam takich obserwacji, ale też nie próbowałem praktykować takiego połączenia u swoich pacjentów.

Pozdrawiam serdecznie
Witam,

nie ma przeciwwskazań do picia melisy w trakcie zażywania wenlafaksyny (Efectin)- może być to użyeczny sposób łagodzenia początkowych objawów niepożądanych. W przypadku zażywania leków przeciwdepresyjnych jedynie preparaty zawierające wyciągi dziurawca nie są wskazane.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet
gabinetspectrum.pl
Witam, napary ziołowe nie zawierają takich ilości substancji czynnej, aby stanowiło to ryzyko wchodzenia w interakcję z lekiem przeciwdepresyjnym, można więc je pić bezpiecznie. Pozdrawiam.
Jeśli napary z melisy powodują, ze czuje się Pan/Pani lepiej, można ją pić.
Witam Melisa nie ma interakcji z Efectinem. Można ją śmiało pić w trakcie całej terapii tym lekiem. Pozdrawiam
Witam,
w dostępnym piśmiennictwie brak informacji o interakcjach pomiędzy melisą i wenlafaksyną (Efectin). Aczkolwiek opisywane jest zmniejszenie stężenia serotoniny po łącznym stosowaniu melisy i leków przeciwdepresyjnych z grupy SSRI. Jako że mechanizm działania wenlafaksyny jest oparty o inhibicję wychwytu zwrotnego serotoniny można wnioskować, że stosowanie melisy może nieco zmniejszyć siłę działania Efectinu. Nie należy spodziewać się innych działań niekorzystnych, jednak gdyby Pani/Pan odczuwał jakieś subiektywne objawy należy skontaktować się z lekarzem prowadzącym. Pozdrawiam i życzę zdrowia!
oczywiście, że tak