fala uderzeniowa

23 odpowiedzi
czy na mięśnie żacza można używać fali uderzeniowej
Można, tylko po co??

Szanowna Pani/Szanowny Panie,
Jest za mało wiadomości względem tej dolegliwości.

Z wyrazami szacunku,
Andrzej Niemczyk
Witam! Rozumiem, że chodziło o mięsień żwacz? Fala uderzeniowa nie jest zabiegiem do stosowania w okolicy głowy. Szczególnie okolicy stawów skroniowo-żuchwowych. Jest mnóstwo technik manualnych normalizujących napięcie tego rejonu. Polecam współpracę z fizjoterapeutą, który pracuje z systemem żuchwowym. Pozdrawiam
Witam.
Zależy to od wskazań i ewentualnych indywidualnych przeciwwskazań.
Najlepiej będzie udać sie do ośrodka, w którym taka fala jest używana i osobiście zasięgnąć porady.
Pozdrawiam
Proszę sprecyzować co to mięśnie żacza.
Dobry wieczór, bardzo chciałbym pomóc, ale niestety nie mam doświadczenia w pracy z falą uderzeniową więc nie jestem w stanie obiektywnie odpowiedzieć na to pytanie.Pozdrawiam:)
Chodzi o mięśnie żwacza? Jeśli tak to ja stosuję inne metody.
Dzień dobry. Teoretycznie można, aczkolwiek wrażenia mogą być nieprzyjemne. Polecam inne formy terapii, np. terapia manualna. Pozdrawiam
Dzień dobry,
rozumiem, że chodzi o mięsień żwacz? Tak, jak najbardziej można stosować falę uderzeniową
Na tę okolicę proponowałbym raczej terapię manualną i klasyczną pracę na tkankach miękkich.
Domyślam się , że chodzi o mięsień żwacz, oczywiście w terapii mięśniowej stawów skroniowo-żuchwowych można wykorzystywać falę uderzeniową
Ta okolica jak dla mnie jest przeciwskazaniem do wykonania takiego zabiegu. W tym miejscu praca musi byc bardziej precyzyjna i bezpieczna.
Witam,
pytanie jest w jakim celu? Fala uderzeniowa ma bardzo dobre efekty kiedy jest stosowana zgodnie z zasadami jej przeznaczenia. Poproszę o więcej szczegółów
Krzysztof Adamowicz
Witam. Z racji specyfiki zabiegu i okolicy mięśni żwaczy proponował bym terapię manualną.
Pozdrawiam
KZ
Dzień dobry,
Producent nie przewiduje możliwości wykonywania fali uderzeniowej na tę okolicę ciała. Można natomiast skutecznie rozluźniać mm żwacza podczas terapii wykorzystując techniki tkanek miękkich.
Pozdrawiam
Kamil Struk
Przeciwwskazaniem mogą być protezy cementowe i implanty oraz fala uderzeniowa jest zabiegiem bardzo bolesnym. Dlatego ja w takich wypadkach rekomenduje terapię manualną gdyż do tego mięśnia jest bardzo łatwy dostęp.
Dzień dobry, nie wykonuje takich zabiegów i osobiscie odradzam Pozdrawiam serdecznie Sławek
Nie miałam do czynienia z takim zastosowaniem. Przenoszenie drgań tak blisko ucha i mózgu wydaje mi się ryzykowne. Pozdrawiam
Osobiście bym odpuścił. Polecam metodę suchego igłowania.
Witaj,
Zapewne chodzi o mięśnie żwacz. Po co stosować tak agresywną metodę jaką jest fala ? Napisz dokładnie z czym masz problem. Osobiście stosuję terapię na tkankach miękkich opracowywując okolice stawu skroniowo-zuchwowego od zewnątrz jak i od zewnątrz , terapia przynosi znakomite efekty.
Witam, tak są przypadki, w których jest stosowana fala uderzeniowa na żwacze. Trochę na ten temat można znaleźć w tym artykule.
Zakładam że chodzi o mięśnie żwacze, w tym wypadku polecam inną formę terapii.
? Jakie mięśnie ?!!!