Zapalenie jądra , jak długo ?

4 odpowiedzi
Mam 51 lat, od miesiąca mam zapalenie lewego jądra , byłem z wizyta u urologa , przepisał mi antybiotyk środki przeciwbólowe i przeciwzapalne, po dwóch tygodniach byłem na kontroli ,zmiany niewielkie , lekarz podtrzymał leczenie. Po następnym tygodniu pojechałem na ostry dyżur, lekarz urolog w szpitalu ,zbadał mnie zrobił usg , zmienił antybiotyk i odesłał do domu. Dziś mija miesiąc od początku choroby , zmiany są niewielkie, jądro duże i twarde, lekko pobolewa , kontrole mam dopiero za dwa tygodnie , cały czas podczas leczenia , leżę z jajkami do góry, niepokoję się, że to tak długo trwa , poprawa niewielka, co mam czynić?
Dzień dobry, należałoby skontaktować się z niezależnym urologiem, który zbada i zrobi bad. USG moszny, trzeba sprawdzić czy nie robi się jakaś zmiana w jadrze lub najądrzu ( USG ), może potrzebne jest inne leczenie. Pozdrawiam

Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online

Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online. Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.

Pokaż specjalistów Jak to działa?
Zapraszam na konsultację. Przewlekające się objawy związane z jądrem są niepokojące.

Witam, ostre na przewlekłe zapalenie jądra i/lub najądrza potrafi niestety bardzo długo dawać opisywane przez Pana dolegliwości (szczególnie jeżeli leczenie rozpoczęte było z pewnym opóźnieniem). Jak zrozumiałem, zmiana antybiotyków już była (a może potrzebna jest silniejsza wersja/dawka?) Jednakże , proszę wybaczyć, nie podejmę się leczenia online. Sprawa jest zbyt istotna (ponowna kontrola USG moszny celem wykluczenia ropnia). Może przydatna byłaby ewentualnie kolejna wizyta u urologa celem "drugiej" opinii?

Możliwe, ze powstał wodniak pozapalny, a być może ropień. Jesli było ostre zapalenie najądrza i jądra to takie powikłania sie zdarzają. Jeśli ropień to wymaga ponownego obejrzenia przez urologa. Prosze nie czekać kolejnych 2 tyg bo może być konieczne założenie drenu do moszny. Łagodniejsza opcja jest wodniak z przegrodami zapalnymi, ale i on wymaga częstszego badania. Trudno ocenić nie badając pacjenta. Pozdrawiam

Podobne pytania

Wciąż szukasz odpowiedzi? Zadaj nowe pytanie

Ta wartość jest zbyt krótka. Powinna mieć __LIMIT__ lub więcej znaków.

  • Twoje pytanie zostanie opublikowane anonimowo.
  • Pamiętaj, by zadać jedno konkretne pytanie, opisując problem zwięźle.
  • Pytanie trafi do specjalistów korzystających z serwisu, nie do konkretnego lekarza.
  • Pamiętaj, że zadanie pytania nie zastąpi konsultacji z lekarzem czy specjalistą.
  • Miejsce to nie służy do uzyskania diagnozy czy potwierdzenia tej już wystawionej przez lekarza. W tym celu umów się na wizytę do lekarza.

Wybierz specjalizację lekarza, do którego chcesz skierować pytanie
Użyjemy go tylko do powiadomienia Cię o odpowiedzi lekarza. Nie będzie widoczny publicznie.
Wszystkie treści, w szczególności pytania i odpowiedzi, dotyczące tematyki medycznej mają charakter informacyjny i w żadnym wypadku nie mogą zastąpić diagnozy medycznej.