Dieta dla dziewczynki z Zespołem Aspergera.

8 odpowiedzi
Niedawno zdiagnozowano u mojej 11-letniej córki Zespół Aspergera. Terapeuci mówią mi, że powinna być na diecie. Próbowałam znaleźć w mojej okolicy dietetyka, który powiedziałby mi o co dokładnie chodzi z tą dietą, ale kiedy wspomnę o Zespole Aspergera to nie koniecznie chcą się tego podjąć.Gdzie powinnam szukać pomocy?
Witam,.. Jest to bardzo ciężka dieta dla dziecka, ponieważ bezglutenowa i bezmleczna, przez co mniej smaczna,.. A dziecku niestety od razu wszystkiego co mniej dozwolone nie można wyeliminować, przez co powinno się zmieniać nawyki drobnymi krokami.. aby jakikolwiek cel osiągnąć.

Witam, Specjalizuję się w żywieniu dzieci z różnymi chorobami (również z autyzmem i zespołem Aspergera).
Zapraszam do kontaktu (tutaj kontakt: slimfactory.pl) i na wizytę - chętnie pomogę!
Pozdrawiam,
MBellwon
Sugeruję wizytę:
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dietetyk może nie czuć się na siłach lub nie chcieć zajmować się trudniejszym przypadkiem, gdy łatwiej jest pomóc zdrowej osobie zmniejszyć masę ciała. Córka koniecznie musi trafić do dietetyka. Już najmniejsze błędy w sposobie żywienia mogą wpływać na pogłębianie się objawów, funkcji poznawczych i zaburzeń zachowania. Na szczęście również odwrotnie - przy właściwym jadłospisie córka będzie czuła się zdecydowanie lepiej. Zachęcam do kontaktu.
Dieta w Zespole Aspergera opiera się na teorii powstawania peptydów opioidowych stymulujących centralny układ nerwowy. Substratami do powstania opioidów są niektóre produkty białkowe znajdujące się w pożywieniu. Można podjąć próbę stosowania diety eliminacyjnej, jednak efekty jej działania nie mają mocnych dowodów naukowych.
Są badania, że tzw dieta paleo działa korzystnie dla takich dzieci. Jest to dieta oparta na warzywach, owocach, jajkach, orzechach, rybach, grzybach oraz mięsie (najlepiej z wypasu pastwiskowego), a wyklucza zboża, cukier i rafinowane oleje, a w niektórych przypadkach także rośliny strączkowe i nabiał. Naturalnymi konsekwencjami jest spożywanie mniejszej ilości soli i kalorii, co dodatkowo pozytywnie odbija się na zdrowiu. Nie jest to dieta w popularnym tego słowa znaczeniu, ponieważ nie limituje ilościowo pokarmów, a jedynie jakościowo. Dieta ta nie leczy, lecz łagodzi objawy choroby, należy ograniczyć lub wyeliminować gluten ze zbóż i kazeinę z mleka, ograniczyć węglowodany proste, a wzbogacić dietę o kwasy omega 3. To w takim dużym skrócie oczywiście. Pozdrawiam
Witam, W przypadku dzieci z zespołem Aspergera dieta powinna zostać ustalona indywidualnie do potrzeb dziecka oraz do stopnia zaawansowania choroby oraz współistniejących chorób. Najczęściej stosowanymi sposobami żywienia są: dieta bezglutenowa i bezmleczna, dieta eliminacyjna w alergii, dieta ze zwiększoną podażą kwasów omega-3 oraz prebiotyków i probiotyków, dieta oparta na żywności nieprzetworzonej i ekologicznej, dieta bezcukrowa. Stąd jak najbardziej zasadne jest skorzystanie z porad dietetyka przy komponowaniu takiej diety. Zapraszam na wizytę do gabinetu w Gdyni lub w Gliwicach lub dla pełnego komfortu online.
Witam. Zapraszam Panią i córkę na konsultację do mojego gabinetu w Łomiankach. Po przeprowadzonym wywiadzie dietetycznym i po zapoznaniu się w wynikami badań będę mogła zaproponować najlepsze rozwiązanie dietetyczne dla Pani córki. U osób z Zespołem Aspergera stosuje się zazwyczaj diety eliminacyjne, bezglutenowe lub bezmleczne. Ważna jest odpowiednia podaż kwasów z grupy omega a także podawanie probiotyków. Niestety w diecie konieczne jest wykluczenie słodyczy i produktów wysoko przetworzonych. Stąd opieka dietetyka jest niezbędna aby móc pomóc Pani córce.
Witam,
w przypadku autyzmu oraz zespołu Aspergera sugeruje się wyeliminowanie glutenu oraz kazeiny (białka mleka krowiego). Oczywiście przed wprowadzeniem takich zmian należy przeprowadzić bardziej szczegółowy wywiad. Należy być przekonanym, że takie ograniczenia nie przyniosą niepożądanych skutków.
Z pozdrowieniami
M.Waberska