Czy możliwe jest, żeby się zarazić HIV'em w ten sposób? Byłem u prostytuki seks klasyczny w zabezpie

2 odpowiedzi
Czy możliwe jest, żeby się zarazić HIV'em w ten sposób? Byłem u prostytuki seks klasyczny w zabezpieczeniu i jedyne albo aż na co się naraziłem to pocałowałem wagine była fioletowa. Minął miesiąc od tego zdarzenia przez ten czas nie było żadnych objawów typowych dla HIV jedyne co miałem to biały język, ale nie jame ustną i byłem przeziębiony w tym okresie, ale to wszystko już nawet miałem wcześniej. Dostaje codziennie szału wmawiając sobie, że na pewno się zaraziłem jakimś świństwem przez swoją głupotę.
Szanowny Panie, aby uzyskać odpowiedź na Pana pytanie nie ma innej mozliwości jak tylko wykonać test na obecność wirusa we krwi. Musi Pan zatem udać się do placówki, która wykonuje te badania. W przeciwnym razie bedzie pan żył w ciągłej niepweności. Gdyby wynik miał być pozytywny, to czym szybciej rozpocznie Pan leczenie tym lepiej - efekty będą lepsze. Jednak gdyby chciał Pan się przyjżeć swoim schematom zachowań - dlaczego wchodzi pan w ryzykowne kontakty seksualne i co mozna zrobić, aby panowć bardziej nad swoimi impulsami, to uzasadniona bedzie psychoterapia. Pozdrawiam

Test w kierunku HIV jest jedyną metodą abyś dowiedział się, czy jesteś zakażony/zakażona.

Powszechnie dostępne w laboratoriach diagnostycznych są testy wykrywające obecność przeciwciał zarówno przeciwko HIV-1, jak i HIV-2 (niezwykle rzadko występującego w Polsce), oparte na metodzie ELISA (EIA). Są to tak zwane testy przesiewowe.

Wynik ujemny (negatywny) testu przesiewowego oznacza, że nie znaleziono przeciwciał anty-HIV. Jeżeli wykonywany jest test IV generacji, oznacza to, że nie znaleziono przeciwciał anty-HIV i antygenu p24 wirusa.
Jeżeli od „ryzykownego zachowania” minęło 12 tygodni i więcej, a wynik testu przesiewowego jest ujemny, oznacza to, iż nie doszło do zakażenia.

Wynik dodatni (pozytywny) testu ELISA (EIA) nie dowodzi jeszcze zakażenia. Z różnych przyczyn taki wynik może być fałszywie dodatni. Wynik taki zawsze musi zostać potwierdzony testem potwierdzenia. Dopiero dodatni wynik testu potwierdzenia upoważnia do stwierdzenia, iż pacjent jest zakażony HIV.

Zachęcam, abyś wykonał test w jednym z punktów konsultacyjno – diagnostycznych (PKD), w których możesz wykonać test w kierunku HIV anonimowo i bezpłatnie.