2 lata temu rozstałam się z mężem mamy 4 letnia córkę. Nasze małżeństwo stopniowo się rozpadało nie

5 odpowiedzi
2 lata temu rozstałam się z mężem mamy 4 letnia córkę. Nasze małżeństwo stopniowo się rozpadało nie było go po części w naszyn życiu
Żył praca kolegami.... W maju 2018 poszłam do pracy tam poznałam kolegę który był w takiej samej sytuacji co ja. Tylko już po rozwodzie.
Znaleźliśmy wspólny kontakt bardzo lubimy ze sobą rozmawiać spędzać czas itp.
Tego czasu co z nim spędzałam nie spędziłam tak jak z mężem nigdy.
Ale mianowicie mam myśli czy wrócić do męża powiedziałam mu o wszystkim ale się zastanawiam czy byśmy potrafili żyć razem czy by nie było wypominania itp.
Czy jest jakiś sens w tym małżeństwie jakąś nadzieja nie wiem. Ciężko mam mętlik w głowie.
Witam Panią,
Myślę, że powinna Pani ten dylemat spokojnie przemyśleć i przeanalizować a nie podejmować decyzji pod wypływem mieszanych emocji i wątpliwości.

Może pomocna byłaby w tym zakresie pomoc specjalisty - psychoterapeuty, który pomógłby Pani dojść do rozsądnej konkluzji i wniosków?
Zachęcam do takiego kontaktu! Decyzja o podjęciu odpowiedzialności z kim i dlaczego chcemy podążać wspólną drogą w życiu jest momentem granicznym, do którego warto podejść "na spokojnie" - bez mętliku w głowie.

Pozdrawiam ciepło i życzę powodzenia,
Karolina Palczewska

Bardzo zachęcam aby przed decyzją co dalej, poszukała pani odpowiedzi na pytania, które sama pani sobie stawia. Warto to zrobić na spokojnie, po głębszej analizie i wsłuchaniu się w siebie samą. Co daje pani nadzieję, że powrót do męża to dobre rozwiązanie? Jak miałoby wyglądać wasze małżeństwo, gdybyście do siebie wrócili? Jak sprawić abyście o tym spokojnie porozmawiali i wypracowali model bycia z sobą? Co jest obu stronom potrzebne w waszym związku, czego zabrakło poprzednio? Czy zrobicie to państwo sami czy potrzebujecie pomocy specjalisty, np. terapeuty? Życzę trafnych decyzji. Pozdrawiam
Dzień dobry,
myślę, że w Pani przypadku warto przeanalizować całą sytuację, najlepiej pod okiem specjalisty, który da obiektywne spojrzenie. Zastanawia się Pani czy wrócić do byłego męża i myślę, że warto tutaj zadać sobie pytanie typu "co sprawia, że chce do niego wrócić?", "co się zmieni w moim życiu?", "Jaką mam potrzebę?", co stracę jeśli do niego wrócę?, co stracę jeśli do niego nie wrócę?".

Pozdrawiam i zapraszam,
Piotr Grzelak, psycholog
Myślę, że warto byłoby ze spokojem zastanowić się nad swoimi prawdziwymi potrzebami oraz przemyśleć obecną sytuację. Przede wszystkim: Dlaczego właśnie teraz myśli Pani o powrocie do męża? Co sprawiło, że zdecydowała się Pani odejść od męża w przeszłości i jak ma się to do teraźniejszości - jego aktualnego zachowania? Co jest dla Pani w związku ważne i co sprawiało, że czuła się Pani w małżeństwie szczęśliwa vs nieszczęśliwa? Jak dzisiaj może Pani sama sobie dać szczęście? Czy Pani mąż wykazuje zainteresowanie poprawą kontaktów - po czym to Pani poznaje? Na pewno zachęcam do zatroszczenia się o swoje emocje - w sytuacji zmiany może Pani odczuwać dużo niepewności i niepokoju. Zapraszam na sesję, podczas której będzie Pani miała możliwość w bezpiecznej atmosferze doprecyzować, czego Pani naprawdę aktualnie potrzebuje. Serdecznie pozdrawiam - Ewa Wojtowicz, psycholog, trener mentalny
Sugeruję wizytę: Konsultacja online - 170 zł
Na wizytę można umówić się przez serwis ZnanyLekarz, klikając w przycisk Umów wizytę.
Dzień dobry,
do zastanowienia jest z jakiego powodu Pani pomyślała o chęci powrotu do męża w momencie kiedy z tego co Pani pisze że dobrze spędza Pani czas z mężczyzną którego Pani poznała. Jakie emocje i uczucia się pojawiły że poczuła Pani myśl w tym kierunku, czy jest to spowodowane posiadaniem dziecka i chęcią zbudowania rodziny na nowo? Warto się zastanowić nad Pani potrzebami na ten moment w Pani życiu, jakie są niezaspokojone, za czym Pani tęskni, czego Pani potrzebuje najbardziej.
Co dawał Pani związek z mężem, co daje aktualny że czuje się Pani w tej relacji dobrze. Jak Pani wyobraża sobie powrót do męża i z jakiego powodu Pani odeszła. Pojawia się dużo wątków i pytań które warto przemyśleć i przepracować. Pozdrawiam!