Jaka dieta jest odpowiednia na trądzik?

9 odpowiedzi
Mam problem z moją cerą. Otóż co jakiś czas regularnie na mojej skórze pojawia się trądzik. Gdy biorę lekarstwa problem znika na jakiś czas, ale zawsze wraca. Przeszukując fora, natknęłam się na wątek poświęcony jedzeniu, które może przyczyniać się do cery trądzikowej. Chciałabym się dowiedzieć, jaka dieta będzie w moim przypadku najlepsza, aby spróbować wyeliminować potencjalną przyczynę problemu?
Dieta lekkostrawna. Rezygnacja z wysoko oczyszczonych produktów węglowodanowych, wyrobów cukierniczych, słodzonych napojów, tłustych, smażonych produktów, ostrych przypraw, soli.
Zalecane pełnoziarniste produkty zbożowe, świeże owoce, warzywa, chude mięso.
Oczywiście konsultacja z lekarzem, zabiegi kosmetyczne.
Suplementacja wit. A i E, z grupy B, cynkiem.
Również obserwacja siebie np. spożycie czekolady - pojawiły się wypryski, rezygnacja z niej.
Picie wody, ziół.

Witam, należałoby wyeliminować produkty wysoko przetworzone oraz ustalić dietę, eliminacyjną ( jeśli chodzi o potencjalne alergeny) zgodną z zapotrzebowaniem energetycznym oraz stanem fizjologicznym
Witam, produktami, które najczęściej wywołują problemy skórne typu trądzik są : czekolada, ostre przyprawy fast foody. Takie dolegliwości mogą też dawać takie produkty jak mleko i gluten, jednak do ich odstawienia należałoby zrobić odpowiednie badania.

Pozdrawiam
Magdalena Kołodziej
Dietetyk
Nasze odżywianie ma bardzo duży wpływ na wygląd cery. Lekarstwa są po to by jedynie wyciszyć problem na chwilę, a warto byłoby doszukać się właściwej przyczyny i w tej kwestii zareagować. Charakterystycznymi produktami, po których nasza cera ma prawo być w gorszym stanie to przekąski tłuszczowo - słone, typu chipsy, słodycze, posiłki typu: fast - food, ostre przyprawy, napoje gazowane, z dużą ilością cukrów. Ogółem żywność wysoko przetworzona. Niestety nie wiem nic więcej nt. Pani, dlatego nie chce dawać ogólnych wskazówek, być może je Pani systematycznie produkt, który po prostu powoduje alergie. Zapraszam na konsultację, wówczas zrobimy analizę, by lepiej poznać Pani skład ciała, zweryfikujemy nawyki żywieniowe, a następnie dla Pani zapotrzebowania będę mogła zrobić plan żywieniowy dobry indywidualnie. Pozdrawiam, Agnieszka
Prawidłowa dieta jest bardzo istotna w schorzeniach dermatologicznych. Na pewno warto wykluczyć lub ograniczyć do minimum produkty przetworzone, z dodatkiem cukru dodanego i tłuszczy trans. Dodatkowo, w wielu przypadkach bardzo dobrze sprawdza się odstawienie mleka i nabiału krowiego. Każda dieta powinna być indywidualnie dobrana i należy pamiętać, że nie ma jedej metody, która będzie się sprawdzała w każdym przypadku.
Witam, należałoby przeanalizować co aktualnie jada Pani, czy występują jakieś niedobory pokarmowe i ustalić propozycje dobrze zbilansowanych posiłków.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
Pierwszym krokiem jest eliminacja żywności wysoko przetworzonej oraz wyrobów obfitujących w cukry proste. Warto wzbogacić dietę o produkty, które są dobrym źródłem witaminy A,E oraz cynku. Najlepiej jednak umówić się na wizytę, gdzie będzie można ustalić indywidualny plan żywieniowy, dostosowany do Pani zapotrzebowania kalorycznego oraz preferencji żywieniowych.
Witam. Oczywiście to co jemy wpływa na wygląd naszej cery. W przypadku walki z trądzikiem zazwyczaj stosuję dietę oczyszczającą. Dieta powinna być zrównoważona oraz urozmaicona z wyeliminowaniem produktów wysoko przetworzonych. Dodatkowo uważać należy na ostre przyprawy (chili, pieprz), sól, a także czekolada, alkohol i kakao. Jeżeli chodzi o inne potrawy, które mogą powodować trądzik to w dużej mierze kwestia indywidualna. U niektórych wypryski pojawiają się po orzechach, produktach mlecznych, produktach zbożowych i gazowanych napojach. Dieta eliminująca trądzik powinna być bogata w witaminy A i E, owoce oraz warzywa np. brzoskwinie, pomarańcze, melony, marchew, pomidory, brokuły oraz sałatę. Witaminy z grupy B, cynk i błonnik także poprawiają wygląd skóry. Produkty bogate w witaminy z grupy B to np. drób, rośliny strączkowe, szpinak i kapusta. Zapraszam do mojego gabinetu w Łomiankach przy ulicy Warszawskiej 95A. Po przeprowadzeniu wywiadu dietetycznego zaproponuję najlepsze rozwiązanie problemu i przegotuję odpowiednią dietę.
Tak naprawdę przyczyn trądzika może być naprawdę bardzo dużo ... poza nieprawidłowym odżywianiem, mogą być to problemy alergiczne (nieżywieniowe), problemy hormonalne, problemy metaboliczne i wiele innych. W Pani przypadku najistotniejsze jest określenie przyczyn problemu. Jeśli jest to żywienie to oczywiście mogę pomóc bez większych problemów ... jeśli jednak przyczyna jest inna to pomimo dobrze zbilansowanej diety ten problem nie zniknie, zatem ciężko na ten moment obiecać poprawę - jeśli ktoś to obiecuje to jest to mocno na wyrost ...
W razie pytań lub wątpliwości proszę o kontakt