Czy fizjoterapia pomoże na gęsią stopę?

9 odpowiedzi
Witam, lekarz zdiagnozował u mnie zapalenie kaletki maziowej gęsiej stopy i wdrożył farmakoterapie. Zastanawiam się czy rehabilitacja lub inne zabiegi fizjoterapeutyczne mogłyby być skuteczne?
Problem zapalenia gęsiej stopki nie będzie skutecznie leczony farmakologią gdyż jest to problem mechaniczny i tak należałoby go leczyć, farmakologia leczy jedynie objaw jakim jest stan zapalny. Pozdrawiam

Dzień dobry
Skutecznie jest stosowanie lasera z ultradzeiekami jednoczesnie, bo dociera w miejsce problemu.Polecam bo sam mialem ten problem i pomoglo.
Pozdrawiam
Ale ja jestem psychologiem to nie jest zakres moich kompetencji.
Pozdrawiam
Witam
Rehabilitacja jest dużo skuteczniejsza w leczeniu kaletki zapalenia gęsiej stopki niż farmakoterapia. Zapalenie to związane jest z przeciążeniem mięśni przyczepiających się właśnie do tego miejsca. Terapia ukierunkowana jest na rozluźnienie, rozciągniecie oraz wykonywanie technik manualnych które to mają na celu zmniejszyć kompresję właśnie na gęsią stopkę. Podczas wizyty fizjoterapeuta powinien poinstruować w jaki sposób samodzielnie radzić sobie z dolegliwościami oraz w jaki sposób ich unikać. Zapraszam na wizytę na której z pewnością pomogę. Pozdrawiam
Witam.Zachęcam do kontaktu z fizjoterapeutą pracujący metodami na tkance powięziowej,zapalenie kaletki maziowej na g.s. może byc konsekwencją problemu leżącego w innym miejscu i sprawdzenie tego jest zadaniem fizjoterapeuty po wnikliwym wywiadzie ( jaka aktywnośc ruchowa dominuje) i weryfikacji ruchowej. Czy lekarz wykonał badanie USG?
Witam, zastosowanie rehabilitacji w tym przypadku, znacznie przyspieszy efekty leczenia i zapobiegnie nawrotowi stanu zapalnego. Mięśnie, które przebiegają w okolicy zapalonej kaletki, z powodu bólu są nadmiernie napięte co dodatkowo go potęguje i opóźnia leczenie stanu zapalnego. Rozluźnienie napięć i zastosowanie przeciwzapalnych zabiegów fizykalnych jest bardzo skutecznym sposobem leczenia. Serdecznie zapraszam na rehabilitację. Pozdrawiam
Witam serdecznie,

Zapalenie gęsiej stopki to tylko zespół objawów które wykrył lekarz jednak trzeba znaleźć przyczynę. Niestety farmakoterapia uśmierza ból czyli tylko niweluje skutek Do gęsiej stopki przyczepia się wiele struktur. Na pewno trzeba sprawdzić również kręgosłup lędźwiowy, powięzi uda a nawet stopy. Potrzebne będzie przeprowadzenie szczegółowego wywiadu i specjalistycznej terapii manualnej.
Zapraszam do gabinetu w Warszawie

Pozdrawiam
mgr Mateusz Szelągowski
Jak najbardziej. Należy opracować gęsią stopę oraz mięśnie które ją tworzą i powinien powrócić Pan do pełnej sprawności.
Dzień dobry. Zapraszam do kontaktu. Pozdrawiam