dr hab. n. med.

Jakub Kaźmierski

Psychiatra

Umów wizytę 302 odwiedziny w ciągu 30 dni

Adiunkt - Klinika Psychiatrii Wieku Podeszłego i Zaburzeń Psychotycznych; Uniwersytet Medyczny w Łodzi; Kierownik Oddziału Zaburzeń Psychotycznych - Centralny Szpital Kliniczny Un... więcej

Umów wizytę

Kliknij w dogodny termin i umów wizytę. Dostaniesz potwierdzenie na e-mail.

Doświadczenie i kwalifikacje

O mnie

 • Adiunkt - Klinika Psychiatrii Wieku Podeszłego i Zaburzeń Psychotycznych; Uniwersytet Medyczny w Łodzi;
  Kierownik Oddziału Zaburzeń Psychotycznych - Centralny Szpital Kliniczny Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, ul. Czechosłowacka 8/10.
  Lekarz, absolwent Akademii Medycznej w Łodzi.
  W 2008 roku praca doktorska obroniona z wyróżnieniem. Od 2009 roku specjalista psychiatra. W 2015 roku uzyskanie stopnia doktora habilitowanego nauk medycznych.
  Obecnie mam zaszczyt pracować z wybitnym zespołem terapeutycznym Centralnego Szpitala Klinicznego w Łodzi. Prowadzę działalność dydaktyczną i naukową w Uniwersytecie Medycznym w Łodzi, szkolę studentów, lekarzy, przyszłych psychiatrów.
  Moje zainteresowania naukowe i związane z nimi projekty badawcze dotyczą tematyki zaburzeń świadomości po interwencjach chirurgicznych, zaburzeń funkcji poznawczych, zaburzeń psychotycznych, problemów psychiatrii wieku podeszłego.
  W Domu Seniora "Pod Dębami" sprawuję opiekę nad pacjentami z zaawansowanymi dysfunkcjami funkcji poznawczych.
  W swojej praktyce lekarskiej staram się łączyć rzetelną wiedzę z doświadczeniem i ciągłym podnoszeniem kwalifikacji, a dzięki temu mam nadzieję pomagać osobom, które doświadczają problemów zdrowotnych lub są w trudnej sytuacji życiowej.

  Strona mojego gabinetu lekarskiego: www.lodzpsychiatra.pl.

Specjalizacje

 • Psychiatria

Ukończone szkoły

 • Dyplom ukończenia Akademii Medycznej w Łodzi na Wydziale Lekarskim, 2002 r.
 • Dyplom specjalisty w dziedzinie psychiatrii, Centrum Egzaminów Medycznych w Łodzi, 26.11.2009 r.

Publikacje

 • 1. Kazmierski J, Kowman M, Banach M, Fendler W, Okonski P, Banys A, Jaszewski R, Rysz J, Mikhailidis DP, Sobow T, Kloszewska I. Incidence and predictors of delirium after cardiac surgery: Results from the IPDACS Study. Journal of Psychosomatic Research 2010;69(2):179-185. Epub 2010 Mar 30.
 • 2. Kazmierski J, Banys A, Latek J, Bourke J, Jaszewski R. Cortisol levels and neuropsychiatric diagnosis as markers of postoperative delirium: a prospective cohort study. Critical Care 2013;17(2):R38. doi: 10.1186/cc12548.
 • 3. Kazmierski J, Banys A, Latek J, Bourke J, Jaszewski R. Raised IL-2 and TNF-α concentrations are associated with postoperative delirium in patients undergoing coronary-artery bypass graft surgery. International Psychogeriatrics 2014;26(5):845-55. doi: 10.1017/ . Epub 2013 Dec 17.
 • 4. Kazmierski J, Banys A, Latek J, Bourke J, Jaszewski R, Sobow T, Kloszewska I. Mild cognitive impairment with associated inflammatory and cortisol alterations as independent risk factor for postoperative delirium. Dementia and Geriatric Cognitive Disorders 2014;38(1-2):65-78. doi: . Epub 2014 Mar 1.
 • 5. Kazmierski J, Sieruta M, Banys A, Jaszewski R, Sobow T, Liberski P, Kloszewska I. The assessment of the T102C polymorphism of the 5HT2a receptor gene, 3723G/A polymorphism of the NMDA receptor 3A subunit gene (GRIN3A) and 421C/A polymorphism of the NMDA receptor 2B subunit gene (GRIN2B) among cardiac surgery patients with and without delirium. General Hospital Psychiatry 2014 Nov-Dec;36(6):753-6. doi: 10.1016/j.genhosppsych Epub 2014 Jun 14.
 • Jesień życia? Wiosna możliwości! Przewodnik po późnej dorosłości. Autor: Monika Mularska-Kucharek,
więcej

Nagrody i wyróżnienia

 • Kierownik Krajowego Projektu Badawczego „Ocena czynników patogenetycznych zaburzeń świadomości po operacjach pomostowania aortalno-wieńcowego”. Grant nr 0174/P01/2010/70 w ramach programu „Iuventus Plus”.
 • Kierownik Projektu Badawczego„ Ocena czynników klinicznych, środowiskowych i genetycznych predysponujących do uzyskania objawowej i funkcjonalnej remisji w pierwszym epizodzie schizofrenii. Prospektywne badanie obserwacyjne.” finansowanego ze środków Uniwersytetu Medycznego służących rozwojowi młodych naukowców.
 • Ocena znaczenia biomarkerów stresu oksydacyjnego, czynników pro-zapalnych, neuroendokrynnych i genetycznych, składu ciała ocenianego metodą DXA oraz aktywności metabolicznej mózgu w patogenezie zaburzeń świadomości po operacjach kardiochirurgicznych, ich wartość predykcyjna oraz wpływ na rokowanie.
 • Wyróżnienie za pracę doktorską „Ocena częstości i czynników ryzyka majaczenia po zabiegach kardiochirurgicznych” – 2008 rok.
 • Główna nagroda za doniesienie zjazdowe „Incidence and Predictors of Delirium after Cardiac Surgery: Results from the IPDACS Study”. Kongres Europejskiego Towarzystwa Psychiatrii Konsultacyjnej i Badań Psychosomatycznych – 2010 rok, Innsbruck, Austria. Na konferencji przedstawionych zostało ponad 300 badań z zagranicznych ośrodków badawczych.
 • . Nagroda Rektora I Stopnia za cykl prac oryginalnych – 2011 rok.
 • Nagroda Rektora I Stopnia za cykl prac oryginalnych – 2012 rok.
 • Nagroda Rektora I Stopnia za cykl prac oryginalnych – 2014 rok
więcej

Znajomość języków

 • angielski

Staże

 • Czerwiec – Sierpień 2014, Uniwersytet Arystotelesa, Thessaloniki, Grecja. Staż w ramach projektu Healthy Aging Research Centre.
 • Kwiecień - Maj 2013, San Servolo, Venice, Italy. Staż z zakresu neuropsychofarmakologii geriatrycznej.
 • Lipiec 2011, University of Oxford, Oxford, United Kingdom. Staż z zakresu neuropsychofarmakologii ogólnej.
 • . 2007 rok, Instytut Medycyny Doświadczalnej i Klinicznej PAN, Warszawa. Kierownik: Prof. dr hab. Med. Maria Barcikowska. Szkolenie w zakresie diagnostyki i leczenia choroby Alzheimera.
więcej

Certyfikaty

 • Jakub Kaźmierski, psychiatra w mieście Łódź - Certyfikaty
 • Jakub Kaźmierski, psychiatra - Certyfikaty

Opinie pacjentów

 • bardzo dobry

  Tym wpisem spłacam dług wdzięczności Panu doktorowi. Miły, cierpliwy i co najważniejsze - kompetentny i bardzo oddany pacjentowi. Moją córkę prowadzi od kilku lat .Wyprowadził ją z okropnych stanów depresyjnych utrudniających jej codzienne funkcjonowanie - ukończyła studia i jest szczęśliwą mężatką. Wszystkim, którzy potrzebują pomocy psychiatry gorąco polecam tego lekarza. Nie zawiedziecie się . Na pewno pomoże. To wspaniały lekarz . Anna Krawiec

 • bardzo dobry

  Zdecydowanie polecam Pana Jakuba! Cały czas razem walczymy z moją depresją, ale widze ogromny progres. naprawdę nie sadziłam, ze to jest do osiągnięcia! Wspaniały lekarz :)

 • bardzo dobry

  Takiego lekarza szukać ze świeczką. Prawdziwy lekarz z powołania jakich mało. Poświęca mnóstwo czasu na każdego pacjenta, widać że cały czas myśli, analizuje. Mojego syna prowadzi od długiego czasu. Poprawa była niemal natychmiastowa i już nie było gorszych okresów jak wcześniej. Odpowiednio dobrał leki i ich dawkowanie. Widać, że nie robi tego dla pieniędzy tylko żeby pomagać ludziom. Do tego bardzo sympatyczny dla każdego. Szkoda, że tak późno na niego trafiliśmy, ale lepiej późno niż wcale jak to się mówi.
  Pozdrawiam
  Pani Krystyna z Dawidkiem

 • bardzo dobry

  Wspaniały lekarz. Widzi pacjenta i jego problemy,a nie korzyści finansowe. W razie konieczności można do niego dzwonić 24 godziny na dobę, zawsze znajdzie czas dla pacjenta. Ten człowiek doskonale wie co to przysięga Hipokratesa. Zdecydowanie polecam. Leczy nowocześnie i skutecznie.

 • bardzo dobry

  Potwierdzam poprzednie opinie i serdecznie dziekuje doktorowi za pomoc. To ludzki lekarz, z drugiej strony przekonałem się że ma też dużą wiedzę i wie co robi. Czasami potrzeba cierpliwości w walce z problemami ale efekt jest w trakcie leczenia u doktora bardzo dobry. To lekarz który dba o pacjentów.


  Ocena zmieniona przez moderatora na "bardzo dobry".

 • bardzo dobry

  Bardzo dobry lekarz i diagnosta. Nie jest zadufany w sobie, można o wszystko spokojnie się zapytać. Leczę się u doktora i od zmiany leczenia bardzo dobrze się czuję.


  Ocena zmieniona przez moderatora na "bardzo dobry".

 • bardzo dobry

  ŻYCZLIWY, SPOKOJNY, POTRAFI SŁUCHAĆ, KOMPETENTNY,DUŻA WIEDZA I DOŚWIADCZENIE!!!
  PROFESJONALISTA! NIE MA LEPSZEGO DOKTORA!!!

 • bardzo dobry

  Mnie bardzo pomógł w walce z lękami. Ma dużą wiedzę i dobre podejście do pacjenta. Rzeczywiście angażuje się w to co robi.

 • bardzo dobry

  Pan doktor Kaźmierski od roku prowadzi mojego tatę i jestem bardzo zadowolona z efektów leczenia. Cenię w doktorze jego profesjonalizm, cierpliwość i zaangażowanie. Przy każdej wizycie przeprowadza dokładny wywiad z pacjentem i w sposób przystępny wyjaśnia związane z chorobą problemy.


  Ocena zmieniona przez moderatora na "bardzo dobry".

 • bardzo dobry

  Doktor prowadzi mnie od dłuższego czasu, mam do niego dużo zaufania. Zawsze jest profesjonalny, przygotowany do wizyty. Przy tym jest bardzo ludzki, życzliwy, widać ze skupia się na problemach pacjenta, poświęca pacjentowi dużo czasu i uwagi. Zgadzam się z opiniami że to najlepszy specjalista.