Brak odczuwania emocji, duszności, nie mogę płakać, mimo tego że chce, napady smutku, obniżony apety

2 odpowiedzi
Brak odczuwania emocji, duszności, nie mogę płakać, mimo tego że chce, napady smutku, obniżony apetyt, senność, ucieczka do pustych miejsc gdzie można pobyć samemu, rozkojarzenie, kołatanie serce, pocenie się dłoni, bóle brzucha, brak możliwości odczuwania przyjemnosci ze szczęśliwych rzeczy wszystko nuży, jaki objaw to może być
Dzień dobry,
Te objawy są generalnie typowe dla depresji, częściowo też dla zaburzeń lękowych. Ale aby uzyskać rzetelną diagnozę, trzeba udać sie do lekarza psychiatry. Psychiatra przepisze też prawdopodobnie leki andydepresjne. Ale żeby lepiej zrozumieć, znaczenie tych objawów, skąd one się biorą, potrzebna jest też pomoc psychoterapeuty.
Pozdrawiam serdecznie
Justyna Wojciechowska
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 150 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Opisane przez ciebie objawy mogą sugerować obecność depresji. Depresja to poważne zaburzenie psychiczne, które wpływa na emocje, myśli i zachowania. Jest to stan, który wymaga uwagi i pomocy specjalisty.

Warto pamiętać, że depresja może objawiać się różnymi objawami, które nie zawsze są takie same u każdej osoby. Objawy, które opisujesz, takie jak brak odczuwania emocji, duszności, napady smutku, obniżony apetyt, senność, ucieczka do pustych miejsc, rozkojarzenie, kołatanie serca, pocenie się dłoni, bóle brzucha oraz brak możliwości odczuwania przyjemności, są często obserwowane u osób z depresją.

Jeśli doświadczasz tych objawów lub obserwujesz je u kogoś bliskiego, bardzo ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem lub specjalistą od zdrowia psychicznego. Lekarz może przeprowadzić odpowiednie badania i diagnozę oraz zalecić odpowiednie leczenie, które może obejmować terapię psychologiczną, farmakoterapię lub inne formy wsparcia.

Pamiętaj, że depresja jest chorobą, która może być skutecznie leczona. Warto zwrócić się o pomoc, aby uzyskać odpowiednie wsparcie i poprawić jakość życia. Nie czekaj i nie bagatelizuj swoich objawów. Im szybciej podjęte zostaną odpowiednie kroki, tym większa szansa na poprawę samopoczucia i zdrowia psychicznego.

Eksperci

Michał Skalski

Michał Skalski

Psychiatra

Warszawa

umów wizytę
Magdalena Wilk

Magdalena Wilk

Psycholog

Warszawa

umów wizytę
Joanna Dymkowska

Joanna Dymkowska

Psycholog

Warszawa

Piotr Jóźwiak

Piotr Jóźwiak

Psycholog

Słupca

Podobne pytania

Masz pytania?

Nasi lekarze i specjaliści odpowiedzieli na 32 pytań dotyczących usługi: fobia społeczna
  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.
  • Z troski o Wasze zdrowie nie publikujemy informacji o dawkowaniu leków.

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.


Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.