witam Czy robiąc koronkę na martwą jedynkę wskazane jest zrobienie tez na drugiej (zdrowej) ze wzg

10 odpowiedzi
Czy robiąc koronkę na martwą jedynkę wskazane jest zrobienie tez na drugiej (zdrowej) ze względów estetycznych?
Witam, myślę ,że nie ma potrzeby szlifowania zdrowego zęba ,chyba że jest niekształtny lub ma nieestetyczny wygląd.Technik powinien tak wymodelować koronę na martwej jedynce żeby nie było różnicy.Pozdrawiam

Nie ma wskazań bezwzględnych do wykonania korony na drugim zdrowym zębie .Wszystko zależy od poczucia estetyki pacjenta i od tego jaki efekt chce osiągnąć .Zawsze lepiej jest mieć własny zdrowy ząb niż ząb pokryty koroną.Najlepiej skonsultować się z lekarzem ,który oceni sytuację i doradzi co będzie najlepsze.
Witam czasami jeśli drugi ząb jest przebarwiony lub mocno zniszczony zaleca się wykonanie korony , jednak jeśli nie ma ku temu przesłanek najlepiej jest wykonać pojedyńcza koronę na ząb zniszczony , najlepiej pełnoceramiczna aby uzyskać zadowalający efekt estetyczny
Witam, wiele zależy od stanu zębów i własnych oczekiwań estetycznych. Jeżeli nie chcemy żeby zęby się od siebie różniły, dobrze jest pokryć drugiego zęba, ale na pewno nie jest to obowiązkowe.
Dzień dobry
Uważam, że nie ma potrzeby szlifowania drugiej zdrowej jedynki. Myśle że lekarz wspólnie z technikiem odpowiednio dopasują koronkę do drugiego zęba.
Pozdrawiam
nie ma takiej potrzeby
Bezwzględnych wskazań do wykonania takiej korony nie ma, są tylko odczucia estetyczne pacjenta, ale i tak jeżeli takie wystąpią skłaniałbym się do wykonania licówki pelnoceramicznej.
Nie jest wskazane ze względów innych niż kosmetyczne. A te zależą od stanu zdrowej jedynki. Pozdrawiam
Witam serdecznie. W takiej sytuacji podejście jest indywidualne. Nie ma bezwzględnych wskazań do wykonania drugiej korony ale często poprawia to zdecydowanie ostateczny efekt końcowy pracy i estetykę usmiechu. Pozdrawiam
Nie ma takiej potrzeby, koronę na martwą "jedynkę" należy wykonać w taki sposób aby w pełni przypominała tą drugą, żywą, najlepiej jeśli to będzie korona pełnoceramiczna (bez metalu ). Jeśli przebarwienie zęba nie jest duże ,można wykonać licówkę porcelanową.