brak ochoty na seks

2 odpowiedzi
Witam przeżyłam z mężem 40 lat a od 18 lat nie mam ochoty na seks,czy to jest normalne?Mąz denerwuje sie ze ja nie chce.
Dzień Dobry, pytanie nie tylko natury urologicznej ale i seksuologicznej w naturze. Pozwolę sobie napisać tak : bardzo wiele kobiet zgłasza się z podobnym problemem. Wymaga to raczej rozmowy i zmian w związku (i bardzo często napotykam na negatywne reakcje). Jeżeli chodzi o pomoc farmakologiczną to w USA właśnie wszedł pierwszy (!!) preparat na tego typu problemy, chociaż osobiście jestem nieco sceptycznie nastawiony. Jeżeli potrzebuje Pani więcej informacji podaje link http://www.fda.gov/NewsEvents/Newsroom/PressAnnouncements/ucm458734.htm

Szanowna Pani.
Brak ochoty na seks może być czymś normalnym lub nie w zależności od tego co jest tego przyczyną. Przyczyn może być wiele a do nich zaliczamy między innymi: wiek, zmiany hormonalne, zażywane leki, choroby, rutyna, brak odpowiedniej techniki i stymulacji ze strony partnera, przyzwyczajenie, przeżyte traumy. Odbierać ochotę na seks może też frustracja związana z niezrealizowanymi fantazjami seksualnymi. Po tak krótkiej informacji od Pani ciężko jest stwierdzić co może być przyczyną, że nie ma Pani ochoty na seks, zwłaszcza, że nie napisała czy to przeszkadza też Pani. Niezależnie od tego czy ten stan Pani nie przeszkadza czy też martwi, dobrym rozwiązaniem jest szczera rozmowa z mężem i wspólne zastanowienie się nad ewentualnymi przyczynami. Być może po tak długim wspólnym pożyciu wdarła się rutyna i utrzymuje się już przez tyle lat. Walkę z rutyną możecie Państwo podjąć na wiele sposobów, np. urozmaicenie pożycia erotycznymi zabawkami, wspólnym obejrzeniem filmu erotycznego lub pornograficznego. Możecie też Państwo udać się wspólnie do seksuologa i porozmawiać z nim na ten temat. Radość z pożycia seksualnego jest możliwa w każdym wieku. Pozdrawiam