dieta przyrost masy mięsniowej

14 odpowiedzi
Jesli będe dużo sie ruszał i wtedy bede podkrecał metabolizm to wiecej bede mogł zjeść i szybciej wtedy bedzie mi rosła tkanka mieśniowa ? czy moge mniej ruchu ? ,raczej głównie trening siłowy i mniej pieniedzy wtedy będe musiał wydawać na jedzenie a przyrost masy bedzie taki sam ?
Przyrost masy mięśniowej zależy w dużej mierze od somatotypu, czyli typu sylwetki, którą posiadamy. Wyróżniamy 3 główne typy sylwetki, z których każdy charakteryzuje się innymi predyspozycjami - do otłuszczania się, budowania masy mięśniowej, czy brakiem zdolności do przyrostu masy mięśniowej i tłuszczowej. Oprócz somatotypu ogromne znaczenie ma trening oraz stosowana przez nas dieta, mięśnie do wzrostu potrzebują dobrej jakości składników odżywczych w odpowiednio dostosowanych proporcjach. Bez odpowiedniego żywienia bardzo trudno jest zwiększyć masę mięśniową. Dodatkowo proces ten jest powolny.
Sugeruję wizytę: - 250 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Witam,.. Otrzymałam od Pana bardzo ogólne pytanie, dlatego moja odpowiedź jest również ogólna. Nie wiem, co ma Pan na myśli pisząc " więcej będę mógł zjeść" Ale czego więcej?? ponieważ nie rozumiem. Wszystko zależy od tego jakie proporcje między białkiem, tłuszczami i węglowodanami będą ustawione. Zawsze jeśli celem mojego pacjenta jest przyrost masy mięśniowej układam plan odżywiania pod trening na siłowni. Ciężko jest tak naprawdę obliczyć, gdzie wyda Pan mniej a gdzie więcej pieniędzy na jedzenie, ponieważ trzeba by dokładnie przeanalizować koszt dwóch różnych jadłospisów. Zawsze proszę w pytaniach o podanie jak najbardziej dokładnych informacji nt. danego problemu, inaczej nie mam nawet szansy na dobrą odpowiedź..
Pytanie nie jest wystarczająco precyzyjne i nie ma żadnych danych odnośnie pana wagi , wzrostu i sposobu odżywiania, żeby można było udzielić panu właściwej i rzetelnej odpowiedzi.
Witaj,

Bodźcem do rozrostu tkanki mięśniowej jest ruch, a nie odżywianie. Dlatego bez niego nie możesz liczyć na zwiększenie masy mięśniowej. Jednak ruch i odżywianie są nierozerwalnie ze sobą powiązane. Jeśli będziesz jadł nieprawidłowo i niewystarczająco, aby dostarczyć organizmowi budulca dla mięśni to mimo dawania z siebie 100% na treningu efekty będa słabe. Jeśli jadłospis w ciągu dnia i okołotreningowo jest odpowiednio zaplanowana to rzeczywiście możesz oszczędzić trochę pieniędzy na zakupach, bo będziesz kupował dokładnie to czego potrzebujesz i w odpowiednich ilościach. Chodzenie na zakupy bez listy/planu, zwykle kończy się tym że wydajemy więcej, bo wrzucamy przypadkowe produkty do koszyka.
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej zapraszam na konsultację on-line.

Pozdrawiam,

Kamila Jedynak
Witam. Ilość jedzenia ( co się przekłada na ilość wydawanych pieniędzy ) jest zawsze dopasowana kalorycznie do ilości spalanych kalorii. Czyli nie tylko rodzaj wysiłku decyduje o ilości jedzenia, a również jego czas i intensywność oraz warunki w jakich tą aktywność wykonujemy. Przekłada się to na codzienną ilość spalanych kalorii. Bez względu na to, jaka aktywność fizyczna będzie przeważała, najważniejsze jest dostarczanie właściwej ilości kalorii i składników odżywczych, zarówno pod względem prawidłowego odżywiania, jak i budowania masy mięśniowej. Jeżeli chodzi o przyrost masy mięśniowej, to bardzo dobrze jest poradzić się trenera personalnego, który doradzi, jakie ćwiczenia, kiedy i w jakim tempie pozwolą optymalnie budować masę mięśniową. Zadaniem dietetyka, jest dostosowanie odżywiania do wybranej aktywności fizycznej, tak aby organizm był zabezpieczony we wszystkie składniki odżywcze oraz aby dobrze się odkwaszał i regenerował.
Generalnie w procesie budowania masy mięśniowej nie wolno bać się dużej ilości ruchu. Należy wyliczyć całkowite zapotrzebowanie kaloryczne jakie w pełni pokryję wszystkie potrzeby Twojego organizmu.
Witam,
Oczywiście rezultatem regularnych ćwiczeń fizycznych, zwłaszcza ćwiczeń siłowych, jest przyrost masy mięśniowej. Im większa zawartość tkanki mięśniowej w organizmie, tym wyższy poziom metabolizmu tzn. tym więcej można jeść i nie tyć.
Pozdrawiam,
Karolina
Witam, proponuję wizytę u dietetyka, aby sprawdzić parametry organizmu i ustalenia odpowiedniej wartości kalorycznej i odżywczej z uwzględnieniem aktywności fizycznej.
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Na przyrost masy mięśniowej potrzebny jest trening siłowy. Pozdrawiam
Witam,
Zwiększona aktywność fizyczna spowoduje wzrost zapotrzebowania na energię. Właściwa podaż energii jest niezbędna, aby poziom tkanki mięśniowej wzrastał. Polecam wizytę u dietetyka, który rozwieje wszystkie Pana wątpliwości.
Serdecznie pozdrawiam
Dzień dobry,
budowanie masy mięśniowej to trening plus odpowiednia dieta. Ważna jest jakość pożywiania, a ilość ustala się według indywidualnego zapotrzebowania w zależności co chcemy osiągnąć. Najlepiej skorzystać z pomocy dietetyka i ułożyć jadłospis. Przy budowaniu masy mięśniowej zwiększa się ilość białka w diecie przy odpowiedniej podaży tłuszczów i węglowodanów, która zależy od ilości i intensywności treningów. Jaki rodzaj ćwiczeń? Zarówno siłowy jak i ogólnorozwojowy, ten temat najlepiej omówić z trenerem personalnym.
Pozdrawiam
Witam serdecznie, przy zwiększonej aktywności fizycznej występują większe straty energetyczne organizmu, dlatego należy dostarczyć energię w postaci pożywienia. W zależności od stopnia intensywności wysiłku zwiększa się porcję posiłków, a w tym ilość białka, tłuszczy i węglowodanów. Czyli ogólnie ujmując przy uprawianiu jakiegoś sportu można jeść więcej, jednak o ile to już zależy od intensywności i częstości trenowania. Lepszym rodzajem treningu w przypadku budowania masy mięśniowej są sporty siłowe. Jeżeli chodzi o budowanie tkanki mięśniowej niezbędne będzie spożywanie pełnowartościowego białka. Osoby aktywne fizyczne mają większe zapotrzebowanie na białko i powinny go spożywać w postaci chudego mięsa (kurczak, indyk, cielęcina), ryb, jaj, przetworów mlecznych (twaróg, jogurt, maślanka i inne), nasion roślin strączkowych (np. soja). W każdym rodzaju aktywności wymagane jest dostarczenie większej ilości pożywienia i białka. U osób trenujących sporty wytrzymałościowe zapotrzebowanie na białko wynosi 1,2-1,4 g/ kg masy ciała/ na dobę, natomiast w sportach siłowych jest to 1,2-1,7g/kg masy ciała na dobę. W budowie masy mięśniowej ważny jest posiłek potreningowy, który powinien się składać z białek i węglowodanów. Przykładowo może to być chleb razowy z twarogiem i warzywami, omlet z jajek, płatków owsianych z dodatkiem owoców. Jeżeli chce Pan zbudować masę mięśniową najlepszym rozwiązaniem będzie połączenie aktywności fizycznej (wskazane treningi siłowe) z odpowiednią dietą (pełnowartościowe posiłki o odpowiedniej ilości białka). Sama dieta może wspomóc zdrowie, lepsze samopoczucie ale przy braku aktywności fizycznej nie przyniesie oczekiwanych efektów. Jeśli chodzi o pieniądze to wydatki mogą się zwiększyć ze względu na większą ilość pożywienia . Proszę pamiętać, że odpowiednie odżywianie jest niezwykle ważne gdyż daje energię i odpowiednie składniki do budowy mięśni.
Serdecznie pozdrawiam, Marta Heller-Surowiec
Witam:)

otóż nie. Dieta to 70% sukcesu niezależnie, czy w budowie sylwetki, czy dietoterapii. Nie ma możliwości jedzenia mniej i budowania masy mięśniowej, bez najważniejszego fundamentu, czyli diety. To żywność jest naszym paliwem i powoduje redukcje, przytycie:)

Pozdrawiam
Szanowny Panie,

wzrost aktywności fizycznej powoduje konieczność zwiększenia kaloryczności jadłospisu. Jeżeli zależy Panu na przyroście tkanki mięśniowej, należy ustalić jadłospis, który będzie miał dodatni bilans energetyczny - co wiąże się z większą ilością jedzenia, dobrze zbilansowanego w jadłospisie.

Z poważaniem,
Sławomir Kula