Czy to depresja czy coś więcej ?

11 odpowiedzi
Mam 23 lata i od zaszłego roku już nie umiem ze sobą wytrzymać.Nic mnie nie cieszy, przerwałam studia bo już mi nie zależy choć wystarczyło się obronić i miałabym licencjat. Nie odczułam żadnych emocji kiedy zmarł dziadek z którym mieszkałam, ani po tym jak siostra straciła dziecko. Zaczęłam zagłuszać emocje alkoholem. Biorę tabletki servenon ale jeśli na początku było w porządku tak potem znowu gorzej aż pewnego dnia w połączeniu z dużą ilością alkoholu i liczbą przyjmowanych tabletek chciałam to wszystko skończyć jednak pilnowała mnie siostra a najgorsze było to że poszła do mojego szefa i powiedziała że nie przyjdę do pracy, więc przez około 2h lamentowałam że muszę iść do pracy w ogóle nie obchodziło mnie że siostra płacze nie dochodziły do mnie jej słowa że nie zależy mi na rodzinie, bo w tamtym momencie chciałam tylko żeby pozwoliła mi iść do pracy na drugi dzień bo nie mogę tak zostawić szefa samego na cały dzień. Nie umiem sobie poradzić z tym że wszyscy, których znam mają kogoś, a ja jestem sama. Stawiam potrzeby kogoś nad swoimi. Czy tabletki wystarczą albo wizyta u psychiatry czy może już lepiej zamknąć się w szpitalu ??
Wizyta w gabinecie lekarza psychiatry na pewno pozwoli na podjęcie najbardziej odpowiedniej decyzji dotyczącej dalszego leczenia. Bardzo możliwe, że będzie potrzebna dodatkowa psychoterapia, a biorąc pod uwagę problemy z alkoholem także terapia uzależnienia. Leczenie w szpitalu może okazać się konieczne w sytuacji kryzysowej, szczególnie, gdy pojawi się poczucie zagrożenia życia.

Oj! Sporo się tego nagromadziło! Z tego dość akuratnego opisu trudno się zorientować lekarzowi i psychoterapeucie co jest pierwotną o co wtórną przyczyną Pani kłopotów. Niestabilność emocjonalna? Zaburzenia rozwoju osobowości? Przewlekłe zaburzenia nastroju? Skomplikowana sytuacja osobista?? Uważam za wskazaną jak najszybszą konsultacje psychiatryczną. Bez pomocy profesjonalnej będzie trudno zmienić cokolwiek.
Dzień dobry. Ciężko odpowiedzieć jednoznacznie na Pani pytanie. Proszę się zgłosić do lekarza na dokładne badanie. Szczególnie jeżeli ma Pani myśli samobójcze i podjęła Pani próby wprowadzenia ich w życie... Powodzenia!
Witam,

w pierwszej kolejności zastanowiłbym się nad modyfikacja farmakoterapii- może escitalopram (Servenon) nie jest optymalnym lekiem w Pani przypadku. Ponadto sugerowałbym dołączenie psychoterapii (czy to w formie indywidualnej czy w grupie terapeutycznej)- która pomoże ustalić źródło problemów i je rozwiązać. Hospitalizacja w oddziale to ostateczność- którą raczej na obecnym etapie bym wykluczał.
Wydaje mi się, że wizyta u psychiatry i odpowiednia diagnoza byłaby w tej chwili najbardziej zalecanym rozwiązaniem.

pozdrawiam
lek. Seweryn Segiet, specjalista psychiatra, psychoterapeuta
gabinetspectrum.pl
Witam, Aby problemy te dodiagnozować niezbędne jest zgłoszenie się do psychiatry. Poza leczeniem farmakologicznym może być użyteczne także podjęcie psychoterapii. Leczenie szpitalne należy rozważyć jeżeli obecne jest ryzyko samobójcze. Pozdrawiam, PR
Witam, opisała pani kilka problemów, mimo to pozostaje wiele pytań- kto przepisał Pani Servenon? Jak długo i w jakiej dawce przyjmowała pani lek? Czy lekarz poinformował że nie należy pić alkoholu podczas terapii? Prawdopodobnie Pani samopoczucie jest spowodowane trwającym już dłuższy czas epizodem depresyjnym, niezbyt efektywnie leczonym. Proponuję wizytę u psychiatry, który dobierze właściwą terapię, być może uzna za zasadne skierowanie Pani do oddziału dziennego, może wystarczy leczenie ambulatoryjne. Leki zredukują objawy takie jak obniżony nastrój, brak napędu, drażliwość. Resztę- relacje z rodziną, kwestię przerwania studiów, etc powinna Pani omówić z terapeutą. Tylko systematyczne, regularne leczenie będzie skuteczne, warto je podjąć. Pozdrawiam.
Witam.

Rozumiem, że Pani cierpi. Opisuje Pani wiele trudnych sytuacji ze swojego najbliższego otoczenia oraz wiele objawów mogących świadczyć o różnych problemach natury psychicznej. Tutaj nie sposób stawiać diagnozę, bądź silić się na szczegółowe porady. Na pewno dobrym krokiem będzie wizyta u psychiatry. Wówczas będzie możliwa dokładna analiza Pani sytuacji i szukanie najwłaściwszego postępowania.

Pozdrawiam serdecznie.
Dzień dobry

bez osobistego zbadania nie mogę stwierdzić, jakiej konkretnie formy pomocy Pani potrzebuje. Może należałoby rozpocząć psychoterapię?

Z poważaniem

M. SKarbek
Prawdopodobnie ma Pani depresję. Powinna Pani być pod opieką lekarza psychiatry. Servenon jest dobrym lekiem i być może przyniesie poprawę stanu psychicznego. Z tego, co Pani pisze, wydaje się, że ma Pani cechy osobowości, z którymi źle się Pani czuje i które powodują gorsze funkcjonowanie. Nie wiem, w jakich ilościach i od kiedy Pani nadużywa alkoholu. Oprócz leków wskazana jest psychoterapia.
Witam . Po przestudiowaniu Pani opisu dolegliwości myślę , że może to być depresja, albo depresja i coś więcej, ale to już w gabinecie i pobadaniu można rozmawiać o szczegółach. Prawdopodobnie tabletki nie wystarczą, ale nie mam na myśli szpitala, ale podjęcie przez Panią psychoterapii. Zapraszam na wizytę.
Powinna Pani nadal kontynuować leczenie pod stałą opieką psychiatry, dobrym rozwiązaniem było by równoległe podjęcie psychoterapii.