czy krzywa 0/1h/2h: glukoza 100/185/134 mg/dl insulina: 7,5/59,9/71,1 ulU/ml oznacza insulinoopornoś

13 odpowiedzi
czy krzywa 0/1h/2h: glukoza 100/185/134 mg/dl insulina: 7,5/59,9/71,1 ulU/ml oznacza insulinooporność
Prawdopodobnie tak. Wymagana jest wizyta u specjalisty, podjęcie odpowiedniego leczenia i diety.

Taki wynik najprawdopodobniej oznacza IO. Diagnoza należy do lekarza specjalisty diabetologa/endokrynologa. Obligatoryjnie należy podjąć działania na poziomie diety oraz aktywności fizycznej. Pozdrawiam serdecznie, Ireneusz Chmiel, dietetyk kliniczny
Dzień dobry, wyniki na czczo nie są bardzo złe (wskaźnik HOMA = 1,85; norma do 2-2,5 - wg różnych źródeł), natomiast widać, że oraganizm nie radzi sobie z glukozą po posiłku (zaburzenia tolerancji glukozy i hiperinsulinizm). Konieczna wizyta u diabetologa. Warto też udać się do dietetyka w celu przeanalzowania dotychczasowego jadłospisu i wprowadzenia odpowiednich modyfikacji. Powodzenia! Pozdrawiam serdecznie Ewa Bieniak
W tym przypadku wynik jest dość jednoznaczny, ładna insulina na czczo, ładna insulina po 60 minutach – natomiast po 120 minutach insulina wysoka, a wynik powinien być zbliżony do tego na czczo (może być kilka punktów różnicy).
Idealny przykład insulinooporności.
Nie można pominąć też faktu, że bardzo istotnymi elementami wpływającymi na interpretację wyniku jest chociażby dotychczasowo stosowana dieta, samopoczucie w dniu badania, unikanie sytuacji stresowych w trakcie testu i wiele innych ważnych czynników.
W celu pełnej diagnostyki należy udać się do endokrynologa. Współczynnik Homa liczony z glukozy i insuliny na czczo wynosi 1,85 (norma do 2). Wskaźnik służący do oceny insulinooporności. Wyniki wskazują na hiperinsulinemię, wyrzut po godzinie powinien być do 50, po 2 godzinach do 30. Konsultacja z endokrynologiem oraz dieta w oparciu o niski indeks i ładunek glikemiczny. Pozdrawiam.
Takie wyniki nie wskazują jednoznacznie na insulinooporność (wskaźnik HOMA-IR wynosi 1,85 i mieści się w normie), natomiast wynik insuliny po 120 minutach wskazuje na hiperinsulinemię. Konieczna jest w tym wypadku konsultacja u diabetologa, a także wprowadzenie odpowiedniego żywienia i dopasowanej aktywności fizycznej.
Pozdrawiam,
Ewelina Gałęziowska
Wynik wskazuje na insulinooporność. Prosze udać się do dietetyka klinicznego w celu ustalenia odpowiednich zaleceń żywieniowych oraz ewentualnego wprowadzenia odpowiedniej aktywnośi fizycznej oraz nawodnienia organizmu. Warto spróbować wdrożyć zalecenia dietetyczne a następnie dopiero wprowadzić ( jeśli zaistnieje taka potrzeba ) leczenie farmakologiczne. Pozdrawiam. Anna Sochacka. Poradnia Dietetyczna Sochacka. Będzin.
Dzień dobry, współczynnik zaawansowania insulinooporności HOMA-IR wynosi 1,85 norma funkcjonalna to 1. Dobrze by było aby udała się Pani do diabetologa, a następnie zaleciłabym dostosowanie posiłków oraz makroskładników (białek, tłuszczy, węglowodanów) do Pani zapotrzebowania . Pozdrawiam Anna Giesa-Tulej
Witam, stosunek glukozy do insuliny na czczo mieści się w normie, natomiast wartość insuliny w kolejnych godzinach jest nieprawidłowy i może oznaczać hiperinsulinemie oraz insulinooporność. Dodatkowo glukoza na czczo moze wskazywac na stan przedcukrzycowy. W celu postawienia diagnozy należy zgłosić się do lekarza specjalisty. Pozdrawiam
Przedstawiona krzywa wskazuje na insulinooporności, niezbędna jest wizyta u endokrynologa i dietetyka zajmującego się IO. Prawidłowa krzywa insulinowa >10>50>30. Ze swojego doświadczenia mogę przedstawić kilka wskazówek żywieniowych. Posiłki co 4 h, owoc nigdy sam lecz w towarzystwie jogurtu, orzechów lub kanapki, kawa z mlekiem w międzyczasie to tez posiłek! Zupy krem nie są dobrym wyborem, makarony ryżowe również. Pozdrawiam serdecznie mgr Maja Kukuł dietetyk kliniczny
Insulinooporność wypisz-wymaluj. Trzeba też zapoznać się czy jest ona insulinoopornością postreceptorową czy jednak wynika ona z innych zaburzeń. W tym momencie należy zastosować odpowiednią dietę w połączeniu z fitoterapią i aktywnością fizyczną, by powstrzymać insulinooporność przed ewoluowaniem do cukrzycy drugiego stopnia.
Zalecam szybką interwencję dietetyczną i ewentualne wspomaganie farmakologiczne,
pozdrawiam serdecznie
EStrzeszewska
Dzień dobry, z pewnością lekarz postawi diagnozę isulinooporność. W takich przypadkach zalecam przestrzeganie właściwej diety, zachowanie przerw między posiłkami, oraz aktywność fizyczną, w szczególności ćwiczenia siłowe. To wszytko jest w stanie poprawić wrażliwość tkanek na insulinę i odmienić wyniki badań, a przede wszystkim poprawić stan zdrowia i samopoczucia. Dobrze byłoby również poszukać przyczyn takiego stanu rzeczy. To co w badaniu zwraca moją uwagę to duży wzrost poziomu glukozy po 1 godzinie oraz rosnący poziom insuliny w drugiej godzinie mimo spadającego poziomu glukozy. Zalecam działanie ???? Zapraszam Maria Ziółkowska