Małopłytkowość w ciąży

2 odpowiedzi
Dzień dobry, jestem w 38 tygodniu ciąży. Kilka lat przed ciążą jak i w ciąży cały czas moje płytki krwi wahały się między 98 a 125 tysięcy. Na ostatniej morfologii miałam 100 tys. płytek krwi. Słyszałam, że jest to wskazanie do cesarskiego cięcia ze względu na ryzyko wystąpienia krwawień u dziecka w trakcie naturalnego porodu. Czy poród siłami natury jest zupełnie przeciwwskazany? Czy decyzja też zależy od lekarza, który będzie mnie przyjmować na oddział? Nie mam skierowania na cesarskie cięcie. A jeśli konieczna jest operacja - czy 100 tys płytek jest wystarczającą ilością do wykonania znieczulenia miejscowego?
można rodzić

Witam,opiekowałem się ciężarną ,która miała poziom płytek poniżej 30 tys,nie przyjęto jej do szpitala.Poród siłami natury-urodziła zdrową córeczkę
Decyzja należy do lekarza w szpitalu
Powodzenia