Dzień dobry, ponad dwa miesiące temu pojawił się problem z krzyżem i mięśniami w prawej nodze (w b

5 odpowiedzi
Dzień dobry,
ponad dwa miesiące temu pojawił się problem z krzyżem i mięśniami w prawej nodze (w biodrze zrobiła mi się dziura i mam wrażenie, że mięśnie mi się przemieszczają podczas chodzenia oraz zaczęłam kuleć). Lekarz pierwszego kontaktu wyśmiał mnie stwierdzając, że taka jest moja uroda i nie da mi żadnego skierowania. Rehabilitant pomógł z bólem krzyża ale na ten mięsień nie ma pomysłu bo nie wie co się z nim stało. Sugerował zrobić USG albo rezonans. Do kogo mam się zwrócić o pomoc?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Dzień dobry, czasami w biodrze w wyniku nadmiernie napiętego mięśnia naprężacza powięzi szerokiej dochodzi do jego przeskakiwania przez krętarz wielki ( to ta wystająca cześć kostna na biodrze) w trakcie chodu. Trzeba by to sprawdzić u fizjoterapeuty bądź ortopedy. USG czynnościowe/ funkcjonalne tez jest dobrym pomysłem. Dużo zdrowia.

Wykonać USG i wrócić z nim do fizjoterapeuty. Pozdrawiam!
Dzień dobry, zbyt krótki opis. Pytanie czy był krwiak i uraz? Proponowałbym aby pacjent udał się do fizjoterapeuty na badanie funkcjonalne. Trudno jest też zdefiniować co oznacza "dziura" w biodrze. Bez badania podmiotowego i wnikliwego badania trudno jest kierować pacjenta na badania obrazowe. Polecam wizytę u dobrego fizjoterapeuty. Jeśli pacjent jest z Warszawy to mogę go skonsultować i jeśli będzie potrzeba pokierować dalej.
Pozdrawiam
Sugeruję wizytę: Konsultacja fizjoterapeutyczna - 160 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
Sugeruję udać się do dobrego ortopedy aby pokierował na odpowiednie badanie obrazowe.

Pozdrawiam
Dzień dobry,

Opisane przez Pana/Panią objawy wymagają dokładniejszej diagnostyki. Zmiany w obrębie mięśni, takie jak uczucie przemieszczania się czy "dziura" w biodrze, mogą być wynikiem różnych stanów, w tym naderwań mięśniowych, przeciążeń, czy nawet zmian zwyrodnieniowych. USG jest dobrym wyborem w przypadku diagnozowania urazów mięśniowych, ponieważ pozwala na ocenę struktury mięśni i tkanek miękkich. Rezonans magnetyczny (MR) również może być przydatny, szczególnie jeśli chodzi o bardziej szczegółową ocenę tkanek miękkich, stawów, ścięgien, więzadeł i mięśni.

Sugeruję umówienie się na wizytę u specjalisty, który może przeprowadzić USG funkcjonalne, aby ocenić stan mięśni podczas ruchu, co może dać więcej informacji na temat przyczyny dolegliwości. Warto również rozważyć konsultację z ortopedą, który może zlecić odpowiednie badania obrazowe i zasugerować dalsze kroki w diagnostyce i leczeniu.

Pamiętajmy, że zdalna konsultacja nie zastąpi bezpośredniego badania klinicznego, dlatego zachęcam do osobistej wizyty u fizjoterapeuty lub ortopedy, aby móc dokładnie zbadać problem i zastosować najskuteczniejsze metody leczenia.

Z poważaniem,
Dawid Nadratowski
Fizjoterapeuta