Mam ogromny problem. Mam zęba z ubytkiem.. Od paru dni jestem spuchniety, mam spuchniete dziąsła pod

3 odpowiedzi
Mam ogromny problem. Mam zęba z ubytkiem.. Od paru dni jestem spuchniety, mam spuchniete dziąsła pod tym zębem i jeszcze dwoma innymi, ktore za zdrowe, ale opuchlizna jest tak rozległa, i wygląda koszmarnie. Na dodatek bardzo boli, nie tyle sam ząb, bo ten prawie wcale, ale ta opuchlizna, czasem czuje posmak ropy w ustach, mam takze spuchniety policzek.. Jak bardzo poważny jest stan, i jak wygląda leczenie? Oraz jak bardzo bolesne ono jest?.. Bo nie ukrywam, ze ogromnie boję sie dentysty.. Wizytę mam i mówiona w czwartek, ale już nie daje rady..
Stan jest ostry, prawdopodobnie jest to ropień podśluzówkowy konieczne jest odbarczenie i otwarcie zęba- oczywiście w znieczuleniu.

Witam. Stan, który Pan opisuje świadczy o ropniu. Proszę jak najszybciej udać się na wizytę do stomatologa najlepiej chirurga stomatologicznego celem drenażu ropnia, ewentualnie dodatkowo może trzeba będzie otworzyć ząb lub zastosować antybiotykoterapię. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Pozdrawiam
Z opisywanych przez Pana objawów doszło do obumarcia zęba i rozwoju ropnia. Stan taki wymaga interwencji stomatologicznej w jak najszybszym czasie bo dolegliwości będą narastać. Zab należy otworzyć, zdezynfekować a ropień naciąć co przyniesie ulgę. Wszystkie te czynności wykonywane są w znieczuleniu wiec proszę się nie obawiać bólu.