Jak powinna wyglądać dieta kobiety, która chce zajść w ciążę?

12 odpowiedzi
Witam,
jaka dieta lub zmiany w diecie moga pomóc w szybszym zajściu w ciążę. Czy dieta i suplementacja ma w tym przypadku znaczenie?

Pozdrawiam!
Witam serdecznie,

Dieta ma istotne znaczeni przy staraniu się o dziecko. Od tego co Pani spożywa zależy stan Pani zdrowia. Każda komórka Pani ciała, w tym komórka jajowa wymaga odżywienie. Jeżeli dostarczy Pani swojemu organizmowi cennych składników odżywczych pochodzących z wysokiej jakości produktów szansa na zajście w ciążę jest większa. Co do suplementacji to rekomendowane jest przyjmowanie kwasu foliowego minimum 3 miesiące przed zajściem w ciążę. Przyjmowanie innych suplementów należy rozważyć pod kontem ewentualny niedoborów, których nie można pokryć z diety.
Zmiana diety powinna również dotyczyć partnera.

Pozdrawiam serdecznie
Anna Englisz

Witam, to prawda, medycyna potwierdza związek między sposobem odżywiania oraz dobrze dobraną suplementacją a płodnością. Prawidłowo zbilansowana dieta przyszłej mamy zapewnia optymalną masę ciała, czyli pozwala uniknąć nadwagi, ale także niedowagi – obydwie sytuacje mogą niekorzystnie wpływać na płodność.

Jadłospis przyszłych rodziców ( dietę płodności stosują także partnerzy!) powinien być urozmaicony, złożony z wartościowych, mało przetworzonych produktów, które zawierają najwięcej składników niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania organizmu. To zapewni Wam obojgu dobry stan zdrowia, a przyszłej mamie właściwe funkcjonowanie narządów rozrodczych.

Zapraszam na program BĘDĘ MAMĄ do gabinetu lub online. Do zobaczenia!
Witam
Wszystko zależy od pani stanu zdrowia i analizy składu ciała. Położnicy zawsze zalecają redukcje masy ciała u pacjentek z otyłością. Nie wiem, czy ten problem dotyczy pani? Zapraszam na wizyte.
Dzień dobry,

Owszem zdrowa i zbilansowana dieta jest sprzymierzeńcem płodności. Warto zacząć od pozbycia się zbędnych kilogramów (o ile są), ponieważ badania pokazują, że osoby z nadwagą mogą mieć nawet 3krotnie większe ryzyko zaburzeń płodności. Kolejnym krokiem, jest zadbanie o odpowiednią podaż witamin z grupy B, witaminy C,D, kwasu foliowego oraz żelaza i cynku. Niebagatelną rolę ogrywają wielonienasycone kwasy tłuszczowe oraz błonnik pokarmowy. Także jak Pani widzi jest szereg zaleceń dietetycznych, które mają wpływ na płodność. Co do suplementacji, praktycznie wszystkie z wyżej wymienionych składników jesteśmy w stanie dostarczyć wraz z dietą (problem pojawia się przy witaminie D, szczególnie w okresie jesienno-zimowym), dlatego warto wybrać się do gabinetu dietetycznego gdzie będzie można szczegółowo przybliżyć interesujący Panią temat oraz ułożyć indywidualny jadłospis, dostosowany do Pani potrzeb i preferencji żywieniowych.

Pozdrawiam serdecznie.
Dieta i suplementacja d3,kwas foliowy moze wspomóc zajscie w ciaze. Natomiast mogą być inne przyczyny problemów:medyczne,stres,otyłość. Dieta przed ciażą powinna dotyczyć obojga rodziców,powinnj być zdrowa:bez fast-food-ow,bez słodyczy,słodkich napojów. Posiłki podzielic na 5-6 porcji w mniejszych ilościach.
Dzień dobry,
dieta ma wpływ na działanie kobiecych jak i męskich hormonów płciowych, dlatego odpowiednie zmiany w diecie jak i oczywiście zdrowy styl życia może wpłynąć na łatwiejsze zajście w ciążę. Są składniki odżywcze, które powinna dostarczać w formie suplementów każda kobieta starająca się o dziecko jak i kobiety ciężarne. Zapraszam do mojego gabinetu na ul.Nehringa 6/6 w Centru Wspomagania i Terapii Rodziny.
pozdrawiam,
Dietetyk Dominika Jurkowska
Witam serdecznie,
Racjonalne żywienie odgrywa rolę w utrzymaniu zdrowia i równowagi organizmu, wobec tego przy planowaniu ciąży ma również zasadnicze znaczenie. W celu rozważenia suplementacji, warto najpierw wykonać choćby podstawowe badania, aby sprawdzić, czy ewentualne niedobory występują lub przeprowadzić szczegółową ocenę jadłospisu przez Dietetyka. Najskuteczniejszą metodą poprawy zawartości witamin i minerałów jest oczywiście odpowiednio zbilansowana dieta przyszłych Rodziców. Ta, powinna zawierać przede wszystkim witaminę E - zwaną nawet witaminą "płodności", niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe - NNKT, a także minerały takie jak cynk, selen, kwas foliowy, żelazo. Ważne jest także spożywanie pięciu regularnych posiłków, unikanie mocnej kawy oraz alkoholu, normalizacja masy ciała (w przypadku nadwagi lub otyłości) i regularna aktywność fizyczna.
Po więcej informacji serdecznie zapraszam do Gabinetu :).
Witam, tak oczywiście warto przygotować się do ciąży również pod kątem odżywiania oraz suplementacji. Zaś w przypadku problemów z tarczycą, cukrzycą czy też innym problemami zdrowotnymi należy koniecznie zadbać o właściwe odżywianie i kontakt z lekarzem, ponieważ zaniedbanie na tym polu może spowodować problemy z zajściem w ciąże
Pozdrawiam serdecznie
Zdecydowanie dieta i suplementacja mają znaczenie w działaniach koncepcyjnych. Zalecenia żywieniowe należy ustalić indywidualnie. Współpracuję z parami starającymi się o dziecko. Zarówno zbyt niska jak i zbyt wysoka masa ciała przyczynia się do obniżenia płodności. Dieta powinna być dobrze zbilansowana, bogata w białko, cynk, selen, wapń, żelazo, kwas foliowy, witaminę E i C, jod.
Oczywiście korzystna i zalecana jest suplementacja kwasem foliowym. Proszę zrobić podstawowe badania typu morfologia, tsh by sprawdzić czy na pewno wszystko w porządku. Dieta powinna być zbilansowana we wszystkie składniki odżywcze i z odpowiednią energetycznością. Bogata w zdrowe tłuszcze czyli ryby, orzechy, pestki, oliwę z oliwek czy olej lniany, rzepakowy zimnotłoczony.
Dzień dobry,
Jak najbardziej jakością diety możemy wspomóc przygotowania organizmu do zajścia w ciąże. Niezwykle istotne znaczenie ma uzupełnienie niedoborów, witaminowo-mineralnych, a także odpowiednio zbilansowana dieta.
Pozdrawiam serdecznie i w razie pytań zapraszam do kontaktu.
Dieta i suplementacja diety ma bardzo duże znaczenie dla kobiet które planują zajść w ciąże.
Dieta powinna być dopasowana indywidualnie z wykorzystaniem badań laboratoryjnych.