Kolejna ciąża a cesarskie cięcie

3 odpowiedzi
Witam, chciałam zapytać jakie ryzyko niesie ze sobą kolejna ciąża rozwiązywana przez CC. Miałam 2 rozwiązania przez cesarsie cięcie, druga ciąża bliźniacza 2 lata temu również CC. Od pewnego czasu zmagam się z bólami głowy, neurolog stwierdził że to migrena i nie mogę zażywać antykoncepcji. Chciałam więc zapytać czy ewentualna ciąża nie będzie zagrożeniem dla mnie czy dziecka, współżyjemy z mężem oczywiście z zabezpieczeniem ale nigdy nic nie wiadomo. Wyniki z cytologi itd. robiłam kilka miesięcy temu i wszystko było ok ale obawiam się czy w razie czego nie było by jakichś problemów, czy może mimo wszystko podejść do lekarza po jakąś antykoncepcję? Z tego co mi lekarz powiedział tabletki hormonalne będą nasilać bóle głowy więc jestem w kropce. Może Pan mi coś poradzi? Z góry bardzo dziękuje
Polecam wkładkę domaciczną -

Tak kolejna ciąża i kolejne c.cesarskie może być dużym problemem, można się dobrze zabezpieczyć przed ciążą nawet nie stosując tabletek antykoncepcyjnych-stosując inne równie skuteczne i bezpieczne metody-pozdrawiam.
Sugeruję wizytę: - 100 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
tabletki antykoncepcyjne są przeciwwskazane w przypadku migreny z aurą, zwykłą migrena tj bez aury nie stanowi przeszkody do stosowania antykoncepcji hormonalnej.
Nie u każdego terapia hormonalna nasila bóle głowy.