Pytania pacjentów (53)
-
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Jeżeli zęby wyszły już całe, to nadaja sie do lakowania. Trzeba je doczyścić i polakować.
-
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Nie posiadam umowy z NFZ bardzo mi przykro.
-
Zapalenie nerwu wzrokowego po usunięciu ósemki
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Najpewniej należałoby się poradzić chirurga szczękowo-twarzowego.
-
leczenie kanałowe pod mikroskopem u dziecka
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Nie leczymy pod mikroskopem, natomiast nie zawsze takowe leczenie jest potrzebne- pozdrawiam
-
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Prawdopodobnie da się wykonać, opis dość lakoniczny ,ale rozumiem że jest to most typu AET.
-
czy usuwa pani zęby pod narkozą
witam czy usuwa Pani zeby pod narkozą i robi protezy z góry dziekuje za odpowiedz
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Ja- Pan nie usuwam zębów w narkozie.
-
ekstrakcja ósemki
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Od 150 zł w górę. Zależy jaka faza wyżynania.
-
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Nie nie musi być.
-
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Po wyrżnięciu pierwszych zębów można pokazać się w gabinecie i uzyskać instruktaż higieny oraz terminarz wizyt.
-
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Oczywiście.
-
leczenie kanałowe
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Proszę się pokazać i będziemy leczyć.
-
Dzień dobry, trzy miesiące temu miałam zakończone leczenie kanałowe górnej szóstki, jednak ząb nie p
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Ząb na pewno trzeba otworzyć i na wizycie klinicznej zdecydować czy go zostawić.
-
Dzień dobry, przyjmuję klindamycinę na dolegliwości związane z zębem - 600 mg, co 12 godzin. Nies
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Jak pani przyjęła z opóźnieniem następną dawkę, to konieczne jest skończenie terapii, w tych odstępach od ostatniej.
-
W środę 13.12 miałem wykonywane leczenie kanałowe pod mikroskopem dolnej prawej szóstki. Powód: nie
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Niestety ponowna rewizja kanałów jest potrzebna.
-
Mam problem z ruszającymi zębami. W dolnej szczęce na 5 zębów rusza się 3. Chcę kompleksowo i w najl
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Zapraszamy na wizytę konsultacyjną.
-
Wczoraj miałam usuwaną górną 8, zauważyłam że po tej stronie zęby kończą się szybciej niż po drugiej
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Jeżeli jest zachowana norma fizjologiczna ( triady zębowe) to nie powinno być problemu.
-
Mam ogromny problem. Mam zęba z ubytkiem.. Od paru dni jestem spuchniety, mam spuchniete dziąsła pod
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Stan jest ostry, prawdopodobnie jest to ropień podśluzówkowy konieczne jest odbarczenie i otwarcie zęba- oczywiście w znieczuleniu.
-
witam Czy robiąc koronkę na martwą jedynkę wskazane jest zrobienie tez na drugiej (zdrowej) ze wzg
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Bezwzględnych wskazań do wykonania takiej korony nie ma, są tylko odczucia estetyczne pacjenta, ale i tak jeżeli takie wystąpią skłaniałbym się do wykonania licówki pelnoceramicznej.
-
Mam pytanie dotyczące Fuji. Mialam zakladane lekarstwo pół roku temu ale niestety z przyczyn osobist
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Jeżeli faktycznie te Fuji jest jeszcze w ubytku to nic się nie stanie.
-
Dzień dobry, Mam zdjęty most porcelanowy.Jednym z zębów filarowych była górna 5 prawa, jednakże inn
ODPOWIEDŹ LEKARZA:
Oczywiście jeżeli korzeń jest w dobrej kondycji i przeleczony endodontycznie to tak można zrobić, jednak wymagane są oględziny kliniczne.
Popularne pytania
-
Katar i ból głowy od miesiąca - co robić?
Takie objawy mogą świadczyć o zapaleniu zatok. Na początek wskazana wizyta…