Czy terapia sterydowa może mieć negatywny wpływ na libido mojego partnera?

4 odpowiedzi
Witam, Mam 23 lata, jestem z partnerem, który ma 52 lata. Jesteśmy razem 4 lata, na początku znajomości seks był fantastyczny, jednak po roku znajomości ustał, po prostu się skończył. Mój partner jest typowym samcem alfa, jest bardzo dominujący w życiu i w łóżku, mi bardzo to odpowiada, przede wszystkim w łóżku. Starałam się z nim rozmawiać o tym problemie, dlaczego tak się dzieje i co się dzieje. Niestety jedyną odpowiedź jaką zawsze słyszałam to : nie wiem. Wydaje mi się, że nie są to problemy z erekcją, bo wiem, że partner ma poranne wzwody. Czuję się bardzo sfrustrowana, bezradna i nie wiem co mam robić, nie mam z kim o tym porozmawiać, nie jestem osobą, która będzie szukać seksu u kogoś innego. Zastanawiam się nad zakończeniem związku, ponieważ czuję, że seks nie powróci. Przez brak bliskości rozpada się nasza więź emocjonalna, a w zasadzie to, co z niej zostało. Nie ma szansy na to, abyśmy poszli razem do seksuologa, bo partner jest zbyt męski na to by opowiadać komuś o swoich problemach i on sobie sam ze wszystkim poradzi. Dodam, że raz w roku partner przechodzi terapię sterydową, bo bardzo dba o swój wygląd, dużo ćwiczy, chce być umięśniony. Czy to może mieć wpływ na jego libido? Bardzo proszę o pomoc, bo jestem naprawdę zwariuję w takiej jałowej relacji. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
tak kuracja sterydowa może mieć wpływ- nie jestem lekarzem ale miałam takich pacjentów.Energia jakby zostaję w barkach, dużej klatce i nic nie zostaje na miednicę i penis... Są to problemy do leczenia psychologicznego ale też ważne jest odstawienie sterydów. czasami pozornie dobre ćwiczenia są objawy obsesji na swoim punkcie- jest to nowy rodzaj zaburzenia diagnozowany od niedawna. Pozdrawiam

Pani Partner jest znacznie starszy od Pani (30 lat) - taka różnica wieku może stwarzać problemy w komunikacji. Mówiąc po prostu - jest Pani innym pokoleniem. Tryb życia partnera i przyjmowane leki też oczywiście mogą mieć wpływ.Jeśli chce Pani porozmawiać na temat swoich wątpliwości, serdecznie zapraszam. Pozdrawiam.
Witam, ma Pani racje - istnieje zależność pomiędzy bliskością emocjonalną a fizyczną w związku. Jeżeli w jednym aspekcie partnerzy się od siebie oddalają, automatycznie w drugim dzieje się to samo. Wspominała Pani, że związek początkowo był bardzo intensywny, a po krótkim okresie czasu doszło do spadku namiętności. Być może (to tylko hipoteza) Pani partner jest osobą, która nie chce/nie wie jak wejść w głębszą relację z kobietą w związku z czym satysfakcjonuje go jedynie pierwszy etap związku (właśnie ten, w którym namiętność jest na wysokim poziomie). Później ma trudność, ponieważ nigdy wcześniej jego związki nie przechodziły do dalszych etapów (zmieniał wtedy partnerki lub tak jak teraz oddalał się emocjonalnie od nich). Ma Pani 2 rozwiązania-albo Państwo pójdą na terapię (nie musi to być seksuolog, może być psychoterapeuta) albo zakończyć związek. Jeżeli partner nie widzi problemu, nie dąży do jego rozwiązania i ucieka od bliskości to albo ten problem się rozwiąże albo się Państwo rozstaną. Jednak aby problem się rozwiązał obie osoby muszą go widzieć, na razie widzi go jedynie Pani (być może Pani partner też go dostrzega, ale boi się go nazwać). Sterydy mają wpływ na libido , które w trakcie ich brania wzrasta (po zaprzestaniu spada) . Oprócz fizjologicznych przyczyn spadku libido (właśnie okresie po terapii sterydowej) trzeba wziąć pod uwagę psychologiczne przyczyny (problemy w wejściu w bliższą relację i pogłębieniu związku).
Witam serdecznie, odpowiadając na Pani list, oczywiście niektóre sterydy mogą obniżać libido, to zależy jakie to są sterydy. Jednoznacznie trudno odpowiedzieć na to pytanie, nie posiadając żadnej informacji od Partnera, najlepiej skonsultować to z lekarzem, jeśli chodzi o sterydy. Serdecznie zapraszam i pozdrawiam