Dzień dobry, przyjmuję klindamycinę na dolegliwości związane z zębem - 600 mg, co 12 godzin. Nies

20 odpowiedzi
Dzień dobry,

przyjmuję klindamycinę na dolegliwości związane z zębem - 600 mg, co 12 godzin. Niestety dziś nie zadzwonił mi budzik i obudziłam się 2 godziny później. W internecie przeczytałam, że kilkugodzinne opóźnienie nie powinno powodować problemów i można przyjąć tabletkę, co tez zrobiłam. Po głębszych poszukiwaniach jednak znalazłam zupełnie przeciwne informacje - że dwie godziny to za dużo i tabletki nie powinnam przyjmować. Prosze o wskazówki. dziękuję.
Dzień dobry, jednorazowe przesunięcie godzinowe przyjmowanego leku na pewno Pani nie zaszkodzi, spokojnie. Pozdrawiam dr Kręcisz

Jak pani przyjęła z opóźnieniem następną dawkę, to konieczne jest skończenie terapii, w tych odstępach od ostatniej.
Nie ma problemu, można przyjąć dawkę, po prostu stężenie antybiotyku spadnie na kilka godzin...
Dwie godziny nie powinny tutaj być w takim wypadku decydujące. Można spokojnie porzucić obawy i niepokój o zdrowie i życie. Pozdrawiam, Renata Sznajder
Dobrze że Pani przyjęła dawkę,pozdrawiam
Witam!
Proszę kontynuować antybiotykoterapię pomimo 2 - godzinnego opóźnienia. Proszę przyjąć tabletkę popijając większą ilością wody a dalej trzymać się wg rozpisanej dawki antybiotyku wraz ze środkiem osłonowym.
Pozdrawiam
dr Joanna Ziółkowska
Dzień dobry,
w takich przypadkach proszę przyjąć tabletkę jak najszybciej i kontynuować antybiotykoterapię zgodnie z zaleceniami lekarza.
Pozdrawiam
Witam,
Ominięcie jednej dawki leku nie powoduje żadnych komplikacji w leczeniu. Jeśli jednak została ona wzięta 2 godziny później, to po prostu należy przyjąć kolejną dawkę po 12 godzinach od przyjęcia tej spóźnionej, żeby nie kumulować podwyższonego stężenia antybiotyku.
Pozdrawiam
Dzień dobry,
proszę przyjąć antybiotyk od razu, a następnie kontynuować terapię bez zmian (1 tabletka co 12 godzin) tak długo, jak zlecił lekarz.
Pozdrawiam
Witam serdecznie, wszystko Pani zrobiła prawidłowo.
Pozdrawiam
Olga Zolnieruk
trochę po czasie odpowiadam lepiej przyjąć kolejną dawkę antybiotyku niż tego nie zrobić,tylko żeby opóżnienia się nie powtarzały
przyjąć jaknajszybciej, zresztą w ulotce o leku powinna być ta informacja moza tez przeczytać nowelkę Prusa - Antek i zrealizować dalszą kurację.
Postąpiła Pani bardzo dobrze. Proszę teraz pilnować czasu. Przyjmować enterol a po antybiotykoterapii uzupełnić bakterie probiotykiem. Życzę spokojnych Świąt ????
Prosze przyjmować dalej
Witam kilkugodzinne opóźnienie nie powinno wywołać zmian w działaniu antybiotyku
Prawidłowo przyjęła Pani dawkę z opóźnieniem ok. 2 godz. Następną należy przyjąć po 12 godz. Opóźnienie ok. 2 godz. nie spowoduje istotnych odchyleń w przebiegu leczenia. Gorzej byłoby pominąć tą dawkę w ogóle, ponieważ spowodowałoby to przerwę terapeutyczną ok. 24 godz. a to mogłoby już zaburzyć działanie leku.
Dzien dobry, dwugodzinne opóźnienie w przyjmowaniu Klindamycyny nie wpływa na działanie leku. Prosze być najzupełniej spokojną, że jest wszystko w porządku i antybiotyk działa i utrzymuje się odpowiedni poziom leku. Bardzo dobrze Pani zrobiła zażywając tabletkę nawet z opóźnieniem.
Pozdrawiam serdecznie
W takich przypadkach proszę przyjąć tabletkę jak najszybciej i kontynuować antybiotykoterapię zgodnie z zaleceniami lekarza. Pozdrawiam
2 godzin to czas dozwolony.
Tabletkę należy przyjąć a następnie wrócić do wcześniejszego schematu zażywania leku.