Przewidywany czas odpowiedzi:

Nie rezygnuj ze zdrowia

Wybierz konsultacje online, aby rozpocząć lub kontynuować leczenie bez wychodzenia z domu. Jeśli potrzebujesz, możesz również umówić wizytę w gabinecie.

Pokaż specjalistów Jak to działa?

Adresy (2)

W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych

Sposób płatności: Przelew na konto

Opłata za konsultację trafia bezpośrednio do specjalisty, który jest również odpowiedzialny za ustalenie swojej polityki odwołań i zwrotów.

W przypadku problemów z płatnościami skontaktuj się ze specjalistą.

Pamiętaj, że ZnanyLekarz nie pobiera żadnych dodatkowych opłat za umówienie wizyty i nie przetwarza płatności w imieniu specjalisty.


Przygotuj się 10 minut przed konsultacją. Upewnij się, że Twój telefon lub komputer jest naładowany. W przypadku wideokonsultacji sprawdź połączenie internetowe oraz ustawienia mikrofonu i kamery. Możesz również przygotować swoją dokumentację medyczną (np. wyniki badań).


W tym gabinecie nie można umawiać wizyt przez internet

Pacjenci prywatni (bez ubezpieczenia)


Przyjmuję: dorosłych
Przelew na konto

Czy brakuje Ci jakichś informacji w profilu tego specjalisty?

Pokaż innych dietetyków w pobliżu

Moje doświadczenie

O mnie

Aleksandra Swierkosz ( Banaszkiewicz ) - 23 LATA DOŚWIADCZENIA. Dietetyk Medyczny, Dietetyk Onkologiczny, Psychoterapeuta, Psychodietetyk, Coach Zdrow...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • Choroby autoimmunologiczne
 • Choroba Hashimoto
 • Infekcje
Pokaż wszystkie leczone choroby

Specjalizacje

 • Dietetyk kliniczny
 • Psychodietetyk
 • Psychoonkologia
Zobacz więcej

Usługi i ceny

Ceny dotyczą wizyt prywatnych.

Popularne usługi


Kłodnicka 16/3, Gliwice

Przychodnia Specjalistyczna Diagnoza A. C. BanaszkiewiczGliwice

264 zł

Dietetyka Medyczna i Psychoterapia Online

Pozostałe usługi


Gliwice

396 zł

Dietetyka Medyczna i Psychoterapia OnlineGliwice

264 zł

Dietetyka Medyczna i Psychoterapia OnlineGliwice

264 zł

Dietetyka Medyczna i Psychoterapia Online

Opinie

5

Ogólna ocena
73 opinie

 • Punktualność
 • Zaangażowanie
 • Gabinet
Wszystkie opinie się liczą. Specjaliści nie mogą zapłacić za zmianę lub usunięcie opinii. Dowiedz się więcej.
A
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Szukałam dietetyka onkologicznego i psychoterapeuty dla taty chorego na złośliwego raka trzustki po operacji usunięcia guza. Dalszym etapem leczenia miała być chemioterapia. Potrzeba było dobrego planu i osoby z doświadczeniem, która się Tatą zajmie kompleksowo. Zdecydowaliśmy się na współpracę z Panią Aleksandrą Swierkosz ze względu na wyjątkowe kompetencje zawodowe (dietetyk onkologiczny i psychoterapeuta chorób w jednym) i pozytywne opinie pacjentów od 23 lat. Pani Aleksandra wprowadziła bardzo dużo zmian w sposobie odżywiania się mojego taty, zmieniła podejście do zywienia, nawyki, oraz uzmysłowiła nam co na prawdę jest ważne w diecie osoby chorej na raka. W razie pytań i wątpliwości mogliśmy się konsultować z Panią Aleksandrą oraz tata regularnie prowadził rozmowy online na temat swojej diety, samopoczucia i wszelkich skutków ubocznych chemioterapii. Wyniki badań w trakcie stosowania diety były na tyle dobre, że pozwoliły na realizowanie planu chemioterapii. Trzymamy kciuki za zdrowie taty i głęboko wierzymy, że dieta oraz psychoterapia ma ogromny wpływ na efekty leczenia. Polecamy pracę z Panią Aleksandrą wszystkim osobom któe znalazły się w tak samo trudnej sytuacji jak my.


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Od pół roku jestem pacjentką psychodietetyka Pani Aleksandry Świerkosz. I to właśnie z nią przeszłam najtrudniejsze,  pierwsze
chwile po rozpoznaniu choroby - rak jajnika z przerzutami. Od początku czułam się zaopiekowana zarówno psychologicznie jak i dietetycznie. Pani Ola, bo tak się do Niej zwracam, ujęła mnie swoją osobowością, wykazywała się dużą empatią, udzielała mi  wszelkich wskazówek zarówno psychologicznych jak i dietetycznych. Choć wymagania co do diety miała duże,  jak dla mnie,  ale warto było, bo  przynosiły pozytywne efekty, przede wszystkim  chemię znosiłam bez większych skutków  ubocznych i zawsze kwalifikowalam się po badaniach do następnego wlewu. A ostatnio po TK nastąpił regres choroby, do czego też niewątpliwie przyczyniła się ta wymagająca dla mnie dieta, zmiana mojego sposobu myślenia i nastawienia do życia. Każda sesja online upływala w miłej atmosferze, dodając mi siły do walki z chorobą. 
Od początku  Pani  Ola wykazywała się nie tylko dużym profesjonalizmem, ale również  pogodą ducha, pozytywnym nastawieniem i dobrą radą,  dlatego  serdecznie Ją polecam.


Ł
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Dietetyka Medyczna i Psychoterapia Online Inny

Jestem 28 letnim pacjentem onkologicznym, walczę z nieoperacyjnym guzem mózgu glejakiem III stopnia. Po diecie keto byłem bardzo negatywnie nastawiony na jakiekolwiek diety ze względu na to iż dieta keto oraz dietetyk który wtedy mnie prowadził doprowadził do zniszczenia organizmu.

Już po pierwszej rozmowie z Panią Olą zmieniło się moje nastawienie o 180 stopni, a pierwsze efekty było widać bardzo szybko. Moja waga która w bardzo szybkim tempie spadała, została zatrzymana i sukcesywnie idzie w górę. Wiem, że wszystko idzie w dobrym kierunku, z tego względu że po około 3 miesiącach współpracy rezonans wykazał stagnację guza.

Początkowo chciałem współpracować z Panią Olą wyłącznie pod kątem dietetycznym, jednak po kilku rozmowach uświadomiłem sobie, że rozmowy pod kątem psychologicznym jak też mówiła Pani Ola wiele mi pomogą. Tak też się stało. Przede wszystkim współpraca na poziomie psychologicznym bardzo mnie uspokoiła, pokazała inny punkt widzenia na wiele spraw, potwierdziła wiele naszych przypuszczeń oraz domyśleń dotyczących choroby.

Jestem pod ogromnym wrażeniem jaką wiedzę posiada Pani Aleksandra i bardzo polecam współpracę z Panią Olą!


J
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: Dietetyka Medyczna i Psychoterapia Online konsultacja psychologiczna (pierwsza wizyta)

Do Pani Oli zwróciłam się ponieważ od kilku lat zmagałam się z atopowym zapaleniem skóry. Czułam się zagubiona we wszystkich wypróbowanych sposobach leczenia i potrzebowałam wsparcia by zrozumieć przyczyny moich dolegliwości. Pani Ola potrafiła mi pomóc zarówno w sferze psychologicznej, w prowadzeniu odpowiedniej diety jak i w wyborze odpowiednich badań. Teraz od 9 miesięcy żyję bez kortyzonu, stan mojej skóry znacznie się poprawił. Udało mi się wzmocnić pewność siebie, umiem wyznaczać sobie cele i je realizować. Serdecznie polecam Panią Olę.


B
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Bardzo dobra psychoterapeutka onkologiczna. Choruję na glejaka mózgu. Długo dojrzewałam do decyzji o pomocy. Szukałam specjalistki. Osoby która pomoże mi przez to wszystko przejść. Pani Aleksandra Swierkosz w sposób empatyczny pozwala na mierzenie się z własnym bólem. Nie ocenia. Rozmowa z nią jest dialogiem Jej odpowiedzi na na moje pytania bywają bardzo trafne. To samo dotyczy udzielanych jej spostrzeżeń co do danej sytuacji.To powoduje że w poczuciu bezpieczeństwa otwieram się na swój ból. Próbuję inaczej ocenić zaistniałą sytuację. Zmieniać swoje myślenie co do przeszłości, siebie , świata, osób najbliższych. Zaczynam mieć nadzieję na przyszłość a to ogromnie dużo, bo powoli zaczynałam z niego rezygnować. Z każdym spotkaniem oddala mnie od śmierci. Polecam Panią Aleksandrę Swierkosz każdemu kto przestał mieć już nadzieję, że przyszłość istnieje.


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Profesjonalne podejście do pacjenta, duża wiedza z psychologii i dietetyki poparta 23 letnim doświadczeniem w zawodzie. Spore zaangażowanie oraz wnikliwy wywiad. Każda wizyta online przebiegła w miłej atmosferze. Dieta skomponowana przez Panią Aleksandrę Swierkosz bardzo pomogła mi w moich dolegliwościach zdrowotnych. Schudłam kilkadziesiąt kilogramów i utrzymuję swoją wagę. Nigdy nie czułam się lepiej. Polecam !


K
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Jestem pod ogromnym wrażeniem doświadczenia i wiedzy jaką posiada. Nie przypuszczałam, że jeszcze kiedykolwiek będę mogła normalnie jeść... W trakcie leczenia onkologicznego usunięto mi trzustkę. Otrzymałam kontakt do Pani Aleksandry Swierkosz od mojego onkologa i po kilku dniach miałam wyznaczony termin wizyty on line. Z początku byłam sceptycznie do tego nastawiona, ale okazało się, że nie potrzebnie. Pomału wdrażamy do mojej diety coraz to więcej produktów. Nauczyłam się nowego sposobu jedzenia i nowych nawyków żywieniowych. Moja waga ustabilizowała się a wyniki znacząco się poprawiły. Onkolodzy są bardzo zadowoleni z mojego obecnego stanu zdrowia. Prawdopodobnie nie będę musiała już kontynuować chemioterapii, a mój plan żywieniowy będzie zmieniał się równocześnie ze zmianami w wynikach badań. Żywieniowy program onkologiczny połączyłam u Pani Aleksandry z psychoterapią chorób. Forma spotkań online i indywidualne dopasowanie programu do mojego życia uważam za strzał w 10 - kę. Szczerze polecam.


J

Opinia z dnia 08.09.2020 została usunięta ze względu na zgłoszone nadużycie.

Dowiedz się więcej


M
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Jestem pacjentką onkologiczną. Choruję na nowotwór o nazwie szpiczak mnogi. U Pani Aleksandry Swierkosz korzystam z diety na raka i psychoterapii w indywidualnym programie onkologicznym. Wszystkie spotkania odbywają się online. Dla mnie to ważne, bo po szczególnie po chemioterapii czuję się bardzo słaba. Dzięki takim ludziom jak Pani Aleksandra odzyskałam wiarę, że istnieją jeszcze specjaliści z powołania. Oprócz profesjonalizmu ujmuje w niej zaangażowanie wykraczające znacznie poza standardowe obowiązki oraz traktowanie pacjenta jak czującego i myślącego człowieka. Moje wyniki systematycznie się poprawiają. Polecam tym, którzy szukają dobrego specjalisty z sercem i doświadczeniem!


Ł
Użytkownik zweryfikowany
Lokalizacja: W innym miejscu Inny

Jestem bardzo zadowolony, że trafiłem na Panią Aleksandrę. W moim przypadku była to praca na emocjach. Sesje odbywały się w przyjaznej atmosferze, która bardzo pomaga i przyspiesza terapię. P Aleksandra oprócz fachowej wiedzy posiada niesamowitą intuicję i empatię. Dzięki tym cechom w całym procesie terapii czułem się komfortowo i bezpiecznie, wręcz jak na spotkaniach z przyjaciółką. Bardzo polecam


Wystąpił błąd, spróbuj jeszcze raz

Odpowiedzi na pytania

30 odpowiedzi udzielonych przez lekarza na pytania pacjentów na ZnanyLekarz.pl

Witam. Czy pani poglądy na psychologie obejmują również aspekty ezoteryki ? Czy tematy channelingu i oobe w pani mniemaniu kwalifikują się jako choroba psychiczna ?

Witam, obie nie kwalifikują się jako choroba psychiczna.

Pozdrawiam - Aleksandra Banaszkiewicz

mgr Aleksandra Swierkosz

Do jakiego lekarza trzeba się udać gdy podejrzewa się grzybice układu pokarmowego. Moje objawy to ciągłe zmęczenie, brak energii, ciągłe bóle głowy, osłabienie, uczucie że robi się słabo, krecenie w głowie, na zmianę raz biegunka raz zatwardzenie, jakąś wysypka na rękach. Proszę o pomoc.

Witam,

Najpierw badania. Ponieważ moją specjalizacją od 22 lat są grzybice układowe w najtrudniejszych chorobach tj chorobach onkologicznych, w pierwszej kolejności wysyłam pacjentów na badania metodą biorezonansu. Potem badania krwi. Następnie jeśli potrzeba na konsultację do lekarza konkretnej specjalizacji.

Co poza biorezonansem?
W diagnostyce zakażeń grzybiczych stosuje się m.in. badania mikroskopowe, metody mikrobiologiczne, serologiczne (wykrywanie antygenów i przeciwciał) oraz metody genetyczne . Badanie może zostać wykonane na podstawie próbki krwi żylnej pacjenta. Wskazaniem do jego wykonania jest podejrzenie, że pacjent cierpi na kandydozę układową, w której mogło dojść do zakażenia narządów wewnętrznych. Badanie polega na wykryciu w surowicy antygenu mannanowego – mannan jest głównym składnikiem ściany komórkowej grzybów z rodzaju Candida i stanowi wskaźnik (marker) zakażenia. Ponadto można wykonać badanie kału – próbkę kału umieszcza się na specjalnym podłożu mikrobiologicznym umożliwiającym wzrost grzybów drożdżopodobnych. Służy ono do wykluczenia obecności grzybów w jelicie.

Z mojego doświadczenia pracy z ponad 40 tyś pacjentów: najskuteczniej grzybice układowe leczy się równocześnie żywieniowo i psychologicznie. Leki działają bardzo słabo i tylko na krótki czas.

Pozdrawiam Aleksandra Swierkosz
Dietetyk Medyczny, Psycholog chorób, Terapeuta

mgr Aleksandra Swierkosz

Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.

Moje doświadczenie

O mnie

Aleksandra Swierkosz ( Banaszkiewicz ) - 23 LATA DOŚWIADCZENIA. Dietetyk Medyczny, Dietetyk Onkologiczny, Psychoterapeuta, Psychodietetyk, Coach Zdrow...

Zobacz pełen opis

Leczone choroby

 • Choroby autoimmunologiczne
 • Choroba Hashimoto
 • Infekcje
Pokaż wszystkie leczone choroby

Certyfikaty ZnanyLekarz.pl


Specjalizacje

 • Dietetyk kliniczny
 • Psychodietetyk
 • Psychoonkologia
Zobacz więcej

Powiązane wyszukiwania