Dzień dobry,mam pytanie...Mój partner,jesteśmy od dwóch lat że sobą,jest uzależniony od pornografii.

5 odpowiedzi
Dzień dobry,mam pytanie...Mój partner,jesteśmy od dwóch lat że sobą,jest uzależniony od pornografii..nie mamy bliskich kontaktów bo on nie ma ochoty i nie widzi problemu.Jest mi bardzo trudno przetrwać psychicznie,przenioslam się do do innego pokoju i żyję w samotności,co jest przykre i niełatwe..co robić?
Dzień dobry,
jak najszybciej zgłosić się do terapeuty uzależnień.
Poradnia Leczenia Uzależnień,prywatne gabinety gdzie pracują psycholodzy ze specjalnością terapia uzależnień
to dobre miejsca.
Kontakt ze specjalistą może być też online.
Co Pani chce przetrwać?
Pozdrawiam Bogna Gadomska Karwacka

Witam, nazwała Pani problem po imieniu....uzależnienie od pornografii wymaga pracy z psychologiem. Pytanie czy Pani partner chce podjąć pracę i sam zauważa problem. Myślę, że warto aby Pani zadbała o siebie i zgłosiła się na konsultacje lub terapię do psychologa, bo to nie jest sytuacja, którą należy przetrwać...To sytuacja, w której bardzo ważne jest podjęcie konkretnych działań i wprowadzenie zachowań, które nie pozwolą na ranienie Pani.
Pozdrawiam
Szanowna Pani, osoba uzależniona zazwyczaj potrzebuje terapii aby zatrzymać nałogowe zachowania, dotrzeć do źródeł problemu i wypracować konstruktywne sposoby radzenia sobie z emocjami. Niestety, jeśli partner nie wyraża chęci zgłoszenia się po pomoc do specjalisty niewiele można zrobić oprócz zadbania o samą siebie. Zapraszam do konsultacji-pracuję zarówno z osobami uzależnionymi, jak i osobami pozostającymi w związku z osobą uzależnioną. Prosze się nie obwiniać z cos, na co nie ma Pani wpływu. Katarzyna Mączyńska
Witam, z tego co czytam, rozumiem, że sprawa jest trudna. Polecam udać się na konsultacje do specjalisty, aby szerzej omówić dany temat. Pozdrawiam serdecznie
Opisana przez Panią sytuacja jest źródłem frustracji i samotności. Pisze Pani o tym, że oddalacie się od siebie, co jest naturalnym wynikiem uzależnienia. Uzależnienia jako takie działają w oparciu o te same mechanizmy, więc w odczuwaniu dla obojga Państwa - nie ma większej różnicy, czy to uzależnienie od hazardu, alkoholu, czy pornografii. Tym, co również łączy uzależnienie od pornografii z innymi uzależnieniami, jest to, że tylko Pani partner może podjąć decyzję o tym, że chce rozpocząć proces zdrowienia. Dopóki ta decyzja nie zapadnie w nim, nie ma możliwości, by zmieniło się cokolwiek. To dla Pani trudna sytuacja, obciążająca w wymiarze relacji i poczucia własnej atrakcyjności, kobiecości. Jeśli poczuje Pani potrzebę i gotowość, polecam poszukać wsparcia terapeutycznego dla siebie - to da Pani oparcie w tym trudnym czasie, a poza tym pozwoli zrozumieć lepiej specyfikę problemu partnera, co z kolei pozwoli podjąć decyzję o tym, czy trwać dalej w tej relacji i jakie granice postawić. Pozdrawiam serdecznie i życzę wszystkiego dobrego.