zapalenie pecherza

3 odpowiedzi
Witam cierpie na czeste zapalenia pęcherza...i ciągły dyskomfort na dole brzucha. Ostatnio 3 tyg temu brałam antybiotyk i wczoraj robiłam badanie moczu, wszystko wyszło w porządku poza jednym wyszły erytrocyty wyługowane od 1-3 w polu widzenia. Obecnie często oddaje mocz mam tkz. parcie. Czy powinnam się martwić tymi erytrocytami?i znowu sięgać po jakieś leki pomimo że niedawno brałam antybiotyk a fulargine średnio toleruje mój żołądek.
Dzień dobry, w wiekszości laboratoriów Erytrocyty w mocz 1-3 w polu widzenie to norma. ale napewno trzeba bylo by zrobić dokladna diagnostykę. Na pewno skoro nie była Pani u urologa warto na początek skorzystać z wizyty urologcznej łącznie z badanie USG, z badań biocenoza pochwy na poczatek. Pozdrawiam

Dzień Dobry, jeżeli zapalenia pęcherza u Pani występują częściej niż 3-5 na rok należy koniecznie znaleźć przyczynę ich tak częstych nawrotów. Zazwyczaj , po wykonaniu podstawowych badań (analiza, posiew) kolejnym badaniem uznawanym za niezbędne jest cystoskopia. I sugerowałbym Pani wykonanie tego badania - przyjmowanie antybiotyków "na okrągło" jest, jak Pani wie, niewskazane. A najczęściej również nieskuteczne.
Czy zapalenia pęcherza były kiedykolwiek potwierdzone posiewem mocz?? Czy oprócz częstych parc i boli podbrzusza występują inne dolegliwości np upławy, nietrzymanie, mikcje nocne?!jaki jest wiek? Pani? Czy ma pani stałego i zdrowego partnera?? Jak widać niełatwo jednoznacznie odpowiedzieć. Podstawa leczenia jest szczegółowy wywiad, wcześniejsze odpowiednie leczenie specjalistyczne, zabiegi. Profilaktyka. Antybiotyków bez wyniku posiewu w przypadku nawrotowych zapaleń pęcherza nie brać. Pozdrawiam.