brak efektów odchudzania

15 odpowiedzi
Dzien dobry,od miesiąca jestem na diecie, jem co 3 h, zdrowe posiłki, zdarzyło mi się kilka potknięć w postaci słodyczy lub chipsów ale ćwiczę 6 dni w tygodniu. Przez pierwszy tydzień biegałam na czczo, przez 20 min, co drugi dzień, jednak z powodu braku sil, postanowiłam biegac dłuzej ok.30-40 min(srednio robie 5-11 km)po posiłku, lub wieczorem.Biegam co drugi dzień, w reszte dni cwicze całe ciało przez 20 min.Weszłam na wage po tygodniu i schudłam 0,7kg, po czym po 2 tyg.przytyłam 0,8kg, weszłam na wage dziś po równym miesiącu i schudłam tylko 1kg od wagi początkowej, wymiary też nie zmieniły się za dużo (roznica 1-2 cm).Co może byc przyczyna tak wolnego chudniecia? wizualnie mam wrazenie, że jest lepiej ale wymiary niestety nie kłamią.Mam 173 cm wzrostu i warze 62,8kg.Bardzo proszę o odpowiedź.
Przyczyn moze byc kilka, może zamienia się Pani w mięsnie, które ważą więcej niz tkanka tłuszczowa lub Pani je niewłaściwie w stosunku do wzmożonej aktywności, a może cierpi Pani na insulinooporność, proponuje konsultację indywidualną i nie tracić zapału w dążeniu do celu pozdrawiam Ewa Strzeszewska

Witam,.. Ogólną wagę do wzrostu ma Pani jak najbardziej prawidłową. Proponuję zrobić dokładną analizę składu ciała, wówczas zobaczy Pani proporcję między masą mięśniową a tkanką tłuszczową i dowie się Pani, czy rzeczywiście ma Pani z czego schudnąć. Po drugie, jeśli mimo poukładanych posiłków ciągnie Panią do słodkiego, być może są niedobory w organizmie, które warto by uzupełnić. Po trzecie, proszę się zastanowić, czy dla Pani ćwiczenia tyle razy w tygodniu rzeczywiście są dobrym rozwiązaniem i służą, czy nie lepiej byłoby odpuścić. Myślę, że większy nacisk położyłabym u Pani na zmianę nawyków żywieniowych, niż na dietę krótkotrwałą.
Na efekty diety redukcyjnej wpływa wiele czynników. Są nimi odpowiednio dobrana dieta, stopień jej przestrzegania oraz metabolizm. Aby móc odpowiedzieć na Pani pytanie należałoby przeanalizować każdy z tych czynników. Dodatkowo warto w takiej sytuacji kontrolować wagę na podstawie analizy składu ciała. Aktywność fizyczna z pewnością wpływa na wzrost masy mięśniowej, która może zawyżać wynik ogólny Pani masy ciała. W takich stacjach przydatna jest analiza składu ciała, która pokaże, która z tkanek najbardziej się zmienia. Być może tkanka tłuszczowa spadła u Pani prawidłowo, a jednocześnie wzrosła masa mięśnie, co na zwykłej wadze jest odczytane przez Panią, jako powolny spadek. Polecam skonsultować się ze specjalistą, który wykona analizę składu ciała oraz przeanalizuje jadłospis, jego wykonanie i Pani metabolizm.
Szanowna Pani,
być może problem pojawia się z kaloriami w diecie (nie może być ich za mało, poniżej tzw. "podstawowej przemiany materii") lub rozkładem makroskładników (białko-tłuszcze-węglowodany). Polecam wybrać się do dietetka, który skorygowałby Pani dietę, by zoptymalizować odchudzanie.

Z poważaniem,
Sławomir Kula
jeśli ktoś tak intensywnie trenuje, to musi mieć idealnie zbilansowaną dietę zwłaszcza pod katem kaloryczności - bez doświadczonego dietetyka się nie obejdzie. działania na "jestem na diecie" z drobnymi "potknięciami" dają najczęściej taki skutek lub efekt jojo. pozdrawiam
Witam Panią,
Musi Pani wiedzieć,że waga tkanki mięśniowej jest cięższa od pozostałych tkanek.Uprawia Pani dużo sportu i podejrzewam ,że wzrasta Pani waga mięśni. Przydałoby się zważyć na wadze,która określi ile Pani ma tłuszczu,a ile mięśni,żeby widziała Pani postępy.Jeżeli chce Pani schudnąć to przydałoby się ustawić dietę-odpowiednią ilość kcal.spożywaną każdego dnia.
1. Zbyt niska podaż energetyczna (najczęściej!)
2. Wzrost masy mięśniowej wywołany aktywnością fizyczną spowodował wyrównanie bilansu tkanka tłuszczowa vs. tkanka mięśniowa.
Witam serdecznie,
Ciężko mi jest odpowiedzieć na to pytanie bez większej ilości danych, analizy jadłospisu, stylu życia, aktualnych wyników badań. Może być na przykład tak, że nie je Pani wystarczająco dużo lub dieta nie jest odpowiednio zbilansowana. Z drugiej strony czasami początki są trudne i waga spada powoli, wszystko zależy od konkretnej osoby. Zachęcam do skorzystania z usług dietetyka, który dokładnie wszystko przeanalizuje i dobierze odpowiednie postępowanie.
Pozdrawiam
Ewa Zawidzka
Dzień dobry. Przede wszystkim ma Pani prawidłową masę ciała. Warto rozważyć wizytę u dietetyka, ponieważ Pani informacje nie są kompletne. Utrata 1kg na tydzień jest prawidłową utratą masy ciała. Dodatkowo nadmierny wysiłek fizyczny też nie wpływa korzystnie na redukcję masy ciała. Przede wszystkim myślę, że Pani nie chodzi o samo odchudzanie, ale zmianę składu ciała. Proszę rozważyć wizytę u dietetyka, żeby mógł Pani dokładnie doradzić.
Po pierwsze hasło "zdrowe posiłki" nic mi nie mówi. Po drugie przy takim wzroście masa ciała jest jak najbardziej prawidłowa zatem organizm może po prostu bronić się przed chudnięciem. Ćwiczenia 6 dni w tygodniu to też duże obciążenie, może po prostu organizm nie był na to przygotowany (nie wiem jak wyglądała Pani aktywność przed). Ile ma Pani lat? Ogólnie przyczyn może być dużo, oprócz tych podanych wyżej to dochodzi jeszcze kwestia zdrowia. Czy na coś się Pani leczy? Trudno zatem jednoznacznie odpowiedzieć na zadane pytanie.
Dzień dobry
Spadek masy ciała o 1 kg nie powinien być przez Panią oceniany jako brak efektów, zwłaszcza jeżeli wraz ze spadkiem mas ciała obserwuje Pani poprawę wyglądu sylwetki i spadek obwodów.
Na tempo chudnięcia ma wpływ ilość przyjmowanych kalorii ( i wcale nie musi to oznaczać mniej to lepiej, często jak zwiększamy aktywność fizyczną , to zapominamy o zwiększeniu spożycia kalorii), jak również stosunek białek/tłuszczy/ węglowodanów.
W razie pytań zachęcam o kontaktu, chętnie pomogę,
Pozdrawiam serdecznie,
Paula Łysakowska
Nie da się niestety udzielić precyzyjnej odpowiedzi na bazie ogólnego opisu. Potrzebna jest analiza diety i ewentualnie dodatkowe badania laboratoryjne sprawdzające np. poziom hormonów tarczycy, glikemię itd. Istotne są też zmiany w składzie ciała, bo masa ciała nie powinna być wyznacznikiem sukcesu.
Barbara Dąbrowska-Górska
Witam ;-)
Przyczyn może być wiele zaczynając od badan a kończąc na analizie składu ciała ;-). Warto zbadać tarczyce, czy nie występuje insulinoopornosc, może nadwrażliwości, źle dobrany trening, jak wygląda dieta, a może analiza jest dobra i po prostu ciężko jest zredukować ostatnie kilogramy bo zależy jaka jest ilość taki tłuszczowej a jaka mięśniowej. Z doświadczenia wiem że jeżeli chcemy zredukować ostatnie kilogramy to nie ma miejsca na słodycze, chipsy bo wtedy Pani nigdy nie będzie wiedziała co zaburza proces redukcji. Warto jednak zrobić analizę składu ciała będzie miała Pani lepsze rozeznanie. Treningi trzeba poukładać moim zdanie nie w te sposób jak coś zapraszam na program online z wysłana analizą składu ciała ;-)bardziej przeanalizujemy gdzie leży problem ;-)pozdrawiam serdecznie
Witam serdecznie,
analizie warto poddać Pani dietę, czy jest ona prawidłowo zbilansowana. Proszę pamiętać, że ćwiczenia fizyczne to 20-30% efektów odchudzania, natomiast dieta to 70-80%. Czasem zdrowe posiłki (np. z dużą ilością suszonych owoców, orzechów) również mogą być kaloryczne.
Należy też zawsze ważyć się na tej samej wadze, o podobnej porze (np. rano, na czczo). W organizmie zachodzą też wahania wody, związane np. zatrzymywaniem wody przed menstruacją. Najbardziej miarodajne wyniki daje analiza składu ciała. Może efekt w kilogramach nie jest aż taki duży, ale jest prawdopodobne, że dodatkowo spaleniu uległa tkanka tłuszczowa.
Serdecznie pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszych zmianach! Marta Heller-Surowiec
Organizm musi się zaadaptować, miesiąc to bardzo krótko by stwierdzić jakikolwiek efekt. Przestawienie się na duże obciążenie nie przyniesie skutków. Myślę, że systematyczny trening i dieta przez 1-2 miesiące - dadzą już efekt,