Przewidywany czas odpowiedzi:

Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Adresy (2)

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych

Przygotuj się 10 minut przed konsultacją. Upewnij się, że Twój telefon lub komputer jest naładowany. W przypadku wideokonsultacji sprawdź połączenie internetowe oraz ustawienia mikrofonu i kamery. Możesz również przygotować swoją dokumentację medyczną (np. wyniki badań).


W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych dietetyków w pobliżu

Moje doświadczenie

O mnie

Aleksandra Swierkosz ( Banaszkiewicz ) - 25 LAT DOŚWIADCZENIA. Dietetyk Medyczny, Dietetyk Onkologiczny, Psychoterapeuta, Coach Zdrowia. SPECJALIZACJ...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • Choroby autoimmunologiczne
 • Choroba Hashimoto
 • Infekcje
Pokaż wszystkie leczone choroby

Specjalizacje

 • Dietetyk kliniczny
 • Psychodietetyk
 • Psychoonkologia
Zobacz więcej

Znajomość języków

 • Polski

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi


Kłodnicka 16/3, Gliwice

Przychodnia Specjalistyczna Diagnoza A. C. BanaszkiewiczGliwice

460 zł

Dietetyka Medyczna i Psychoterapia OnlineGliwice

460 zł

Dietetyka Medyczna i Psychoterapia Online

Pozostałe usługi


Gliwice

Darmowa usługa

Dietetyka Medyczna i Psychoterapia Online

Czas trwania 20 min.Gliwice

230 zł

Dietetyka Medyczna i Psychoterapia OnlineGliwice

230 zł

Dietetyka Medyczna i Psychoterapia Online

84 opinie pacjentów

Ogólna ocena

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
Wszystkie opinie się liczą. Specjaliści nie mogą zapłacić za zmianę lub usunięcie opinii. Dowiedz się więcej.
M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Dietetyka Medyczna i Psychoterapia Online

Serdeczne wyrazy uznania dla niesamowitego zaangażowania, wiedzy i skuteczności Pani Oli. Z Panią Aleksandrą Swierkosz zrealizowaliśmy cały 6 miesięczny Program Onkologiczny. Pacjentką była nasza Mama chorująca na złośliwego raka piersi. Mogłoby się wydawać, że po ciężkim leczeniu jakim jest zabieg operacyjny i chemioterapia, w trakcie hormonoterapii dieta nie ma już żadnego znaczenia. Po pracy z Panią Olą wiemy już, że jest to błędne myślenie. Z Panią Aleksandrą Mama przeszła wstęp do programu i 4 kolejne etapy zdrowienia. Program był każdorazowo zmieniany tak jak tego wymagało leczenie Mamy i jej samopoczucie. Dużym wsparciem była psychoterapia chorób onkologicznych, która jest kluczowa w tym programie. Mama potrzebowała zrozumieć dlaczego zachorowała. Kiedy spadała jej motywacja i wiara w wyzdrowienie, sesje z Panią Olą dodawały jej skrzydeł. Program jest wymagający i ma swoją cenę. Jednak to co się zyskuje – zdrowie, radość, dłuższe życie najbliższej osoby - jest tego warte. W 100 % polecamy !


K

Opinia z 08.04.2022 została usunięta ze względu na zgłoszone nadużycie.

Dowiedz się więcej


E
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Dietetyka Medyczna i Psychoterapia Online

Miałam ogromne problemy zdrowotne, ale psychoterapia i dieta sprawiły, że jestem zdrowa i szczęśliwa jak nigdy. Schudłam 35kg i czuję się rewelacyjnie. Pani Ola ma ogromne doświadczenie i wiedzę, które wykorzystuje w pracy w 100%! Poczucie bezpieczeństwa i zrozumienia, elastyczność w czasie terapii sprawiły, że czułam że terapia jest dostosowana do mnie i moich potrzeb a nie odbebniona według psychologicznego schematu. Szczerze polecam każdemu kto szuka profesjonalisty pełnego empatii!


K
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Dietetyka Medyczna i Psychoterapia Online

Gorące podziękowania dla Pani Aleksandry Swierkosz, która pracowała przez pół roku z naszą cieżko chorą onkologicznie mamą. Zaufaliśmy jej doświadczeniu, bo pracuje z trudnymi przypadkami od 24 lat. Nasz wybór poprzedzała bezpłatna konsultacja, podczas której mieliśmy sporo pytań. Na wszystkie dostaliśmy jasne odpowiedzi. Decyzję podjęliśmy w takim czasie jaki odpowiadał naszej Mamie i jej planowi leczenia. Indywidualny program, który prowadzi Pani Aleksandra jest kompleksowy. Koncentruje się na połączeniu żywienia z psychoterapią chorób. Jego rzetelne wykonanie zagwarantowane zostało szczegółowym kontraktem o współpracy. Wszystkie ustalenia były w nim spisane tak jak chciała tego nasza Mama i nasza rodzina, co dało nam duże poczucie bezpieczeństwa. Mieliśmy realny wpływ na to co się będzie działo i za co płacimy. Codzienna dyspozycyjność i opieka przez Whatsapp, indywidualna grupa na facebooku, zdjęcia tego co mamy gotować a nade wszystko włączenie całej naszej rodziny w proces zdrowienia Mamy, był dla nas wszystkich bardzo cennym i praktycznym pomysłem. Mama przeszła 3 trudne operacje jelita grubego. Pomimo pobytu w szpitalu była w stałym kontakcie z Panią Aleksandrą. Jej wsparcie żywieniowe było zawsze na bieżąco dostosowane do tego jak Mama się czuła, co mogła jeść a co nie. Pani Swierkosz to także bardzo uważna, budząca zaufanie terapeutka. Podczas sesji psychoterapii chorób Mama zawsze spotykała się z pełnym zrozumieniem i ciepłym podejściem. Finalnie stan zdrowia psychiczny i fizyczny naszej Mamy jest stabilny. Wyniki badań - książkowe. Odzyskaliśmy spokój. Serdecznie polecamy Panią Aleksandrę Swierkosz tym, dla których ważne jest zaangażowanie, skuteczność, życzliwe podejście i profesjonalizm. Pani Olu, dziękujemy życząc wytrwałości w pracy z pacjentami, a naszej Mamie życzymy utrzymania tak dobrych efektów jakie osiągnęła z Panią - do końca życia!


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Niestety nie jestem zadowolona z usług pani Aleksandry. Jestem pacjentką onkologiczną w zaawansowwnym stadium. Współpracę podjęłyśmy bardzo szybko, nawet nie było czasu na zastanowienie, ponieważ pani Aleksandra, jak mówiła, ma bardzo dużo pracy, i trzeba decydować się jak najszybciej. Bardzo nalegała na potwierdzenie przelewu, bo inaczej nie zacznie żadnej pracy. Przygotowała pliki z przepisami i różnymi definicjami (zajęło mi dużo czasu zanim doszłam do tego co mogłabym zjeść, miałam wrażenie, że te pliki były w jakiś sposób uniwersalne, niezindywidualizowane - tylko przeklejone z innej diety, dla osób otyłych też częściowo). Mój program miał być rozłożony na 4 miesiące, a 1 miesiąc kosztował średnią krajową. Przelałam pieniążki, i wtedy w moim leczeniu zaczęły się operacje i pobyty w szpitalu. Współpraca była mało możliwa, więc pani Aleksandra powiedziała, że poczeka z programem. Natomiast ja sama w międzyczasie stwierdziłam, że jest na tyle dużo zmian w moim leczeniu i zanim rzeczywiście zacznę korzystać z pomocy Pani Aleksandry, minie sporo czasu, i postanowiłam zrezygnować. Opłata oczywiście nie została mi zwrócona, wg Pani Aleksandry miałam jeszcze dopłacić za połowę przyszłego miesiąca. Czuję się bardzo wykorzystana, szczególnie w tym trudnym dla mnie czasie. Nie skorzystałam w żadnym aspekcie z tego co w ramach opłaty zaproponowała Pani Aleksandra.

mgr Aleksandra Swierkosz

Pani Marto, opinia jest wysoce krzywdząca i nieprawdziwa. Zanim zaczęłyśmy współpracę PRZEZ MIESIĄC miała Pani ze mną BEZPŁATNE KONSULTACJE ( telefoniczne i pisemne), które miały na celu rozwianie wszystkich Pani i siostry wątpliwości. Przed startem programu spisałyśmy kontrakt na 4 miesiące współpracy ( zgodnie z Pani wyborem). Podpisała go Pani świadomie i dobrowolnie. Bez przymusu i ponagleń. Ułożyłam dla Pani indywidualny, kilkudziesięciostronicowy program. W PREZENCIE ugotowałam i zrobiłam zdjęcia Pani posiłków, żeby było Pani łatwiej zacząć. Zgodnie z umową ułożyłam plan psychoterapii chorób z wszystkimi Pani ćwiczeniami. Założyłam zamkniętą, prywatną grupę wsparcia na Facebooku do której napisałam wszystkie posty o które Pani prosiła. Od 8.X do 24.XI wymieniłyśmy aż 160 wiadomości pisemnych i nagranych przez WhatsApp. Odwołała Pani wszystkie zaplanowane u mnie sesje i konsultacje. Zazwyczaj 5 minut przed. W końcu po 6 tygodniach zrezygnowała Pani z dalszej współpracy. Idąc Pani na rękę zwolniłam Panią z opłaty dodatkowej za rozwiązanie umowy przed terminem. 14 dniowy okres wypowiedzenia umowy, także nie został przez Panią dotrzymany. Pomimo tych wszystkich trudności które były przez 6 tygodni pierwszego miesiąca programu ZAPROPONOWAŁAM, ŻE POCZEKAM NA PANIĄ aż sytuacja się unormuje i wyjdzie Pani po raz kolejny ze szpitala. Przedłużyłam bezpłatnie czas trwania 1 miesiąca do tego momentu, aż poczuje się Pani lepiej. Program został uruchomiony zgodnie z Pani dyspozycją. Żaden zwrot pieniędzy się Pani nie należy. Ja się z swoich zobowiązań kontraktowych wywiązałam w 120 %. Pani niestety nie … Nic Pani nie straciła. To ja straciłam czas, zaangażowanie i 24 letnią renomę, którą mi Pani swoim postępowaniem niszczy. Czemu ma to służyć i co zmienia w Pani życiu? Nie wiem. Na wszystko co napisałam mam pisemne dowody.T
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Gorąco polecam Panią Aleksandrę. To był strzał w dziesiątkę. Wiedza, doświadczenie i odpowiednie podejście do pacjenta!!!


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Serdecznie polecam Aleksandrę Świerkosz, to profesjonalny dietetyk i psychoterapeuta. Od samego początku leczenia po operacji raka tarczycy była świetnym wsparciem. Bardzo punktualna, słuchająca pacjenta i dostosowująca leczenie do potrzeb. W przeciągu kilku miesięcy współpracy można było zaobserwować znaczną poprawę zdrowia. Pani Aleksandra Świerkosz zaskoczyła mnie konsekwencją swojego działania i uporem, a także włączała w leczenie całą naszą rodzinę.


T
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny


Dużo pozytywnej energii, konkret, przyjazna atmosfera, wykorzystanie czasu co do sekundy, pełen profesjonalizm. Serdeczne podziękowania dla Pani Aleksandry Swierkosz za szybką i skuteczną terapię żywieniową i psychologiczną w raku tarczycy. Indywidualny program onkologiczny zakończyłam z pełnym sukcesem i zamierzam go utrzymać :) Polecam wszystkim którzy czują się w swojej chorobie totalnie zagubieni, oraz tym którym brakuje sił i wiary w to, że zdrowie można odzyskać w 100 %


K
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Bardzo polecam Aleksandrę Swierkosz - świetny dietetyk oraz psychoterapeuta, który pomógł w rekonwalescencji po operacji usunięcia tarczycy ze zmianami rakowymi.
Wiele cennych porad, kompleksowa opieka z której korzystaliśmy przez ponad pół roku.
Dzięki Pani Aleksandrze czuje się świetnie i odzyskałam wiarę w to ze pozostanę w zdrowiu.


P
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Dietetyka Medyczna i Psychoterapia Online

Współpraca z Panią Olą to była najlepsza decyzja jaką mogłam podjąć nie żałuję nawet przez chwile . Dość dużo czasu mi zajęło żeby taką właśnie decyzje podjąć żeby napisać do Oli ale po 6 miesiącach jestem lżejsza o 38 kg i zdecydowanie silniejsza psychicznie ! Wspiera niesamowicie gdy byłam w dołku jedna krótka rozmowa potrafiła mnie podnieść na nogi coś niesamowitego . Dziękuje !


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

30 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Witam. Czy pani poglądy na psychologie obejmują również aspekty ezoteryki ? Czy tematy channelingu i oobe w pani mniemaniu kwalifikują się jako choroba psychiczna ?

Witam, obie nie kwalifikują się jako choroba psychiczna.

Pozdrawiam - Aleksandra Banaszkiewicz

mgr Aleksandra Swierkosz

Do jakiego lekarza trzeba się udać gdy podejrzewa się grzybice układu pokarmowego. Moje objawy to ciągłe zmęczenie, brak energii, ciągłe bóle głowy, osłabienie, uczucie że robi się słabo, krecenie w głowie, na zmianę raz biegunka raz zatwardzenie, jakąś wysypka na rękach. Proszę o pomoc.

Witam,

Najpierw badania. Ponieważ moją specjalizacją od 22 lat są grzybice układowe w najtrudniejszych chorobach tj chorobach onkologicznych, w pierwszej kolejności wysyłam pacjentów na badania metodą biorezonansu. Potem badania krwi. Następnie jeśli potrzeba na konsultację do lekarza konkretnej specjalizacji.

Co poza biorezonansem?
W diagnostyce zakażeń grzybiczych stosuje się m.in. badania mikroskopowe, metody mikrobiologiczne, serologiczne (wykrywanie antygenów i przeciwciał) oraz metody genetyczne . Badanie może zostać wykonane na podstawie próbki krwi żylnej pacjenta. Wskazaniem do jego wykonania jest podejrzenie, że pacjent cierpi na kandydozę układową, w której mogło dojść do zakażenia narządów wewnętrznych. Badanie polega na wykryciu w surowicy antygenu mannanowego – mannan jest głównym składnikiem ściany komórkowej grzybów z rodzaju Candida i stanowi wskaźnik (marker) zakażenia. Ponadto można wykonać badanie kału – próbkę kału umieszcza się na specjalnym podłożu mikrobiologicznym umożliwiającym wzrost grzybów drożdżopodobnych. Służy ono do wykluczenia obecności grzybów w jelicie.

Z mojego doświadczenia pracy z ponad 40 tyś pacjentów: najskuteczniej grzybice układowe leczy się równocześnie żywieniowo i psychologicznie. Leki działają bardzo słabo i tylko na krótki czas.

Pozdrawiam Aleksandra Swierkosz
Dietetyk Medyczny, Psycholog chorób, Terapeuta

mgr Aleksandra Swierkosz

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

Aleksandra Swierkosz ( Banaszkiewicz ) - 25 LAT DOŚWIADCZENIA. Dietetyk Medyczny, Dietetyk Onkologiczny, Psychoterapeuta, Coach Zdrowia. SPECJALIZACJ...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • Choroby autoimmunologiczne
 • Choroba Hashimoto
 • Infekcje
Pokaż wszystkie leczone choroby

Certyfikaty ZnanyLekarz.pl


Specjalizacje

 • Dietetyk kliniczny
 • Psychodietetyk
 • Psychoonkologia
Zobacz więcej

Znajomość języków

 • Polski

Powiązane wyszukiwania